Pārstāvis: Sandis MiļauskisPublicēta: 27. Aug (2020)

NELIKVIDĒT DZEMDĪBU NODAĻAS KULDĪGAS UN DOBELES SLIMNĪCĀS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
13'059
Jau parakstījuši 13'059

Lai ar 2021. gada 1. janvāri Kuldīgas un Dobeles slimnīcā nelikvidē dzemdību nodaļas.

Lai Latvijas 100 gudrās galvas, (tautas ievēlētie Saeimas deputāti), domā par iedzīvotāju labklājību, tad arī celsies demogrāfiskais stāvoklis un būs vairāk dzemdību mazās - Kuldīgas, Dobeles - slimnīcās. Mazāk naudu tērēt visur citur, bet ieguldīt Latvijas medicīnā, slimnīcu uzturēšanai.

Jaunās māmiņas ātrāk nokļūtu slimnīcā, veicinātu demogrāfisko stāvokli Latvijā, piemēram, no Saldus tuvākā dzemdību nodaļa tā jau ir vairāk nekā 50 km attālumā (pēc 2021. gada kā plāno Veselības ministrija būs vairāk nekā 90 km), un ātrās palīdzības mediķiem grūtnieces ar asiņošanām būtu iespējams ātrāk nogādāt stacionārā, kur ir dzemdību ginekoloģijas nodaļa.

Iniciatīvas jaunumi

Tas ir ļoti apsveicami, ka sabiedrība iesaistījās laikus05. Nov (2020)

Iniciatīvas "Nelikvidēt dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās" prasība paredzami tiks izpildīta.

Pēc izvērstas diskusijas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē iniciatīva "Nelikvidēt dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās" ir nodota tālāk tuvākās plenārsēdes balsojumam, paredzot detalizētāku izskatīšanu jau Sociālo un darba lietu komisijā.

Spriežot pēc sēdē izskanējušajiem Veselības ministrijas (VM) pārstāvja komentāriem, iniciatīvas prasība paredzami tiks izpildīta, un dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās tiks saglabātas. Detalizētā iniciatīvas vērtēšana ietvers jau daudz plašāku aspektu – arī par to, kas skar terapiju un ķirurģiju, komentēja Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (A/P).

Gan deputāts Ēriks Pucens (KPV), kurš sēdē pārstāvēja kuldīdznieku viedokli, gan Mandātu komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (NA) kā izskatāmās iniciatīvas pozitīvo pienesumu uzsvēra to, ka sabiedrība šādi ir iesaistījusies laikus un pat preventīvi.

Sēdē klātesošais VM parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (A/P) norādīja, ka pašlaik konkrēto dzemdību nodaļu slēgšanas jautājuma ministrijas dienaskārtībā nemaz nav. Deputāts Atis Zakatistovs (KPV) savukārt norādīja, ka jautājums tomēr "ir par plānošanu vispār un cik tālu mēs plānojam. VM saka, ka pašlaik slēgt šīs nodaļas neplāno, tomēr tas skaitlis – 500 – "karājas gaisā". Kurā brīdī un cik tālu pēc šiem parametriem kaut kas varētu notikt? Būtu labi, ja VM uztaisītu, teiksim, piecu gadu plānošanas grafiku un noteiktu, ka, piemēram, ja trijos gados no pieciem dzemdību skaits ir zem noteiktā, tad mēs to izvērtējam, un izvērtēšana nozīmē konkrēti to un to. Šādā gadījumā tas būtu arī saprotami sabiedrībai. Šobrīd mums ir tikai ziņa, ka VM nav vēlmes slēgt. Bet tas jau nenozīmē, ka rīt viņiem tāda vēlme neparādīsies."

Arī Ē. Pucens polemizēja, ka šis ir "klasisks gadījums, kad ministrija sāk "airēties atpakaļ". Kad tika dots uzdevums reformēt slimnīcu tīklu Latvijā, tad jau bija signāli, ka katrai slimnīcai kaut kas tiks samazināts. Jau esam pieredzējuši, ka reformu gaitā tieši mazās slimnīcas tiek apdalītas. Tāpēc es pateicos cilvēkam, kurš sāka šo iniciatīvu jau laikus un parādīja ministrijai un ierēdņiem skaidri, ka cilvēki ar to nebūs mierā. Tas ir ļoti apsveicami, ka sabiedrība iesaistījās laikus."

