Autore aicina turpināt atbalstīt šo ierosinājumu!

Pārstāvis: Inga JākobsonePublicēta: 23. Mar (2020)

PAR FINANSĒJUMA PIEŠĶIRŠANU MEDICĪNAS DARBINIEKU ALGĀM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'780
Jau parakstījuši 1'780
8'220

Ir jāpiešķir nepieciešamais finansējumu medicīnas darbinieku algām.

Ņemot vērā, ka Eiropas Komisija ir atļāvusi dalībvalstīm noņemt ierobežojumu budžeta deficītam, aicinu pārskatīt budžeta deficīta griestus, atvērt likumu “Par valsts budžetu” un veikt attiecīgus grozījumus, lai palielinātu medicīnas darbinieku algas par 20% (kopumā piešķirot apm. 60 miljonus euro). Nepieciešamības gadījumā Finanšu ministrijai uzdot visām nozaru ministrijām pārskatīt savus izdevumus, atstājot tikai nepieciešamākos tēriņus.

Šis ir sabiedrības drošības jautājums, īpaši COVID-19 krīzes laikā, lai nodrošinātu valsts iedzīvotāju nodrošināšanu ar veselības pakalpojumiem.

Iniciatīvas jaunumi

NMPD strādājošie saņems 5 līdz 50% lielas piemaksas16. Apr (2020)

Saistībā ar Covid-19 apkarošanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) strādājošie saņems 5 līdz 50% lielas piemaksas, atzina dienesta direktore Liene Cipule.
Cipule tikai otrdienas vakarā parakstījusi lēmumu par to kādā veidā sadalīt valsts piešķirto naudu piemaksām. Saskaņā ar Veselības ministrijas principiem piemaksas paredzētas darbiniekiem, kuri bijuši saistīti ar konkrēti izpildāmu darbu Covid-19 apkarošanā.

"Tātad saskaņā ar principiem darbiniekiem, kuri strādājuši teltīs un speciālajās brigādēs noteiktas piemaksas no 15 līdz 50% atkarībā no pavadīto stundu skaita. Tāpat ir noteikta piemaksa 30% apmērā operatīvās vadības centrā strādājošajiem, jo viņiem bija ļoti liels slodzes pieaugums, kad dienests apkalpoja pieteikumus uz laboratoriskajiem izmeklējumiem. Tāpat visiem, kas darbojas repatriācijas reisos stundu darbs ir uzskaitīts un saņems no 15 līdz 50% lielas piemaksas par darbu," norādīja Cipule.

Tāpat ir pieņemts lēmums visiem pārējiem darbiniekiem piešķirt piemaksas no 5% līdz 10% atkarībā no reģiona, kurā darbinieks strādā.
Piemēram, Rīgas reģionā, kur ir vislielākie Covid-19 riski darbiniekiem paredzētas 10% lielas piemaksas, savukārt citos reģionos strādājošajiem plānotas 5% piemaksas.
Jau ziņots, ka piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ģimenes ārsti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, Veselības ministrijas (VM) Krīzes vadības grupas speciālisti, Latvijas Infektoloģijas centra mediķi, kā arī laboratorijās un uzņemšanas nodaļās strādājošie. Piemakasas saņems arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) darbinieki.

Tāpat piemaksas saņems farmaceiti un viņu palīgi. Patlaban par kompensējamo zāļu receptēm no pacientiem tiek ieturēti nelieli maksājumi, ko saskaņā ar valdības piedāvājumu trīs mēnešu periodā varētu tikt atstāti aptiekām farmaceitu atalgojumam.

Avots: TVNET/LETA

AUTORS: MANA BALSS

Mediķu finansējuma pieaugumam ir jābūt aptverošam un paliekošam24. Mar (2020)

Tā argumentē iniciatīvas "Par finansējuma piešķiršanu medicīnas darbinieku algām" autore un aicina turpināt atbalstīt šo ierosinājumu.

Pēc ziņām par mediķiem piešķirto papildus finansējumu ManaBalss sazinājās ar iniciatīvas autori un saņēma komentāru, ka aicinājums pilsoņiem atbalstīt šo iniciatīvu no viņas puses aizvien ir spēkā.

Šonedēļ mediķiem papildus piešķirtais finansējums ir tikai uz krīzes laiku un tikai Covid-19 pretpasākumos tieši iesaistītajiem veselības aprūpes darbiniekiem. Iniciatīvas prasība savukārt ir par pastāvīgu algu celšanu visiem medicīnas nozares darbiniekiem. Covid-19 krīze ir tikai papildus uzsvars mediķu darba nozīmīgumam un šīs nozares prioritārumam valsts politikā, kam ir jānodrošina arī atbilstīgs finansējums.

AUTORS: MANA BALSS