Pārstāvis: Tomasena DanaPublicēta: 08. Feb (2021)

NEATŅEMT VAKCINĒŠANAS IESPĒJU TIEM, KAM TĀ VISVAIRĀK NEPIECIEŠAMA
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
102
Jau parakstījuši 102
9'898

Latvijā ir liels īpatsvars vecu (virs 65 g.v.) cilvēku - ap 0,54 milj., kuriem ir liels risks saslimt ar Covid-19 un nomirt. Tāpēc katra diena bez vakcīnas ir papildus risks. Tāpat Latvijā ir daudz hroniski slimu cilvēku, kuriem katra diena var maksāt dzīvību. Atbildīgās amatpersonas, iespējams, arī bijusī veselības ministre I. Viņķele, nav veikušas savlaicīgu vakcīnu iepirkšanu, tāpēc vajadzīgais vakcīnu skaits Latvijai nav piegādāts. Šobrīd Latvija ir valsts ar viszemāko vakcinācijas tempu Eiropas Savienībā, tāpat Latvijā inficēto ar Covid-19 skaits uz 100'000 iedzīvotājiem šobrīd ir starp augstākajiem ES. Mājsēde Latvijā ir ieilgusi, tāpēc cieš ne tikai valsts ekonomika, bet daudzus tā skar individuāli gan ekonomiski, gan psiholoģiski.

Mēs vēlamies ātrāk atgriezties normālā dzīvē un ikdienas gaitās un justies droši sabiedriskajā telpā. Mums ir dārgi mūsu vecāki un tuvie cilvēki, kuri sirgst ar hroniskām kaitēm. Neļausim viņus apiet rindā vakcinācijai pret Covid-19 darbaspējīgiem cilvēkiem vidējos gados, tai skaitā ministriem un vadošām amatpersonām, uz ko ir izskanējuši aicinājumi publiskajā telpā. Pasaulē ir vakcinēti jau miljoniem cilvēku. No vakcīnām nemirst - mirst no Covid-19! Uzskatu, ka šajā ziņā galvenajam kritērijam ir jābūt augstajam riska faktoram saslimt un nomirt - kuram tas ir augstāks, tas rindā ir pirmais. Statuss nedrīkst būt kritērijs, lai apietu rindu, kurā gaida cilvēki, kuriem šī vakcīna ir dzīvības jautājums. Vakcinēšanai ir jānorit paredzētajā kārtībā - medicīniskais personāls, sociālie darbinieki, seniori, cilvēki ar hroniskām saslimšanām, pārējie. Nekādu izņēmumu nevar būt. Neļausim atdot vājāko un apdraudētāko sociālo grupu pārstāvju vietu rindā veselajiem, kuriem, saslimstot ar Covid-19, risks dzīvībai ir mazāks. Daudzi mediķi, kuriem ir tieša saskarsme ar inficētajiem, vēl nav saņemuši otro vakcīnu. Šobrīd, kad vakcīninu skaits ir ierobežots un kad pieprasījums ir daudz augstāks par piedāvājumu, nedrīkst bezatbildīgi attiekties pret vakcīnu sadali.

Ir daudzu profesiju pārstāvji, kuri ikdienā saskaras ar lielu skaitu cilvēku un kuru vakcinēšana ir ne mazāk svarīga. Piemēram, skolotāji, tirdzniecības darbinieki veikalos, kosmetologi, manikīrmeistari, frizieri u.c. Mēs visi, arī citu profesiju pārstāvji, esam vienlīdz apdraudēti inficēties ar Covid-19, maksājam nodokļus valsts kasē, un mūsu darbs ir vienlīdz svarīgs Latvijas labklājības celšanai. Tāpēc uzskatām, ka ministrus un augstākās vakcinācijas plānā nevajadzētu izcelt atsevišķi. Vēlamies godīgu un aktīvu vakcinēšanās procesu!

Iniciatīvas jaunumi

Izsaki savu viedokli arī platformā ParvaiPret!16. Feb (2021)

Uzrunājam Tevi kā šīs iniciatīvas atbalstītāju!

Organizācijas ManaBalss izstrādātajā platformā ParvaiPret Tev ir unikāla iespēja gan operatīvi sekot un paust savu nostāju par likumprojektiem, gan veidot savu individuālo atbilstības profilu.

Proti, jau pēc desmit veiktajiem balsojumiem Tu varēsi noskaidrot, ar kurām Saeimā pārstāvētajām frakcijām un politiķiem Tavs viedoklis par topošajiem likumiem sakrīt vislabāk. Jo vairāk "par" vai "pret" balsojumu Tu veiksi, jo precīzāki veidosies Tava profila dati un jo labāk Tu spēsi noskaidrot, kura politiskā spēka darbs parlamentā vislabāk atbilst Tavai nostājai.

NB! Tava profila dati ir redzami TIKAI Tev!

Par (vai pret) jautājumu "Vai prioritāri pret Covid-19 nepieciešams vakcinēt valsts augstākās amatpersonas?" balso šeit!

Ja Tev šī iespēja šķiet lietderīga, dalies ar to dalīties tālāk savu draugu un sekotāju vidē!

Tāpat būsim arī ļoti pateicīgi, ja Tu ziedosi platformas darbības uzturēšanai.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Ārpus rindas sāk vakcinēt augstākās amatpersonas11. Feb (2021)

Ceturtdien, 11. februārī, sākas valsts augstāko amatpersonu ārpuskārtas vakcinācija pret Covid-19, ziņo Latvijas oficiālais portāls.

Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, 11. februārī tiek uzsākta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu.

Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Šī ziņa sasaucas ar ManaBalss autora iniciatīvu "Ļausim ministriem apiet vakcinēšanās rindu".

Latvijas oficiālais portāls ziņo, ka 11. februārī vakcīnas saņems Valsts prezidents, Ministru prezidents, bijušie Valsts prezidenti, Saeimas priekšsēdētājas biedres, ārlietu ministrs un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs. Viens no bijušajiem Valsts prezidentiem vakcināciju veiks 12. februārī, bet Saeimas priekšsēdētāja veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākamajā nedēļā.

Norādām, ka ManaBalss platformā ir publicēta arī pretēja satura iniciatīva, aicinot valsts augstākajām amatpersonām nepiešķirt ārpuskārtas vakcinācijas priekšrocību – "Neatņemt vakcinēšanas iespēju tiem, kam tā visvairāk nepieciešama". Spriežot pēc publiskotās informācijas saistībā ar augstāko amatpersonu ārpuskārtas vakcināciju, šīs prakses gadījumu stingrā izvērtējuma princips atbilst arī iniciatīvas autores paustajām bažām.

Avots: Latvijas oficiālais portāls "LVportals".

Seko mums Facebook un arī Intagram!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS