Iniciatīva atbalstīta!

Pārstāvis: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameraPublicēta: 22. Nov (2016)

NELIKT MAKSĀT PILNU VSAOI PAR NEPILNU SLODZI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
7'419
Jau parakstījuši 7'419
2'581

Ja pazīsti kādu, kurš strādā nepilnu slodzi vai ir mikrouzņēmuma darbinieks, iespējams, viņš nākamgad zaudēs darbu! Ir pieņemts likums, kas paredz, ka par katru strādājošo no nākamā gada 1.janvāra jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no Latvijā noteiktās minimālās algas ¾ apmērā, neatkarīgi no tā vai darbinieks strādā pilnu slodzi vai 1 stundu mēnesī. Tas nozīmē, ka nodokļu slogs būtiski pieaugs, liekot darba devējiem izvēlēties - paturēt darbiniekus, vai nē.

Ja likums 01.01.2017 stāsies spēkā, cilvēki zaudēs iespēju piepelnīties un palielināsies nelegālā nodarbinātība, tāpēc balso PAR lai līdz š.g. beigām grozītu likumus, paredzot: 1) ka uz tiem cilvēkiem, kuri vienā vai vairākās darbavietās kopā nomaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas vismaz no minimālās algas, šie noteikumi neattiecās, 2) būtiski vairāk izņēmumus likuma nepiemērošanai tajos gadījumos, kad cilvēkiem tā ir vienīgā darba vieta, piemēram, cilvēkiem pirms pensijas vecumā, māmiņām u.c.

Nepilna laika darbs ir nepieciešams daudzos gadījumos: 1) uzņēmējam t.s. “pīķa stundās”, 2) uzņēmējam izbraukuma tirdzniecībā, 3) uzņēmējam, ja biznesa specifikas vai reģiona dēļ, pilna laika darbinieki vispār nav nepieciešami, 4) darbiniekam kā iespēja brīvajā laika piepelnīties blakus citiem darbiem, 5) darbiniekam kā iespēja brīvajā laikā piepelnīties, ja pamatā laiks ir aizņemts citādi, piemēram, audzinot bērnus, un tamlīdzīgi

Iniciatīvas jaunumi

Labas ziņas - iniciatīva ir atbalstīta!22. Dec (2016)

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vārdā vēlos teikt milzīgu paldies ikvienam, kurš nobalsoja par izmaiņām likumdošanā, kas paredzēja no nākamā gada 1.janvāra ieviest minimālās valsts sociālo apdrošināšanas obligātās iemaksas mikrouzņēmumiem un nepilnu laika darba slodžu veicējiem. Valdība, deputāti un ierēdņi mūs visus kopā sadzirdēja un atteicās no pirms gada kļūdaini pieņemtajiem lēmumiem, veicot tik nozīmīgos labojumus likumos. Es ticu, ka šādi tiks saglabātas neskaitāmas darba vietas, tādējādi nepalielinot sociālo spriedzi un neliekot cilvēkiem aizbraukt no Latvijas. Kopā mēs esam spēks un tāpēc vēlreiz vēlos teikt paldies par ikvienu nodoto balsi!

Ar cieņu,
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras
valdes priekšsēdētājs
Jānis Endziņš

AUTORS: JĀNIS ENDZIŅŠ