Pārstāvis: Ikvilds ArtūrsPublicēta: 11. Jul (2017)

PAR MŪŽA LIEGUMU STRĀDĀT VALSTS UN PAŠVALDĪBAS AMATOS PAR KAITNIECISKĀM DARBĪBĀM.
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
302
Jau parakstījuši 302
9'698

Uz šo brīdi Latvijas valsts un pašvaldības nav pilnvērtīgi pasargātas no negodprātīgām personām, tādēļ šajā sakarā nepieciešams veikt vairākas nopietnas un tālredzīgas izmaiņas normatīvo aktu regulējumā, lai noteiktu ierobežojumus šīm personām atgriezties strādāt attiecīgajās darbavietās.

Ar mērķi ierobežot ļaunprātīgo personu kaitniecīgu darbību pret valsti vai pašvaldību, aicinu iestrādāt normatīvajos aktos sekojošos principus: 1. Personai, kura notiesāta par apzinātu noziedzīgu nodarījumu pret valsti vai pašvaldību (t.sk. tās uzņēmumu), tiek noteikts MŪŽA LIEGUMS strādāt valsts un pašvaldības labā (šī brīža daži lieguma gadi nav adekvāti). 2. Personai, kura atbrīvota pēc Darba likuma 101.panta 1.,2.,3.,5.daļas no valsts vai pašvaldības institūcijām sakarā ar kaitniecīga rakstura darbībām vai nolaidīgu darbu, kas radījis kaitējumu valstij vai pašvaldībai, liegt turpmāk strādāt valsts un pašvaldības labā. 3. Izveidot „melnā saraksta” reģistru, kur tiktu iekļautas personas, kurām liegts strādāt valsts un pašvaldības labā. Par attiecīgu personu iekļaušanu reģistrā ir atbildīgs institūcijas vai uzņēmuma vadītājs, kurš tiek pakļauts būtiskam administratīvajam sodam par šādas darbības neveikšanu un iekļaušanu attiecīgā sarakstā par atbalstīšanu. Par patvaļīgu personas izņemšanu no reģistra noteikt Kriminālatbildību. 4. Personu izslēgt no saraksta drīkst tikai tiesa.

Nomainot pāris gadu liegumu uz mūža, tiktu ierobežota to personu darbība valsts un pašvaldību iestādēs un uzņēmumos, kuras jau vienreiz ir darbojušās savtīgos nolūkos, kaitējot pārējai sabiedrībai. Tajā pat laikā tiktu būtiski celta motivācija sabiedrībai un likumsargiem atklāt šādas personas un no tām attīrīt valsts un pašvaldību pārvaldi. Aizvien pielaidīgākā pieeja šādām personām, aizbildinoties ar citu Eiropas valstu (maigāko) kārtību, degradē gan sistēmu kopumā, gan sabiedrības attieksmi pret valsti un pašvaldībām, liekot uzskatīt sistemātiskas, apzinātas kaitnieciskas darbības par ko paredzamu un neapkarojamu. Taču tā nav. Gluži vienkārši pie varas esošie vēlas saglabāt sev ērtu vidi, lai varētu brīvi darboties un tikai pati sabiedrība var mainīt esošo kārtību!

Iniciatīvas jaunumi

Lasi iniciatīvas autora viedokli par sabiedrības politisko aktivitāti un savām iniciatīvām!03. Aug (2017)

“Ir idejas, kas bez sabiedrības atbalsta un spiediena nekad netiks ieviestas, ” Artūrs Ikvilds, iniciatīvas autors, komentē ManaBalss.lv lomu un piemin savas iniciatīvas, kurām arī ir nepieciešams Latvijas pilsoņu atbalsts.

Dalies ar iniciatīvu, lai tā savāktu atlikušos parakstus!

Lasi pilnu viedokļa rakstu zemāk>>

TIKAI VALSTS VAINA PIE EMIGRĀCIJAS IR MĪTS UN MUĻĶĪGA ATRUNA

Gads pēc gada, vēlēšanas pēc vēlēšanām, partija pēc partijas, bet sabiedrības neapmierinātība nerimst. Tikai lasu - viss šajā valstī ir sliki un vajag tik krāmēt čemodānus, jo, redz, visi deputāti nejēgas, valsts atbildīgās iestādes neko nedara, medicīna zem katras kritikas, policisti ar prokuroriem un tiesnešiem uzpirkti, visi domā tikai par savu kabatu...

