Prasība ir izpildīta

Pārstāvis: Aija StepanovaPublicēta: 09. Nov (2020)

PAR IEROBEŽOJUMU ATCELŠANU PIRTS UN CITIEM SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMIEM
Iniciatīva tiks iesniegta LR Ministru prezidentam, LR Saeimas priekšsēdētājai un LR Saeimai

10'000
12'283
Jau parakstījuši 12'283

Nevaram piekrist valdības lēmumam, ka pilnīgi visi skaistumkopšanas pakalpojumi būtu COVID-19 infekciju izplatoši, nekontrolējami un nederīgi sabiedrības veselības uzturēšanai un profilaksei, izņemot frizieru pakalpojumus. Tieši tāpat kā skaista frizūra vai kopts manikīrs ir svarīgs, lai cilvēks justos labāk, ne mazāk svarīga ir ķermeņa tīrība, pozitīvs garstāvoklis un labs miegs, saglabājot cilvēku ierastos pirts un ķermeņa kopšanas ikdienas rituālus, kas iedarbojas uz cilvēku pozitīvi ne tikai fiziski, bet arī psihoemocionāli. Atņemot iespēju tiem cilvēkiem, kuri veselības uzturēšanai regulāri apmeklē individuālus pirts, ķermeņa kopšanas un skaistumkopšanas pakalpojumus un tā rūpējas par savu veselības profilaksi, pasliktināsies šo cilvēku imunitāte un kopējais fiziskais un psihoemocionālais veselības stāvoklis, tādējādi radot papildus draudus vīrusa izplatībai.

Iniciējam atklātu vēstuli valdībai ar kuru: 1) LŪDZAM grozīt 2020. gada 6. novembrī pieņemto Ministru kabineta lēmumu, kas iekļauts Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.2. punktā, izņēmuma statusu piešķirot arī pirtniekiem, SPA speciālistiem, masieriem, kosmētiķiem, manikīra meistariem un citiem skaistumkopšanas speciālistiem, kas nodrošina pakalpojumus individuālās, nošķirtās pakalpojumu sniegšanas vietās pēc principa 1+1 vai 1+1 mājsaimniecība, ievērojot LR normatīvajos aktos noteiktos drošības, higiēnas un dezinfekcijas prasības. 2) AICINĀM izskatīt un ieviest arī piecus veselības veicināšanas pasākumus (priekšlikumus) sabiedrības kopējā fiziskā un psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai. Pilnu tekstu lūdzam skatīt pielikumā.

Uzskatām, ka minētais Ministru kabineta 6. novembra lēmums nelabvēlīgi ietekmēs to sabiedrības daļu, kas regulāri apmeklē pirtniekus, masierus un citus ķermeņa kopšanas speciālistus, lai palīdzētu savam organismam cīnīties pret vīrusiem, bezmiegu un stresu, ko rada apkārtējā vide (tajā skaitā, darbs, neskaidrība par nākotni, vīrusa draudi un negatīvisms masu informācijas avotos). Turklāt minētais 6. novembra lēmums ir netaisnīgs un nevienlīdzīgs attiecībā pret tādām individuālām skaistumkopšanas nozarēm, kas tiešā veidā rūpējas par cilvēku veselības profilaksi un labsajūtas uzturēšanu veselīgā normā – individuāli praktizējošiem pirtniekiem, masieriem, kosmētiķiem un citiem skaistumkopšanas speciālistiem, kuriem tas ir vienīgais ienākumu avots. Tāpēc esam izveidojuši atklātu vēstuli valdībai (pielikumā), un ar šo aicinām ikvienu atbalstīt to un pievienoties šai iniciatīvai, apliecinot to ar parakstu. Pielikumā: biedrības "Latvju Pirts un SPA Asociācija" 2020. gada 9. novembra atklātā vēstule "Par neatliekamu ierobežojumu atcelšanu individuālajiem skaistumkopšanas pakalpojumiem un veselības veicināšanas priekšlikumiem “COVID-19” pandēmijas laikā".