"Kad es šo jautājumu ar vēstuli biju aktualizējis Sociālo un darba lietu komisijā, tā atteicās šo jautājumu izskatīt, jo tas ir ministrijas jautājums," sacīja Ē. Pucens. "Šis jautājums nebūtu tā aktualizējies sabiedrībā, ja paši deputāti, kas pārstāv ministriju, jau tad būtu skaidri pateikuši – nē, nekāda slēgšanas riska nav. Kā kuldīdznieks es, protams, esmu un būšu par Kuldīgas slimnīcu, bet es pastāvēšu arī par citām slimnīcām un cilvēkiem, kas ir no reģioniem. Cilvēkiem reģionos ir vajadzīgi pakalpojumi tur, kur viņi dzīvo, nevis ka ir jābrauc uz Ventspili vai Liepāju. Tas ir arī sociāls jautājums, jo ne katram ir tāda rocība, lai brauktu laist pasaulē savu bērnu uz citu pilsētu."

Saeimas balsojums par iniciatīvas turpmāko izskatīšanu ir gaidāms tuvākajā plenārsēdē. Spriežot pēc politiķu un amatpersonu retorikas, par konkrētajām nodaļām Kuldīgas un Dobeles slimnīcā ir itin droša pārliecība, ka tās netiks slēgtas.

Lai turpmāk šādi iedzīvotājiem būtiski jautājumi nebūtu retorikas līmenī, iniciatīvas aktualizētā problēma tiks analizēta Sociālo un darba lietu komisijā ar jau daudz plašāku tvērumu, kā to apsolīja komisijas vadītājs A. Skride.

Apsver savu atbalstu autoru jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Sevišķi aicinām balsot par iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", kas iestājas par pilnvērtīgu sabiedrības līdzdalību pašvaldību dzīvē.

AUTORS: MANA BALSS

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldības dzīves iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Aktivizējam papildus parakstu vākšanu13. Oct (2020)

Šī iniciatīva tuvojas iesniegšanas statusam Saeimā. Vēršam jūsu uzmanību, ka drošībai par likumā noteikto nepieciešamo parakstu skaitu ManaBalss vienmēr lūdz papildus parakstus – lai kopumā to būtu vismaz 10’300.

Šāda piesardzība izriet no fakta, ka pēc Saeimas veiktās kolektīvo iesniegumu parakstu pārbaudes iedzīvotāju reģistrā vienmēr zināma daļa "atbirst", jo neatbilst likumā (Saeimas kārtības rullī) atrunātajam noteikumam – ka kolektīvo iesniegumu var iesniegt "10’000 Latvijas pilsoņu, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu".

Attiecīgi – atkrīt tie, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, kā arī Latvijas nepilsoņi un ārvalstnieki, kuriem ir Latvijas digitālās autorizēšanās iespējas, bet kuri nav pilsoņi. Tāpat netiek ieskaitīti to cilvēku paraksti, kuri starplaikā pirms iesniegšanas ir miruši.

ManaBalss pieredze liecina, ka iniciatīvām, kuru atbalstā nav paredzami liela dalījuma starp sabiedrības latviešu un krievvalodīgo daļu un kuru atbalsta vākšana nav ilgusi daudzus gadus, parakstu drošības rezerve ir 300 līdz 350 balsis.

Piemēram, iniciatīva "Par Latvijas mežu saglabāšanu" atbalstu vāca kopš 2011. gada jūnija, un iesniegta tika 2020. gada janvārī. Pārbaudes iznākumā tai tika atsijātas 362 balsis. Laimīgā kārtā drošības rezervei bija savāktas 437 balsis virs noteiktā 10’000 sliekšņa. Pretējā gadījumā Saeima šo iesniegumu būtu tiesīga neizskatīt, un gadiem ilgusī kampaņa ar plašo tautas atbalstu varētu būt velta.

Jānorāda gan, ka Latvijas politiķiem un amatpersonām ir vērojama liela cieņa pret kolektīvajiem iesniegumiem vispār. Piemēram, 2016. gadā iesniegums "Par izdienas pensijas noteikšanu arī pašvaldības policistiem" izrādījās ar nepietiekamu parakstu skaitu. Paraksti šai iniciatīvai tika vākti gan ManaBalss platformā, gan "uz papīra", kā tas dažkārt notiek, un autori izšķīrās par riskantu soli – iesniegšanu bez pietiekamas parakstu drošības rezerves.

Parlamentārieši bija tik pretimnākoši, ka, izbeidzot iesnieguma sākotnējo izvērtēšanu un konstatējot, ka tas nekvalificējas nodošanai plenārsēdes balsojumam, tomēr izdarīja politisku lēmumu un to uzreiz nodeva nākamajai instancei – atbilstīgajai Sociālo un darba lietu komisijai.

Iznākumā šis jautājums ir politiskajā dienaskārtībā, un ministrijām šogad ir jāiesniedz komisijai izvērsts viedoklis par izdienas pensiju sistēmas pārskatīšanu, pilnveidošanu, saņēmēju loku nepaplašināšanu un vienotas sistēmas izveidi, rodot kopīgu vienlīdzīgu un taisnīgu risinājumu, kas būtu saprotams visai Latvijas sabiedrībai. Tiesa, pašreizējā ārkārtas situācija valstī šo procesu ir palēninājusi.

