Pārstāvis: Edgars JākobsonsPublicēta: 24. May (2018)

AUTOSTĀVVIETU IERĪKOŠANU PIE DZĪVOJAMĀM MĀJĀM RĪGĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas Domē

10'000
924
Jau parakstījuši 924
9'076

Runājot par stāvvietu izveidošanu pie mājas dzīvojamos rajonos, iedzīvotāji sastopas ar Rīgas Domes nevēlēšanos risināt šo jautājumu. Mēs visi maksājam zemes nodokli zem saviem dzīvokļiem, bet auto nav, kur novietot, jo māju apkārtne plānota laikos, kad nebija tāda autotransporta blīvuma. Lai izveidotu autostāvvietu pie dzīvojamās mājas ir jāmaksā milzīgas summas par arhitekta pakalpojumiem un atļaujām. Rīgas Dome varētu pārskatīt un atvieglot kārtību, kādā namu iedzīvotāji varētu risināt savas problēmas ar autotransporta novietošanu un stāvvietu izbūvi vai paplašināšanu, vai papildus stāvvietu organizēšanu. Mēs visi maksājam milzīgas nodevas par atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar savu autotransportu (lielākos Baltijā un Eiropā), un domāju ka Domei vajadzētu būt pretīmnākošākai pret iedzīvotājiem šo problēmu risināšanā un palīdzēt labiekārtot šīs stāvvietas, ja ne par velti, tad samazināt izmaksas, kuras šobrīd ir mākslīgi uzpūstas par arhitekta pakalpojumiem utt. Mēs maksājam lielus nodokļus un pretī nesaņemam pricipā neko - (ja saskaitām kopā zemes nodokli un atļauju piedalīties ceļu satiksmē), tā vietā mēs saņemam soda kvīti, ja neveikli (kaut ar vienu riteni novietojam vietā kur nav asfalta), kaut reizēm nevar nodalīt, kur beidzas zaļā zona un kur sākas asfalts. Ierosinu iniciatīvu Manabalss.lv savākt balsis par atvieglotu noteikumu sagatavošanu par pieejamām cenām autostāvvietu ierīkošanai pie dzīvojamām mājām.

Ieteikums Rīgas Domei pārskatīt un atvieglot saistošos noteikumus par auto novietošanu un stāvvietu izveidi dzīvojamo māju rajonos, jo arī šajā jomā jāiet laikam līdzi, neatstājot to tikai autotransporta īpašnieku rokās, ir jābūt valstiska mēroga risinājumam, jo pat papildus ierīkoto maksas stāvvietu nepietiek saistībā ar pastāvīgi augošo auto pieplūdumu māju pagalmos. (Šobrīd pēc Rīgas Domes plāna tiek "labiekārtoti" pagalmi un ceļi dzīvojamo māju pagalmos - īstenībā tiek atjaunots segums un apmales pa vecam, ignorējot situāciju ar auto pieplūdumu pagalmos.

Operatīvais un medicīniskais transports bez aizkavēšanās varēs pildīt savus pienākumus, jo reizēm katra nokavētā minūte ir svarīga gan ugunsdzēsēju, gan medicīnas personālam. Sakārtota vide un nav jāuztraucas par nepareizi novietotu auto, jo pašvaldības policija varēs nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem - uzturēt kārtību nevis skriet uz kārtējo tantiņas zvanu, kurai liekas ka kāds atkal ir iebraucis zaļajā zonā ar vienu riteni....

Iniciatīvas jaunumi

Par gaisa kvalitāti Rīgā un Eiropā – iesaisties!13. Jan (2022)

Tā kā esi parakstījis šo iniciatīvu un Tev visdrīzāk rūp sakoptas, atbildīgas un veselīgas vides jautājumi, lūdzam pievērst uzmanību šai organizācijas ManaBalss ziņai un aicinājumam līdzdarboties!

Proti, Rīga ir viena no piecām Eiropas pilsētām, kur iedzīvotāji šogad kopīgi meklēs risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai savas pilsētas un Eiropas līmenī.

Kā viena no piecām pilsētām Rīga ir izvēlēta dalībai starptautiskajā projektā "CODE Europe". Šis projekts ir mēģinājums kopīgi radīt risinājumus Eiropas gaisa kvalitātes jomā, ļaujot sabiedrībai norādīt uz konkrētām problēmām un piedāvāt savas idejas to risināšanai. Projekta iznākums būs lokāla, nacionāla un Eiropas līmeņa likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu gaisa piesārņojuma problēmas un ikvienam nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti.

Projektā savu artavu var sniegt ikviens, kuram ir viedoklis par Rīgas gaisa kvalitāti un ir vēlme iesaistīties šīs problēmas reālā risināšanā. Projekta mājaslapā aicinām aizpildīt īsu anketu un raksturot problēmas, ar kurām nācies saskarties galvaspilsētas gaisa kvalitātes dēļ. Tas paredzami neprasīs vairāk par piecām minūtēm.

Katra pieredze un paustais viedoklis ir vērtība, kas palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti visiem Rīgas, Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem!

Gaisa kvalitātes tēma kļūst arvien aktuālāka tās pārrobežu rakstura un ar to saistīto problēmu dēļ. Tiek lēsts, ka katru gadu apmēram 400’000 priekšlaicīgas nāves gadījumu Eiropā izraisa tieši gaisa piesārņojuma radītās problēmas. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, jāmeklē visaptveroši un problēmas mērogam piemēroti risinājumi. Tāpēc šī projekta ietvaros tiks izmēģināts Eiropā vēl nebijuša mēroga ideju pūļa iesaistes metode jeb crowdsourcing.

Projekta gaitā savāktās idejas un ieteikumi tiks mērogoti. Projekta sākumā tie aptvers tikai vietējo (pilsētas) līmeni, bet projekta noslēgumā tie sasniegs Eiropas Savienības līmeni.

Tas notiks sekojoši:

- Vispirms iedzīvotāji iezīmēs tās gaisa kvalitātes radītās problēmas, ar kurām viņi savā galvaspilsētā saskaras ikdienā.

- Tad iedzīvotāji piedāvās risinājumus izceltajām gaisa kvalitātes problēmām.

- Iedzīvotāji atlasīs idejas un prioritātes, kas būtu aktuālas ne vien Rīgā, bet arī plašākā mērogā.

- Pamatojoties uz iepriekš apkopoto informāciju, iedzīvotāji kopā ar ekspertiem – Eiropas Vides Biroju – formulēs politikas priekšlikumus par gaisa kvalitāti.

Rīgā projektu vada organizācija ManaBalss un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Projekta aktualitātēm un vērtīgai informācijai par pilsētas gaisa kvalitātes jautājumiem var sekot "Par tīru gaisu Rīgā" Facebook kontā!

***

Projekts CODE Europe 2022. gada garumā norisināsies piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā norisinās arī pētnieciskā darbība par digitālo līdzdalību un tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija tās izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

AUTORS: MANA BALSS