Pievienots dokuments

Atklāta_vēstule_09.11.2020.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Skaistumkopšanas un pirts nozares atvēršanas iniciatīvai sasauks Saeimas ārkārtas sēdi17. Feb (2021)

Jautājumam par skaistumkopšanas un arī pirts nozares maksimāli ātru atvēršanu steidzamā kārtā ir nepieciešams arī Saeimas mandāts – tā trešdien, 17. februārī, vienbalsīgi tika nolemts Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

Tas tika nolemts jau pagājušā gada novembra vidū iesniegtās iniciatīvas "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem" izskatīšanas trešajā sēdē.

Steidzamības statusu, sasaucot ārkārtas sēdi jau nākamajā dienā – 18. februārī, nosaka fakts, ka par šīs nozares maksimāli drīzu atvēršanu jau notiek darbs Ekonomikas (EM) un Veselības ministrijā (VM). Šo jautājumu darba grupā ar nozares pārstāvjiem jau 17. februāra pēcpusdienā ir plānots skatīt arī valdībā.

Atbalsts iniciatīvas steidzamai izskatīšanai plenārsēdē ar rekomendāciju uzdot tās izskatīšanu jau Ministru kabinetā komisijas sēdē bija vienbalsīgs. Par iniciatīvas tālāko virzību referēt jau visiem Saeimas kolēģiem uzņēmās komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (NA).

Pieaicinātā EM pārstāve Jolanta Reinsone norādīja, ka kopā ar VM jau notiek spraigs darbs pie skaistumkopšanas nozares droša darba koncepta izstrādes.

Darba slodzes dēļ šā koncepta izskatīšana MK ir pārlikta uz rītdienu – 18. februāri, tāpēc paredzamais Saeimas balsojums, ka šādai izskatīšanai tiek dots arī parlamenta mandāts, būs pašā laikā.

"Es ļoti ceru, ka ministri sapratīs – mēs esam Covid laikā, un neviens nezin, cik ilgi vēl. Tāpēc šajos apstākļos ir jāiemācās arī dzīvot, strādāt un saņemt pakalpojumus," sēdē sacīja J. Reinsone.

Komisijas sēdē deputāti nosprieda, ka nodot attiecīgo kolektīvo iesniegumu jau valdībai ir lietderīgi, pat ja attiecīgais jautājums jau tāpat ir krietni vien procesā un jau tuvu galējam lēmumam. Iemesls arī parlamenta uzdevuma nepieciešamībai tika pamatots ar to, ka nav jau skaidrs, vai attiecīgie tiesību aktu grozījumi valdībā tiešām tiks pieņemti. Tāpēc papildus Saeimas mandāts, kas aktualizē arī vairāk nekā desmit tūkstošu pilsoņu gribu, valdībai šai jautājumā paredzami noderēs.

Seko mums Facebook un arī Intagram!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Iniciatīva turpina ceļu Saeimā; Veselības ministrija komentē vēstuli11. Dec (2020)

Trešdien, 16. decembrī, Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisija turpinās izskatīt kolektīvo iesniegumu "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem", kas novembrī ļoti ātri savāca pilsoņu atbalstu.

Lielā atbalsta dēļ šī sākotnēji domātā atklātā vēstule, kad tā jau bija iesniegta arī Veselības ministrijā, iznākumā tika noformēta kā kolektīvais iesniegums un nodota arī Saeimai.

Iniciatīvas autore un organizācija ManaBalss ir saņēmusi Veselības ministrijas valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško izvērstu atbildi uz sākotnējo vēstuli. Šeit tālāk publicējam šo ministrijas atbildi. Norādām, ka tā ir ministrijas atbilde uz sākotnējo vēstuli. Vēstulei identiska kolektīvā iesnieguma izskatīšana Saeimā aizvien turpinās.

Atbildes vēstules teksts:

Veselības ministrija atzinīgi vērtē Jūsu vēlmi uzlabot sabiedrības veselību, un ņemot vērā ārkārtējās situācijas apstākļus, sniedz šādu viedokli.

Informējam, ka Covid-19 izplatība Latvijā šobrīd esošajā ārkārtējā situācijā krasi atšķiras no š.g. pavasarī izsludinātā ārkārtas stāvokļa, jo šobrīd mēs piedzīvojam straujāko Covid-19 izplatību Latvijas sabiedrībā. To uzskatāmi parāda arī Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – SPKC) dati par apstiprināto Covid-19 gadījumu skaitu š.g. oktobrī un novembrī, salīdzinot ar š.g. martu un aprīli.

