Uzvara iniciatīvai! Tās prasības ir atbalstītas.

Pārstāvis: Toms BrūverisPublicēta: 06. Nov (2018)

PAR KANDAVAS KARTINGA TRASES ATJAUNOŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai; Izglītības un zinātnes ministrijai; Kandavas novada domei

5'000
1'184
Jau parakstījuši 1'184
3'816

Atjaunot jau starptautiski zināmo Kandavas kartinga trasi.

Atsaucoties uz iedzīvotāju iniciatīvu, kas pauduši sašutumu un protestu pret darbībām, kas vērstas uz Kandavas kartodroma iznīcināšanu, tika nolemts, ka tikai ar visu cilvēku palīdzību, savācot parakstus un iesniedzot tālāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī citām institūcijām pēc vajadzības, mēs varēsim stāties pretī šim lēmumam, lai atjaunotu, jau starptautiski zināmo, Kandavas kartinga trasi.

Sabiedrība iegūs labu, interesantu, atraktīvu sporta veidu, kurā var izpausties gan jaunie, gan arī vecāki cilvēki. Šis sporta veids patīk gan jaunajiem, gan vecākiem cilvēkiem, ne tikai lai piedalītos, bet arī vienkārši skatītos. Šī kartinga trase ir svarīga Kandavas pilsētai, paplašinot pilsētas popularitāti un aktivitāti. Trase ir svarīga ne tikai Kandavai, bet arī citiem cilvēkiem, kuriem šis sporta veids patīk, un viņiem šeit ir iespēja ar to nodarboties.

Iniciatīvas jaunumi

Apsveicam ar uzvaru - Kandavas trase sāk pilnvērtīgu darbību!30. Jan (2020)

Augstākā tiesa noraidījusi pēdējo kasācijas sūdzību pret Kandavas kartinga trases īpašniekiem SIA Kartodroms, ziņo portāls "Jauns". Spriedums ļauj trasei uzsākt pilnvērtīgu darbību.

Līdz ar šo ir izpildīta arī ManaBalss platformā publicētās iniciatīvas "Par Kandavas kartinga trases atjaunošanu" prasība.

Kopš trases rekonstrukcijas 2008. gadā tās īpašnieki bijuši nepārtraukti iesaistīti tiesas procesos, kuru iniciatore bijusi viena un tā pati privātpersona no Rīgas. Tiesvedību un vairāk nekā 500 dažādu sūdzību un iesniegumu mērķis bija trases darbības slēgšana.

Vairāku gadu garumā trases īpašnieki veikuši daudzus trokšņu mērījumus, saņemti vairāki atzinumi no "R&D Akustika", Latvijas Akustiķu apvienības un arī Vācijas speciālistiem, ka trokšņi trasē nepārsniedz gada vidējos atļautos robežlielumus, kas noteikti Ministru kabineta noteikumos. Tiesvedību un dažādu iesniegumu rezultātā trase vairākkārt arī slēgta apmeklētājiem.

Kurzemes vienīgās kartingu trases īpašnieki sadarbībā ar Kandavas novada pašvaldību sola šogad trasi izmantot pilnā mērā jau no pavasara, gan organizējot dažādus pasākumus Kandavas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, gan rīkojot dažādu mērogu iesācēju, amatieru un profesionāļu sacīkstes.

Avots: portāls "Jauns"

AUTORS: MANA BALSS

Turpinās atbalsts Kandavas kartodroma atjaunošanai14. Nov (2018)

Par Kandavas kartodroma darbības atjaunošanu pilsētā un apkārtnē savākti 5500 paraksti, aģentūru LETA informēj Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede (LZP). Papildus tam šīs ziņas tapšanas laikā 680 balsis ir savāktas arī ManaBalss.lv virzītajā iniciatīvā «Par Kandavas kartinga trases atjaunošanu».

Parakstu vākšanas kampaņai novadā noslēdzoties, Kandavas domes vadītāja ziņu aģentūrai norāda, ka par kartodroma atjaunošanu parakstījušies arī tuvējās Priežu ielas iedzīvotāji. No to vidus iepriekš bija sūdzības par trases darbību un izrietošie tiesu darbi, kas rezultējās ar trases slēgšanu.
Pēc valsts svētkiem tiks sagatavoti dokumenti, lai visus parakstus varētu iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī, iespējams, Veselības ministrijai. Tāpat parasti tiks izmantoti tiesvedībās pret trases darbību, kuru ir vismaz četras.
Trases darba apturēšana nes zaudējumus tās īpašniekiem, kā arī liedz saņemt Eiropas Savienības atbalstu rekonstrukcijas projektam, kas jau tiek īstenots, jo, trasei nedarbojoties, nav iespējams sasniegt projektā izvirzītos mērķus.
Avots: LETA

AUTORS: MANA BALSS

Mediji izrāda interesi par jauno iniciatīvu Kandavā09. Nov (2018)

Platformā ManaBalss.lv virzītā iniciatīva «Par Kandavas kartinga trases atjaunošanu» divu dienu laikā pēc tās publicēšanas ir guvusi 306 atbalstītāju parakstus un mediju uzmanību.

Nacionālās raidorganizācijas LSM arhīvā aizvien ir rodams Latvijas radio 1 programmas raidījuma «Pēcpusdiena» ieraksts no iniciatīvas publiskošanas dienas. Tajā intervēts iniciatīvas autors, kandavnieks Toms Brūveris, lai skaidrotu, kāpēc iestājas par kartodroma darbības atjaunošanu.
Tāpat viedokli izsaka kandavniece un kartinga trases pretiniece Elza Freiberga, kas cīnās par trokšņu mazināšanu Kandavā. Pēc viņas sūdzībām ar Augstākās tiesas un Satversmes tiesas spriedumiem trase ir slēgta.
Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede raidījumā skaidro peripetijas ap un par trasi, kuras vēsture sniedzas atpakaļ līdz pat 1970. gadiem. Savu viedokli izsaka arī LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs.
Arī specializētais sporta ziņu portāls F1.lv raksta par jauno iniciatīvu un norāda uz viņu pašu veikto aptauju. Proti, kopš oktobra vidus līdz šodienai, 9. novembrim, F1.lv aptaujā uz jautājumu «Vai atbalsti Augstākās tiesas lēmumu pārtraukt Kandavas Kartodroma darbību noteikumiem neatbilstoša trokšņa dēļ?» tikai 8% respondentu atbildēja apstiprinoši.
Sociālajos tīklos bija redzama Kandavas kartodroma atbalstītāju mobilizēšanās arī citās Latvijas pilsētās vēl pirms iniciatīvas publiskošanas ManaBalss.lv.

AUTORS: MANA BALSS