Šis un līdzīgie tomēr ir izņēmuma gadījumi. Tāpēc lūdzam ar izpratni attiekties pret aicinājumiem iniciatīvām savākt rezerves parakstus.

Ja Tu atbalsti šīs iniciatīvas virzīto priekšlikumu, dalies ar to ar saviem draugiem un sekotājiem sociālajos tīklos!

Cieņā,
ManaBalss komanda

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Nepiedzimt pusceļā24. Sep (2020)

90% grūtnieču, kuras stājas uzskaitē Kuldīgā, izvēlas Kuldīgas slimnīcu kā dzemdību vietu. Tā publikācijā Kuldīgas slimnīcas mājaslapā saka Dzemdību nodaļas vecmāte Gundega Kugelane.

"Šajā laikā starp speciālistu un pacienti ir izveidojusies uzticēšanās un paļaušanās saikne. Pārzinām katras māmiņas medicīnisko pusi, viņas vēlmes un sociālo situāciju," saka mediķe. "Pretēji būs, ja Kuldīgas slimnīcā Dzemdību nodaļas vairs nebūs. Mēs vadīsim grūtniecību, bet pazudīs noslēguma mirklis – mazuļa sagaidīšana."

Tāpat viņu uztrauc papildus laiks, kas dzemdību nodaļas slēgšanas gadījumā māmiņai būs jāpavada ceļā, kad sākies dzemdības. Šobrīd Kuldīgas slimnīcā gadā vidēji piedzimst 580 mazuļi.

"Dzemdniecībā diemžēl ir daudz akūtu situāciju, kad var būt apdraudēta bērniņa vai mammas dzīvība. Kvalitatīva reanimācija mazulim jāsniedz četrās minūtēs pēc viņa dzimšanas. Un ne vēlāk," saka G. Kugelane. "Tieši laiks ir izšķirošs, lai mazulis izdzīvotu un būtu pilnvērtīgs cilvēks. Ja šādas situācijas rodas, tad Kuldīgas slimnīcā stabilizē mammas un mazuļa stāvokli un, ja nepieciešams, stacionē mazuli uz kādu no perinatālās aprūpes centriem. Bet, kā būtu, ja šeit nebūtu nodaļas un komplikāciju gadījumā mazulis dzimtu mašīnā, kur nav iespējama stabilizēšana?"

Šobrīd Veselības ministrija pārskata reģionālo slimnīcu darbu, un pastāv iespēja, ka tas skars arī Kuldīgas slimnīcu. Kuldīgas slimnīcai tas nozīmētu pakalpojumu samazināšanu, tai skaitā dzemdību palīdzības sniegšanas pārtraukšanu jeb Dzemdību nodaļas slēgšanu. Mediķu vērtējumā zaudējums būs akūtas palīdzības sniegšanas iespēja jebkurai paaudzei – gan bērniem, gan senioriem un jebkuram citam cilvēkam. Viņi tiks stacionēti Liepājas, Ventspils vai kādā citā slimnīcā.

Avots: Kuldīgas slimnīca

Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu, tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Arī Skrundas televīzija pievērš uzmanību plānam slēgt dzemdību nodaļas21. Sep (2020)

Negaidīt, kad Veselības ministrija tomēr paziņotu, ka dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās no nākamā gada jāslēdz, bet gan jau ātrāk pievērst vairāk sabiedrības uzmanību šā brīža slimnīcu līmeņa pārskatīšanas procesam – tāda bija ārsta palīga Saldus medicīnas centrā Sanda Miļauska motivācija, rosinot portālā ManaBalss vākt parakstus par nodaļu saglabāšanu.

Iniciatīvas turpinošo aktualitāti un mērķi šo prasību iesniegt izskatīšanai Saeimā LSM portālā izceļ arī Skrundas televīzija.

Kuldīgas slimnīcā atzīst, ka sarunas ar ministriju jau bijušas, un statistika par rādītājiem dzemdību nodaļā ir izskaidrota. Tā, piemēram, viens no efektivitātes kritērijiem, lai dzemdību nodaļu saglabātu, ir 500 dzemdības gadā. Pērn Kuldīgā to bija mazāk, jo mēnesi nodaļa bija slēgta. Līdz ar to līdz noteiktajam skaitam pietrūka septiņu dzemdību. Tomēr balstīties tikai uz viena gada rādītājiem nevar, ir uzsvērts diskusijā starp slimnīcu un ministriju.

"Šis laikmets, kurā mēs šobrīd dzīvojam saistībā ar Covid-19... Masu medijos ik pa brīdim izskan informācija, ka kādas slimnīcas nodaļa tiek slēgta uz kaut kādu laiku. Ja mēs samazinām šo dzemdību nodaļu skaitu, tad tas varētu radīt vēl lielākas problēmas savlaicīgi sniegt  palīdzību, ja tā ir nepieciešama," atzīst Kuldīgas slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne.

