Pārstāvis: Biedrība "Drauga spārns"Publicēta: 09. May

PALĪDZĒT SAVVAĻAS PUTNIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas pilsētas dome

1'000
1'232
Jau parakstījuši 1'232

Nodrošināt, ka cilvēka darbības dēļ cietušajiem savvaļas putniem tiek sniegta palīdzība, savvaļas putnu palīdzības biedrības “Drauga spārns” Jūrmalā turpina darboties un tās aprūpē esošie putni netiek iemidzināti.

Jūrmalas domei ir jāatļauj Anetei Asarei lietot Jūrmalā, Tālivalža ielā 5 izveidotās putnu turēšanas ietaises, lai arī turpmāk bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušie putni varētu saņemt to palīdzību. Jūrmalas domei ir jāpilda Dzīvnieku aizsardzības likuma 39.pants un jāfinansē tās teritorijā atrasto bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo savvaļas putnu izmitināšana, uzturēšana un aprūpe.

Tiks atjaunots līdzsvars starp cilvēku un dabu. Cilvēkiem būs iespēja būt humāniem attiecībā pret nelaimē nonākušiem savvaļas putniem, nododot tos putnu rehabilitācijas centrā un dodot iespēju pēc tam atgriezties savvaļā.

Pievienots dokuments

article_birds_krivcova_lv_manabalss.pdf 150 KB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 1'232

Iniciatīvas jaunumi

Labas ziņas! Pateicoties sabiedrības aktivitātei, Jūrmalas dome neliks nojaukt esošās putnu turēšanas vietas!24. May

23.maijā notika tikšanās ar Jūrmalas domes priekšsēdētāju Ritu Sproģi un atbildīgājiem domes ierēdņiem, kuriem iniciatīvas autori nodeva ManaBalss.lv savāktos parakstus.

Ar prieku paziņojam par pirmo uzvaru - 1.jūnijā nebūs jānojauc putnu turēšanas konstrukcijas, jo Jūrmalas būvvalde ir pagarinājusi pagaidu būvju saskaņošanas termiņu uz pusgadu.

Otrā mūsu petīcijas prasība - ļaut putnu rehabilitācijas centram uzņemt jaunus putnus ir procesā. Domes izpilddirektors Edgars Stobovs šīs nedēļas laikā ir apsolījis apmeklēt centru un uz vietas iepazīties ar situāciju. Domes atbilde par iespējamu risinājumu ir apsolīta līdz 31.maijam.

Trešā prasība - domes līdzfinansējums putnu rehabilitācijas centram pagaidam paliek tukšu solījumu līmenī, jo pretēji publiski izskanējušām ziņām neviens domē negaida no biedrības nekādus dokumentus finansējuma piešķiršanai.

Tomēr kopumā, pateicoties sabiedrības atbalstam, ir izdevies novērst vienu juridisku šķērsli centra darbībai, tas ir prasību nojaukt visas putnu turēšanas ietaises. Tagad visas pūles veltīsim otrā šķēršļa pārvarēšanai - domes iebildumiem par centra darbības turpinājumu, tas ir jaunu putnu uzņemšanu. No savas puses biedrība Drauga Spārns ir apņēmusies parakstītes, ka putnu skaits centrā nepārsniegs 250 un vēlreiz pārrunāt situāciju ar neapmierinātu kaimiņu. Savukārt par domes rīcību uzzināsim līdz 31.maijam.

Biedrība "Drauga Spārns"

AUTORS: MANA BALSS

ManaBalss.lv labās ziņas - Tavā e-pastā!

Mums ir daudz labu jaunumu - gribam par tiem pastāstīt arī Tev! Ieraksti savu e-pastu, un mēs ik mēnesi Tev tos nosūtīsim.

e-pasta adrese ** Obligātie lauki
JAUNUMI

KONKURSS ‼️ Jau 200 000 lietotāju ir izmantojuši ManaBalss.lv, tāpēc vēlamies Jūs iepriecināt ar diviem mūsu dizaina...

Posted by ManaBalss.lv on trešdiena, 2017. gada 8. novembris


Rīgas Dome varētu būt pirmā pašvaldība Latvijā, kas būtu atvērta iedzīvotāju iniciatīvām un šo praksi nostabilizētu likumā! Vai Rīgas iedzīvotājiem šis ir svarīgi?

Posted by ManaBalss.lv on trešdiena, 2017. gada 8. novembris


Vairāk naudas no veselības nozares budžeta būs iecerēts atvēlēt jaunu vēža gadījumu atklāšanai, proti, paplašinās ''zaļo koridoru''. ➡️ Lasi vairāk un paraksties: https://manabalss.lv/i/1190#news

Posted by ManaBalss.lv on pirmdiena, 2017. gada 6. novembris


Lieliskas ziņas - Saeima 2. novembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts fondēto pensiju likuma grozījumus, kas paredz...

Posted by ManaBalss.lv on piektdiena, 2017. gada 3. novembris


Komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs: "Pats svarīgākais, lai bērni justos labi, lai viņi vēlētos doties uz skolu." ➡️Lasi pilnu viedokli un paraksties: https://manabalss.lv/i/1235#news

Posted by ManaBalss.lv on ceturtdiena, 2017. gada 2. novembris


Saeimas Sociālo lietu komisija atkārtoti izskatīja Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumus, kur tika...

Posted by ManaBalss.lv on ceturtdiena, 2017. gada 2. novembris