Tādējādi Latvijā novembra sākumā bija ievērojami pārsniegti kritēriji, kas raksturo augsta riska līmeni – pieaugoša Covid-19 saslimšanas gadījumu tendence, augsts pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars, kas pārsniedz kritisko 4% robežu, straujš slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaita pieaugums, nāves gadījumu skaita pieaugums, kā arī ar katru nedēļu pieauga to gadījumu skaits, kuriem nav noskaidrojams inficēšanās cēlonis u.c. rādītāju pasliktināšanās.

Tāpēc varēja secināt, ka līdz ārkārtējai situācijai ieviestie Covid-19 drošības pasākumi nebija devuši gaidīto rezultātu. Ņemot vērā minēto, bija nepieciešams noteikt stingrākus drošības pasākumus vienlaicīgi, saglabājot sabiedrībai nozīmīgākos pakalpojumus, nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību.

Tādējādi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojuma Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" (turpmāk – Rīkojums) 5.2. apakšpunktā tika noteikts, ka uz laiku līdz š.g. 6. decembrim tiek aizliegta skaistumkopšanas un saimniecisko pakalpojumu sniegšana, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tajā skaitā pirtis un SPA), jo šīs nav iedzīvotāju pamatvajadzības, tās nav cilvēkiem primāri nepieciešamas un no tām uz laiku, līdz epidemioloģiskās situācijas stabilizācijai, ir iespējams atteikties. Savukārt š.g. 1.decembrī Ministru kabinets ārkārtas sēdē lēma par grozījumu veikšanu Rīkojumā, pagarinot ārkārtējo situāciju līdz 2021. gada 11. janvārim, atļaujot skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu (izņemot tetovēšanu un pīrsingu), bet joprojām nepieļaujot saimniecisko pakalpojumu, kas saistīti labsajūtu sniegšanu (tajā skaitā pirtis un SPA).

Higiēnas pamatvajadzības, tajā skaitā mazgāšanos, personas var sev nodrošināt un pirts vai SPA pakalpojumu nesaņemšana divu mēnešu ietvaros nevar būt pamats veselības stāvokļa pasliktinājumam. Vēršam uzmanību, ka ārstniecības pakalpojumi, ko ārstniecības iestādē (izņemot stacionārās ārstniecības iestādes skat. turpmāk) sniedz sertificētas ārstniecības personas, piemēram, masieri, ārkārtējās situācijas laikā ir atļauti, ja personai veselības stāvokļa dēļ tie ir nepieciešami. Tādējādi ārstnieciskā masāža un fizioterapija ārkārtējās situācijas laikā ir atļautas, ja tās ir nepieciešamas, lai atjaunotu vai uzlabotu personas veselību. Tāpat pastāv citas alternatīvas labsajūtas radīšanai mājas apstākļos, kā arī pastaigas un citas aktivitātes ārtelpās svaigā gaisā u.c.

Stacionārās ārstniecības iestādes no š.g. 3.decembra var turpināt sniegt akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām pakalpojumu atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbspēju zudumu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana var ievērojami pasliktināt funkcionēšanas spējas.

Papildus tam Veselības ministrija un Veselības inspekcija ārkārtējās situācijas laikā ir sniegušas skaidrojumus par mazgāšanās pakalpojumu nodrošināšanu maznodrošinātām personām. Pilsētas publiskajā pirtī var turpināt sniegt mazgāšanās pakalpojumus pēc individuālā pieraksta maznodrošinātajām personām. Piemēram, pirts pakalpojumu uzņēmums, sadarbībā ar pašvaldību, var sniegt mazgāšanās pakalpojumu pilsētas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, kuriem nav citas alternatīvas, kur nomazgāties. Tādēļ, ja nepieciešams, pašvaldības var līdz ārkārtējās situācijas beigām rast iespēju cilvēkiem individuāli nomazgāties dušā, ievērojot visus noteiktos vispārīgos piesardzības pasākumus attiecībā uz distancēšanos, bet neiekļaujot pirts apmeklējumu kā tādu.

Kopumā pirts un saunu apstākļi (paaugstināts gaisa mitrums un gaisa temperatūra) ir tādi, kuros nav praktiski iespējams un nav vairs lietderīgi lietot mutes un deguna aizsegus, jo maska ir jāmaina pēc 2h vai tiklīdz tā kļūst mitra. Tādējādi, nelietojot masku un bez pietiekamas distances ievērošanas, nav iespēju izvairīties no potenciālās inficēšanās arī tad, ja pirtnieks personai veic individuālas procedūras. Pakalpojumu sniedzējs sniedz pakalpojumus secīgi vairākiem klientiem dienas ietvarā, tādējādi nav iespējams novērst Covid-19 izplatības risku, kas rodas, ja inficējas pakalpojumu sniedzējs un turpina sniegt pakalpojumus citām personām.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka profilaksei un aizsardzībai pret inficēšanos no Covid-19 ir jāizmanto pierādījumos balstīti pasākumi un jāapzinās tie ieteikumi, kas ir balstīti uz mītiem un pieņēmumiem. Tādēļ aicinām iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas tīmekļvietnē sniegtajiem skaidrojumiem par mītiem. Minētajā vietnē ir norādīts, ka, ja cilvēks atrodas apstākļos ar gaisa temperatūru, kas ir augstāka par 25 grādiem pēc Celsija, tas nepasargā cilvēku no inficēšanās, kā arī neārstē no Covid-19.

Tāpat, ja cilvēks atrodas mitrā un siltā klimatā vai iet karstās vannās ar SARS-CoV-2 vīrusu joprojām var inficēties. Tāpat arī deguna skalošana ar sālsūdeni, piparotu ēdienu un ķiploku ēšana, vitamīnu un minerālvielu lietošana nevar aizsargāt no inficēšanās ar šo vīrusu. Veselīgs uzturs, vitamīnu un minerālvielu lietošana uzlabo kopējo organisma darbību, bet tas nav līdzeklis, kas spēj pasargāt no inficēšanās, ja ir bijusi saskare ar Covid-19 inficētu personu.

Vēlreiz uzsveram, ka šo drošības prasību primārais mērķis ir ierobežot kontaktu skaitu personām, personu nevajadzīgu pārvietošanos publiskajā telpā un saglabāt pamatpakalpojumus. Lai persona nokļūtu līdz pakalpojumam visbiežāk ir jāizmanto sabiedriskais transports, tāpat nav garantējams, ka personas neizmantos arī citus tirdzniecības un publiskus pakalpojumus, kas viss tikai palielina to nevēlamo faktoru daudzumu, ko Covid-19 ierobežošanai vajadzīgs samazināt. Papildus tam noteikumi Nr.360 joprojām paredz, ka sniedzot saimniecisko pakalpojumu, ir jāsamazina pakalpojumam veltīto laiku, tādējādi pamatdoma pieļaujot skaistumkopšanas un frizieru pakalpojumus, nav bijusi ilgstošu procedūru sniegšana.

Ārkārtējās situācijas laikā ir ļoti būtiski pēc iespējas samazināt cilvēku plūsmu tikšanos un ilglaicīgu, ciešu kontaktu ar citiem. Šobrīd ieviesto drošības pasākumu mērķis ir novērst strauju Covid-19 izplatību, ko visefektīvāk ir sasniegt, ja cilvēki lieki nepulcējas ārpus mājsaimniecības un darba vietas. Tādēļ ir saglabāti tikai nepieciešamākie pakalpojumi.

Ja Covid-19 izplatības samazināšanā sabiedrība nepietiekami iesaistās, Covid-19 izplatīšanās turpināsies ilgāk un ietekme uz tautsaimniecību un ekonomiku būs vēl izteiktāka. Tādēļ ir svarīgi, ka noteiktās drošības prasības tiek saliedēti ievērotas un drīzāk tiek meklēti risinājumi valsts atbalstam konkrēto uzņēmumu dīkstāves laikā.

