Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Gramste IlzePublicēta: 08. Jul (2021)

PAR DROŠU UN SAKOPTU JŪRMALU BEZ GRAUSTIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas pilsētas domē

300
342
Jau parakstījuši 342

Ar šo iniciatīvu vēlamies, lai Jūrmalā ir droša un sakopta vide gan iedzīvotājiem, gan viesiem, kuri apmeklē pilsētu. Atsevišķi Jūrmalas rajoni attīstās, bet citi - ar katru gadu degradējas un kļūst bīstami. Piemēram, Slokā ir vairāki grausti, kuros regulāri notiek dedzināšana, pulcējas cilvēku grupas alkohola lietošanai, traucējot apkārtējos iedzīvotājus, kā arī šīs vietas piesaista jauniešus brīvā laika pavadīšanai, un periodiski notiek arī nelaimes gadījumi. Sloka ir viena no senākajām Jūrmalas daļām ar nozīmīgu vēsturi un potenciāli lielu nākotni, ja tai dos stimulu un uzmanību attīstīties, sākot ar vienkāršākajām lietām, piemēram, vides sakopšanu. Grausti degradē vidi un neveicina Jūrmalas kā Latvijas kūrortpilsētas attīstību.

Lūdzam Jūrmalas Domi nojaukt šādus ilggadējus, bīstamus un vidi degradējošus graustus Jūrmalā. 1. Veco ūdenstorni pie Slokas dzelzceļa stacijas, Varoņu iela 11 (kadastrs 13000216707). 2. Slokas papīrfabrikas kultūras nama graustu, Dzērvju iela 1 (kadastrs 13000217113). 3. Nepabeigtas daudzīvokļu mājas graustu, Slimnīcas iela 1 (kadastrs 13000218711).

Sabiedrība no tā iegūs sakoptu un drošu vidi Jūrmalā.

Iniciatīvas jaunumi

Soda nauda nelīdz, tomēr nojaukt graustus arī netaisās21. Jul (2021)

Piespiedu nauda 12 tūkstošu eiro apmērā nav sekmējusi Slokas Papīrfabrikas kultūras nama sakārtošanu, tomēr nojaukt ne šo, ne citas iniciatīvā prasītās ēkas Jūrmalas dome netaisās.

Tā iniciatīvas "Par drošu un sakoptu Jūrmalu bez graustiem" aicinājumu Latvijas Radio (LR) komentē Jūrmalas domē.

Jūrmalas aizsardzības biedrība LR atzīmēja, ka problēma ar nesakoptajām ēkām ir arī citviet pilsētā.

"Ir tāda sajūta, ka Sloka ir Jūrmalas viens no bēdīgākajiem rajoniem. Pārsteigums ir par to, ka vieta no domes ir tik ļoti aizmirsta. Liekas it kā Jūrmala, Latvijas otrā bagātākā pašvaldība, ka te viss ir super sakopts un ir kārtībā," LR saka iniciatīvas autore Ilze Gramste.

"Nav nekādu iespēju, kur pulcēties jauniešiem. Tas ir interesanti kaut kur uzrāpties, ielauzties. Ja tās netiek apsaimniekotas, tad kļūst par bīstamu objektu."

Lasi un klausies visu LR reportāžu un, ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to sociālajos tīklos!

Avots: LSM

_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS