Iniciatīva iesniegta Rīgas Domē!

Pārstāvis: Anda BaidekalnaPublicēta: 08. Dec (2017)

PAR ĀGENSKALNA TIRGUS GLĀBŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas pašvaldība

2'000
2'360
Jau parakstījuši 2'360

Ar šo iniciatīvu vēlos panākt, ka Rīgas pašvaldība uzliek par pienākumu atbildīgajām personām izstrādāt Āgenskalna tirgus attīstības plānu, saglabājot tirgus funkcionalitāti, un ne vēlāk kā 2-3 gadu laikā šo plānu realizēt, tādā veidā saglabājot Āgenskalna tirgu kā Āgenskalna apkaimes kultūrvēsturisko centru.

Piedāvāju Rīgas pašvaldības atbildīgajam departamentam uzlikt par pienākumu esošajam Āgenskalna tirgus apsaimniekotājam izstrādāt tā attīstības plānu līdz noteiktam termiņam, taču ne vēlāk kā 2018. gada 31. janvārim. Ja apsaimniekotājs tirgus attīstības plānu nav izstrādājis, vai arī izstrādātais plāns neatbilst Āgenskalna tirgus vēsturiskajai funkcijai, noteikt, ka atbildīgais pašvaldības departaments Āgenskalna tirgus attīstības plānu izstrādā patstāvīgi saprātīgā termiņā, bet ne vēlāk kā 2018. gada 28. februāris, nosakot par pienākumu apsaimniekotājam to realizēt ne vēlāk kā 2-3 gadu laikā. Kā arī, ievērojot to, ka Āgenskalna tirgus ēka ir novesta līdz avārijas stāvoklim, izmantot likumā paredzētās tiesības un piedzīt no nomnieka zaudējumus par ēkas nolaišanu līdz esošajam stāvoklim, kas tālāk izmantojami, Āgenskalna tirgus attīstības plāna realizācijai.

Sabiedrība iegūs vienas no Rīgas apkaimju- Āgenskalna vēsturiskā un kultūras centra saglabāšanu, kas ir nozīmīga daļa no Rīgas pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma.

Iniciatīvas parakstītāji 2'360

Iniciatīvas jaunumi

Lasi iniciatīvas autores komentāru un iepazīsties ar Āgenskalna tirgus pēdējiem notikumiem - kriminālprocesu un jauna nomnieka meklējumiem!pirms nedēļas

Iniciatīva par Āgenskalna tirgus glābšanu tika iesniegta Rīgas Domē jau pirms kāda laika, taču aktīva atbildes reakcija nav sagaidīta. Līdz šim notikušo pati iniciatīvas autore komentē šādi:

"Lai arī uz iniciatīvu Rīgas Dome ir atbildējusi vispārīgi, neņemot vērā visus iniciatīvā norādītos aspektus, darbs pie Āgenskalna tirgus glābšanas turpinās. Ir sniegti viedokļi masu medijiem, regulāri komentēts publiskajos portālos pie pašvaldību politiķu aktivitātēm (tādām kā nesaskaņota ideja nojaukt dārzeņu paviljonu) un citas aktivitātes. Kā arī liela uzslava jādod Āgenskalna tirgus tirgotājiem, kuri ar savu aktivitāti tirgus rajonā - ar tirgošanos visos iespējamos brīvajos plačos, turpina uzturēt Āgenskalna tirgus sajūtu. Vide ap mums ir tāda, kādu mēs veidojam. Un Āgenskalns ir vide, kas nezaudē savu garu, neskatoties uz jebkādiem centieniem to apklusināt - apslēptiem vai skaļiem. Šis ir lielisks piemērs, kā mēs katrs varam iestāties par to, kas mums ir svarīgs. Jo mēs neesam pašvaldības instruments tajā esošo deputātu privāto mērķu sasniegšanai, viņi ir mūsu instruments, lai mēs būtu apmierināti ar vidi, kurā mēs dzīvojam. Un nevajag jaukt lietu kārtību."

Janvārī tika ziņots, ka tiks lauzts līgums ar Āgenskalna tirgus bijušo nomnieku AS “Rīgas Centrāltirgus” un Pilsētas īpašuma komiteja lēma uzsākt nomas tiesību izsoli un nodot tirgu privātīpašniekam uz nākamajiem 30 gadiem.

Februāra otrajā pusē Valsts policija uzsāka kriminālprocesu, kurā tiek izskatītas iespējami pretlikumīgas darbības, kuru dēļ Āgenskalna tirgus ir nonācis līdz avārijas stāvoklim.

Šī brīža ziņas liecina, ka tirgus apmeklētājiem varētu tikt atvērts 2021. gada otrajā pusē, jo pēc līguma parakstīšanas, jaunajam nomniekam būs doti trīsarpus gadi, lai savestu tirgu kārtībā un nodotu to ekspluatācijā.

Dalies ar jaunumiem sociālajos tīklos un seko līdzi iniciatīvas attīstībai!

Ziņas avots: delfi.lv

AUTORS: MANA BALSS.LV

ManaBalss.lv labās ziņas - Tavā e-pastā!

Mums ir daudz labu jaunumu - gribam par tiem pastāstīt arī Tev! Ieraksti savu e-pastu, un mēs ik mēnesi Tev tos nosūtīsim.

e-pasta adrese ** Obligātie lauki