Attiecībā uz Jūsu sniegtajiem priekšlikumiem ieviest veselības veicināšanas pasākumus sabiedrības kopējā fiziskā un psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai informējam, ka Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri veic dažādas aktivitātes sabiedrības informēšanai par dažādiem sabiedrības veselības veicināšanas jautājumiem, sniedzot sabiedrībai pierādījumos balstītus ieteikumus un skaidrojot mītus un pieņēmumus par veselību. Ņemot vērā, ka veselības veicināšanas pasākumiem ir ilgtermiņa ietekme uz iedzīvotāju veselību, iesāktās aktivitātes sabiedrības informēšanai tiks turpinātas.

Papildus informējam, ka uz laiku noteikto Covid-19 drošības pasākumu pārvērtēšanu būs iespējams veikt pēc tam, kad notiks Covid-19 epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās un stabilizēšanās.

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

AUTORS: MANA BALSS

Skaistumkopšanas nozare apsver vērsties pie Tiesībsarga02. Dec (2020)

Veselības inspekcijas datu bāzē ir reģistrēti aptuveni četri tūkstoši strādājošo skaistumkopšanas jomā, ieskaitot frizierus. 99% no šiem speciālistiem ir sievietes. Apgūtajos arodos ir ieguldīti ievērojami līdzekļi, kas pārkvalificēšanos dara maz ticamu.

Šādi savas jomas speciālistu neapskaužamo situāciju Covid-19 ārkārtas situācijas ierobežojumu apstākļos sarunā ar laikrakstu NRA raksturo Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte.

Nesen ManaBalss ir saņēmusi ziņu no Saeimas, ka novembra sākumā strauji atbalstu guvusī iniciatīva "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem" jeb tās kolektīvais iesniegums ir nodots tālāk zināšanai Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai.

Jānorāda arī, ka preses konferencē trešdien, 2. decembrī, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ziņoja par valdības nodomu turpmāk ārkārtas situācijas regulējumus frizieriem un skaistumkopšanas nozarei veidot saskanīgus.

Sarunā ar NRA S. Ulberte savukārt norāda uz maz apspriestu aspektu, kas būtu jāņem vērā tiem, kas iesaka krīzes dēļ darbu zaudējušajiem nozares profesionāļiem pārkvalificēties. "Man ir augstākā izglītība, es esmu sertificēta ārstniecības persona, es pakļaujos Ārstniecības likumam, ik pa pieciem gadiem man jāatjauno savs sertifikāts, man jāapmeklē kursi, man ir obligāta tālākizglītošanās. Tā ir arī nauda, tās ir investīcijas manā izglītībā," saka S. Ulberte. "Savukārt starp frizieriem nebūs daudz personu ar augstāko izglītību, frizieri nav saistīti ar Ārstniecības likumu, viņi nav sertificētas ārstniecības personas."

Viņas vērtējumā šai apstāklī slēpjas pašreizējo noteikumu absurds, jo tiek liegts strādāt Ārstniecības likumam pakļautajai skaistumkopšanas nozarei, kuru turklāt kontrolē Veselības inspekcija. "Pavasarī, sekojot ministrijas norādēm, skaistumkopšanas salonos tika izvietoti plastikāta aizsegi, visi strādāja sejas maskās, visi instrumenti bija vai nu vienreizējās lietošanas, vai nu tādi, kurus var atbilstoši sterilizēt. Daļēji mēs jau bijām ieviesuši to visu pirms "kovida". Tas viss maksāja naudu."

Jāņem vērā arī īpaši lielais sieviešu pārsvars skaistumkopšanas jomā – ap 99%. Nereti tās ir sievietes, kas bērnus audzina vienas pašas, un ārkārtas situācijas radītā krīze viņām iz sevišķi smaga. Arī S. Ulberte atzīst, ka savā ģimenē pašlaik ir faktiski vienīgā pelnītāja, "un tagad es vairs nedrīkstu strādāt. Un atbalsts no valsts mums ir nulle. Es vairs nezinu, ko man... mums darīt. Domājam vērsties pie Tiesībsarga."

Viņa norāda arī uz Satversmi kas paredz ikvienam cilvēkam tiesības strādāt. "Bet mums vairs nav tiesību strādāt, šīs tiesības mums ir atņemtas! Vai man slepus vajadzētu darīt darbu, ko es patiešām daru labi? Šie aizliegumi skaistumkopšanas jomā ir nesamērīgi un absurdi. Mēs, šīs jomas pārstāvji, vistiešākajā veidā esam gatavi sadarboties un ievērot drošības noteikumu izpildi."
 
Avots: NRA portāls

Apsver savu atbalstu jaunākajām ManaBalss autoru iniciatīvām!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Atbalsts izsvērtākiem ārkārtas stāvokļa noteikumiem ir ļoti liels10. Nov (2020)

Sabiedrība ļoti aktīvi ir atbalstījusi atklāto vēstuli par izsvērtākiem ārkārtas stāvokļa noteikumiem.

Līdz ar valdības lēmumu par atkārtota ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Covid-19 ierobežošanai, par ko šodien, 10. novembrī, vēl lemj Saeima, Latvju Pirts un SPA Asociācija (LPSA) platformā ManaBalss ir publicējusi atklāto vēstuli premjeram un Saeimas priekšsēdētājai – "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem".

Šī vēstule ļoti īsā laikā – mazāk nekā 12 stundās pēc publicēšanas – ir guvusi autoru noteikto parakstu slieksni un ir iesniegta adresātiem. Vēstules autore aicina sabiedrību turpināt parakstīties par LPSA aicinājumu.

"Ņemot vērā lielo sabiedrības atbalstu Asociācijas iniciatīvai, tiek turpināta parakstu vākšana atklātajam lūgumam valdībai, lai dotu iespēju viedokli paust ikvienam cilvēkam, kurš vēlas turpināt regulāri rūpēties par savu veselības profilaksi un labsajūtu pie PROFESIONĀLIEM, individuāliem pirts un skaistumkopšanas speciālistiem un tādējādi ir gatavi pievienoties iniciatīvai un aicināt valdību ieklausīties un grozīt 6. novembrī pieņemto lēmumu," aicina iniciatīvas autore Aija Stepanova.

"Kolektīvajā iesniegumā, līdztekus lūgumam grozīt 6. novembra MK lēmumu, ir izteikts aicinājums izskatīt un ieviest vēl piecus veselības veicināšanas pasākumus (priekšlikumus) sabiedrības kopējā fiziskā un psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai. Mūsuprāt, tie veicinātu sabiedrību rūpēties par savas veselības profilaksi un palīdzētu cilvēkiem ar možu garu pārvarēt grūtības ar kuriem viņi saskaras ikdienā COVID-19 pandēmijas laikā."

Pati vēstule "Par neatliekamu ierobežojumu atcelšanu individuālajiem skaistumkopšanas pakalpojumiem un veselības veicināšanas priekšlikumiem “COVID-19” pandēmijas laikā" valdības vadītājam un parlamenta vadītājai ir nosūtīta vakar, 9. novembrī. Līdztekus LPSA izveidoja iniciatīvu "Par ierobežojumu atcelšanu pirts un citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem" publiska atbalsta vākšanai, nosakot 1000 parakstus kā nepieciešamo slieksni. Jānorāda, ka, atšķirībā no kolektīvajiem iesniegumiem Saeimai, likumdošana šāda veida iesniegumiem nepieciešamo parakstu slieksni pagaidām nenosaka.

Pārliecinošs atbalsts šai iniciatīvai tika savākts praktiski nakts laikā. Pati iniciatīva ManaBalss platformā tika publicēta 9. novembrī tikai ap 21:30. Premjeram, Saeimas priekšsēdētājai, kā arī finanšu un tieslietu ministriem un veselības ministrei iesniegtais vēstules atbalstītāju skaits šorīt bija virs 1500.

Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to sociālajos tīklos!

(Papildinājums: līdz ar ārkārtīgi lielo vēstules parakstītāju skaita pieaugumu iniciatīvas autore ir uzskatījusi par pienākumu atbalstītāju priekšā šo vēstuli iesniegt arī kā kolektīvo iesniegumu ar lūgumu to izskatīt likumā noteiktajā kārtībā. Kolektīvais iesniegums Saeimai ir nosūtīts 11. novembra vakarā - divas dienas pēc iniciatīvas publicēšanas ManaBalss platformā.)

AUTORS: MANA BALSS