Pārstāvis: Sandra PriedītePublicēta: 29. Apr (2020)

PAR APSAIMNIEKOŠANAS MAKSAS ATCELŠANU DAUDZĪVOKĻU NAMOS COVID-19 LAIKĀ
Iniciatīva tiks iesniegta LR Ministru prezidenta birojā

1'000
604
Jau parakstījuši 604
396

Prasām apsaimniekošanas maksas atcelšanu daudzdzīvokļu namos Covid-19 ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvokļu īpašniekiem noteikt obligātos maksājumus tikai par ūdeni, elektrību, atkritumiem, kanalizāciju u.c. reāli sniegtajiem pakalpojumiem. Piemērs no mana rēķina (SIA Saulkrastu komunālserviss): Apsaimniekošana (apl. ar PVN) 45.77. Nav saprotams, kur tas ir iztērēts, un komunālserviss par to neatskaitās.

Normatīvos aktos ir jāparedz un jānosaka attiecīgs regulējums.

Tas sabiedrību šai grūtajā laikā neiedzīs nabadzībā, un iedzīvotājiem mazināsies risks zaudēt mājokļus.

Iniciatīvas jaunumi

Kā iedzīvotājiem padarīt dzīvi vieglāku ārkārtas situācijas laikā? Ir varianti12. May (2020)

Francijā tika atcelta īres maksa un komunālo pakalpojumu apmaksa karantīnas laikā. Tikmēr Kijevā tika piedāvāts atbrīvot uzņēmumus no nodokļiem karantīnas laikā.

Idejas par to ir arī Latvijā.

Pirmais piemērs - Francija

No 18. marta Francijā ir ieviesti papildu karantīnas pasākumi Covid-19 izplatības dēļ. Sakarā ar to kopš aprīļa ir apturēta rēķinu izrakstīšana par gāzi, elektroenerģiju, kā arī netiks izrakstīti īres rēķini.

“Tiks apturēti norēķini par ūdeni, elektrību un gāzi, kā arī īres maksu, lai neviens nepaliktu bez naudas,” vēl martā norādīja Francijas prezidents Emanuels Makrons, ziņo BBC.

“Mēs esam kara apstākļos,” viņš piebilda. Tāpat Makrons atzīmēja, ka mazie un vidējie uzņēmumi būs atbrīvoti no nodokļiem un nodevām par kopējo summu līdz 300 miljardiem eiro.

Otrais piemērs - Ukraina

Kijeva mērs Vitālijs Kļičko paziņoja, ka valdība gatavo projektu par galvaspilsētā strādājošo uzņēmēju un uzņēmumu pagaidu atbrīvošanu no vietējiem nodokļiem un nodevu maksāšanas.

“Mēs vēršamies Augstākajā Radā par nepieciešamību pieņemt lēmumu par darba devēju atbrīvošanu no vienotas sociālās iemaksas. Un iespēju uzņēmumiem piešķirt papildu atvaļinājumus darbiniekiem un aprēķināt un izmaksāt atalgojumu darbiniekiem, kuri tagad nevar strādāt,” teica Kļičko.

Tāpat galvaspilsētas valdība vērsās pie valdības un nodokļu dienesta ar iniciatīvu par nodokļu brīvdienām darbam uz 2 mēnešiem.

Latvijas risinājums

ManaBalss iniciatīvas autors piedāvā ieviest apsaimniekošanas maksas atcelšanu daudzdzīvokļu mājās Covid-19 laikā. Vai tu gribi atdot savu balsi par šo iniciatīvu – “Par apsaimniekošanas maksas atcelšanu daudzīvokļu namos Covid-19 laikā”?

Avots: Interneta žurnāls par pilsētas kultūru “Vairāk Dzīves” (‘Больше Жизни’)

AUTORS: MANA BALSS