Un te uzliekam pauzi un padomājam, kas ir tie pārējie, kas seko aiz deputātiem? Nē, tie nav citplanētieši vai ārzemju algotņi! Tā ir daļa „vienkāršās tautas", kura ar savu bezatbildību un egoismu kaitē pārējiem un uztur visu to šmuci, kas notiek Latvijā. Tas ilgst jau gadu desmitiem un nenotiek tikai valsts vai pašvaldību struktūrās, bet visas valsts līmenī. Šobrīd ir skaidrs, ka labāk no tā nav kļuvis, tikai sliktāk!

Tādēļ pārējam vairākumam, kam vēl nav vienalga, to vajag nevis paciest vai bēgt, bet gan saņemties un salikt visu pa plauktiņiem. Jā, šobrīd tas nav īsti iespējams un ērti, bet to iespējams reāli mainīt! Tas prasīs kādu laiku, bet galvenais ir rīkoties, nevis gaidīt uz brīnumiem no partiju puses, Saeimas, Eiropas...

Agrāk, lai paustu vērā ņemamu viedokli, vajadzēja piedalīties masu piketos vai piedalīties referendumos, taču tagad savu attieksmi dažādos jautājumos iespējams paust stipri vienkāršāk - caur www.ManaBalss.lv . Nav jēgas?

Gluži tā nav, jo šī interneta vietne darbojas kopš 2011.gada un uz šo brīdi - septiņas iniciatīvas iesniegtas Saeimā un atbalstītas, astoņas iniciatīvas guva atbalstu pirms iesniegšanas Saeimā, 10 iniciatīvas ir virzīšanas procesā Saeimā, četras iesniegtas pašvaldībās un ir virzīšanas procesā, četrām ir savākts nepieciešamais skaits balsu, tās drīzumā iesniegs Saeimā vai pašvaldībās. Tas nav maz, salīdzinot ar viduvējo pilsoņu aktivitāti!

Ir idejas, kas bez sabiedrības atbalsta un spiediena nekad netiks ieviestas, jo varai tas nav izdevīgi. Pats esmu sagatavojis iniciatīvas, kur viena saistīta ar deputātu atteikšanos no kompensācijām, bet otra par „melnā saraksta" izveidi, kas uz mūžu liegs strādāt valsts vai pašvaldības labā tām personām, kuras apzināti (!) kaitējušas ar savām darbībām. Vai to iespējams paveikt bez sabiedrības spiediena? Domāju, ka nē, jo sistēma nešaus pati sev kājā.

Var naivi cerēt uz jaunizveidotajām partijām, bet kāda ir pieredze? Vai tiešām nav acīmredzams, ka pamatā ir klaigas un solījumi, ko nevar izpildīt? Kāpēc notikumu karstumos netiek organizēti referendumi, caur ko tauta nostiprinātu juridiski savu nostāju? Priekš kam? Tiek zvejotas tikai balsis uz tām dažām vietām, kas tāpat bez papildus aktivitātes neko neizmainīs, jo būs koalīcijas līgums, kas ierobežos lēmumus. Vai papiņi, kuri savā lokā nevienam nezinot diktēs noteikumus. Varbūt beidzot pietiks ļaut šaurai cilvēku grupai izlemt citu likteņus un valsts dzīveslīmeni, kad varam to paši?

Vieniem ietekme veidojas caur naudu, citiem atkal caur atbalstu, tāpēc aicinu būt aktīvākiem un atbalstīt tos, kuri gatavo dažādas iniciatīvas - kļūstot par viņu „aizmugurēm", uz kā pamata prasīt, lai iniciatīvas tiek izskatītas, pilnveidotas un ieviestas visas sabiedrības labā! Bez šoviem un savtīgām interesēm. Nepametiet vienus tos, kuri ir gatavi iet pa priekšu un līdz galam! Un labākais ir tas, ka šim procesam var pievienoties ne tikai Latvijā esošie tautieši, bet arī aizbraukušie - lai pēc laika atgrieztos jau sakārtotākā valstī! Kopā mums tas izdosies!

Oriģināli viedokļa raksts publicēts: irlv.lv

AUTORS: ANNIJA EMERSONE