Veselības ministrijā skaidro, ka vēl nekas nav izlemts, jo nav noslēdzies visu slimnīcu darbības izvērtējums. Pašlaik portālā "ManaBalss.lv" savāti vairāk nekā 6000 parakstu. Ja sasniegs 10 000, tad iniciatīva tiks iesniegta Saeimā.

Avots: LSM

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to Facebook u.c. soctīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Ministrijas plāni var apdraudēt topošās mātes14. Sep (2020)

"Kopš Saldū ir slēgta dzemdību nodaļa, sievietes ved uz Dobeles vai Kuldīgas slimnīcām. Tie ir vēl papildu 50 kilometri," portālam "Januns" stāsta ārsta palīgu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un iniciatīvas "Nelikvidēt dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās" autors Sandis Miļauskis.

Veselības ministrija, optimizējot slimnīcu tīklu un pakalpojumus, plāno slēgt dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās. Ja tas notiks, tad dzemdētājas līdz slimnīcai būs jāved vēl krietni tālāk un ilgāk – uz Jelgavu, Liepāju, Rīgu vai Ventspili, sarunā ar "Jauns" norāda S. Miļauskis.

"Nav reti gadījumi, kad jau pie esošās kārtības nepagūstam līdz slimnīcai un bērns piedzimst neatliekamās palīdzības mašīnā," stāsta autors. "Nesen mazulis nāca pasaulē, kad bija atlikuši tikai pieci kilometri līdz Kuldīgai. Labi, ka viss beidzās laimīgi."

"Atmiņā ir gadījumi, kad esam maksimālā ātrumā traukušies uz slimnīcām Kuldīgā un Dobelē, un tikai mirkļi ir izšķīruši to, vai dzemdības nepārvērtīsies traģēdijā. Turklāt, piemēram, no Nīgrandes uz Liepāju un Kuldīgu ir slikti ceļi. Patlaban dzemdētāju vai grūtnieci līdz slimnīcai varam aizraut pusstundā. Un ne vienmēr tas ir brauciens tikai pa labu šoseju, nākas traukties arī pa zemes ceļiem, kas ne vienmēr ir labā stāvoklī. Pēc paredzētās reformas ceļš uz slimnīcu var prasīt pat stundu un divdesmit minūtes."

Tikmēr Veselības ministrija kā efektivitātes kritēriju izvēlējusies gadā pieņemto dzemdību skaitu – ja mazāk par 500, tad nodaļa ir slēdzama.

Pērn Kuldīgas slimnīcā pieņemtas 493 dzemdības, un tajās pasaulē nākuši 496 bērniņi – līdz ministrijas noteiktajam slieksnim pietrūkst pavisam maz. Šā gada astoņos mēnešos Kuldīgā dzimuši 347 mazuļi.

Dobeles slimnīcā pērn pieņemtas 502 dzemdības. Tātad ministrijas plāns tomēr ir izpildīts. Kopumā Latvijā papildus Stradiņa slimnīcai un Rīgas Dzemdību namam šo pakalpojumu piedāvā 15 slimnīcās novados. Ar 1677 dzemdībām pērn priekšgalā bija Jūrmalas slimnīca, seko Vidzemes slimnīca Valmierā (1122), Siguldas (1052) un Liepājas slimnīcas (1043), ziņo portāls.

Mazāk par 500 dzemdībām ir bijis Rēzeknē, Ogrē, Preiļos, Madonā, pati pēdējā ir Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība ar 242 dzemdībām.

Veselības inspekcijā norāda, ka par drošu uzskatāma dzemdību nodaļa, kurā ir vismaz 1000 dzemdību gadā. Līdzīgi uzskata daudzi ginekologi, argumentējot, ka citādi mediķiem zūd prakse. Tomēr, kā norāda iniciatīvas autors līdz slimnīcai ir arī jāpaspēj.

Viņš aicina paraudzīties arī uz realitāti, nevis tikai sausiem aprēķiniem: "Cik maksā mātes dzīvība, cik maksā jaundzimušā dzīvība, un vai šādas ģimenes traģēdijas ir aprēķināmas naudā? Kurš uzņemsies atbildību? Domāju, ka Saeimas deputātiem vajadzētu vairāk domāt par iedzīvotāju labklājību, kas veicinātu arī demogrāfisko stāvokli, un ieguldīt Latvijas medicīnā."

Veselības ministre Ilze Viņķele (JV) ir paudusi, ka vēl nekas nav izlemts, un vērtēšot arī, cik ilgs laiks paiet līdz nokļūšanai slimnīcā.

Avots: portāls "Jauns"

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS