Iniciatīva ir izskatīta, tās prasība ir noraidīta

Pārstāvis: Jānis PaeglisPublicēta: 22. Sep (2020)

PAR KOKU STĀDĪŠANU BRUŅINIEKU IELAS POSMĀ VALMIERAS-ČAKA IELA
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

1'000
1'180
Jau parakstījuši 1'180

Pa ilgiem laikiem Rīgā Bruņinieku ielā patiešām remonti iet pilnā sparā. Beidzot ir sperts arī progresīvs solis, lai iela kļūtu apdzīvotāka, zaļāka un cilvēkiem draudzīgāka - likvidēt liekās autostāvvietas, kur auto liek visi apkārtējo ielu iedzīvotāji. Lai arī sabiedriskā apspriešana ir veikta, tomēr jānorāda, ka pieejamajās projekta bildēs diemžēl ir attēloti tikai jau esošie koki, un - tikai atsevišķos posmos. Piemēram, pie NDV. Tāpēc uzskatu, ka cilvēki ir palaiduši garām iespēju rosināt jaunu koku stādīšanu, un šī diskusija nav notikusi pilnvērtīgi. Līdz šim Bruņinieku iela neapšaubāmi ir bijusi viena no skaļākajām un piesārņotākajām pilsētā. Ielas malās esošajās mājās izplūdes gāzes un netīrumi ir redzami pat trīs stāvu augstumā ar neapbruņotu aci. Lai to mainītu, beidzot ir sākts domāt par automašīnu plūsmas samazināšanu. Rezultāts tomēr arī ikvienam ir skaidrs - par auto stāvvietām pārvērtīsies vēl pēdējie kaut cik zaļie pagalmi starp Bruņinieku ielas namiem. Lai novērstu asfalta džungļu turpmāku izplešanos, aicinu rast iespēju iestādīt kokus vismaz vienā Bruņinieku ielas pusē. Tas mazinās trokšņus, putekļus, temperatūru un veicinās labvēlīgāku dzīves vidi VISIEM Bruņinieku ielas iedzīvotājiem. Paldies par katru balsi progresīvai un dzīvei patīkamai Rīgai!

Pilsētas attīstība nenozīmē autostāvvietas. Auto NAV ekonomikas dzinējspēks. Ekonomikas attīstība ir sabalansēta vide VISIEM satiksmes dalībniekiem. Rīgas centrs ir pārvērties par vienu lielu autostāvvietu, ar pārāk daudz automašīnām, pārāk daudz autostāvvietām un pārāk daudz kaitīgajiem izmešiem, kā arī ar izcirstiem kokiem ielu malās. Lai to mainītu jau tagad - esošo remontdarbu laikā - ir jāpārplāno atsevišķas vietas, lai rastu iespēju iestādīt kokus. Izmantojot faktu, ka iela ir vienvirziena un vairs nebūs autostāvvietu, bet trotuāri līdz šim ir bijuši ļoti plati, ir iespējams rast vietu arī pilnvērtīgai zaļajai zonai. Protams, samazinot bezjēdzīgi lielo autostāvvietu skaitu, būs neliela daļa iedzīvotāju, kuriem vajadzēs pielāgoties. Piemēram, atrast citu tuvāko autostāvvietu, vai arī izmantot kādu citu alternatīvu pārvietošanās veidu. Tas tikai turpinās pilsētu uzlabot, jo reti kurš transporta veids ir vēl kaitīgāks par automašīnu. Varbūt kāds pat gribēs pārcelties dzīvot no piepilsētas guļamrajona uz pašlaik patukšo Rīgas centru. Šāds atbildīgs lēmums, protams, prasīs laiku ar to aprast, tomēr tas viennozīmīgi ir solis pareizajā virzienā. Čaka iela jau no laika gala ir bijusi maģistrālā iela, kurā notiek tirdzniecība un ir arī aktīvāka satiksme. Tomēr tas nenozīmē, ka blakusielām ir jāpilda autostāvvietas funkcija.

Kā Rīgas centra iedzīvotājs 25+ gadus un kā autobraucējs ar 15 gadu stāžu, kas ir dzīvojis arī ārvalstīs, es varu apstiprināt, ka pašlaik Rīgas centrs patiešām ir viens no vispiesārņotākajiem galvaspilsētu centriem Eiropā. Tas ir tāpēc, ka Rīgas centrs ir pārtapis par asfalta džungļiem, kuros dominē automašīnas. BET TO VAR MAINĪT. Tik vienkārši kā iestādot kokus, visa sabiedrība iegūs zaļāku, drošāku, klusāku un patīkamāku vidi ģimenei, pastaigām ar kājām un velosipēdiem visā Avotu ielas rajonā. Domāsim arī par jaunajām ģimenēm Bruņinieku ielā! Aicinu parakstīt šo iniciatīvu zaļākai pilsētai un nākotnei. Paldies!

Iniciatīvas jaunumi

Par gaisa kvalitāti Rīgā un Eiropā – iesaisties!13. Jan (2022)

Tā kā esi parakstījis šo iniciatīvu un Tev visdrīzāk rūp sakoptas, atbildīgas un veselīgas vides jautājumi, lūdzam pievērst uzmanību šai organizācijas ManaBalss ziņai un aicinājumam līdzdarboties!

Proti, Rīga ir viena no piecām Eiropas pilsētām, kur iedzīvotāji šogad kopīgi meklēs risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai savas pilsētas un Eiropas līmenī.

Kā viena no piecām pilsētām Rīga ir izvēlēta dalībai starptautiskajā projektā "CODE Europe". Šis projekts ir mēģinājums kopīgi radīt risinājumus Eiropas gaisa kvalitātes jomā, ļaujot sabiedrībai norādīt uz konkrētām problēmām un piedāvāt savas idejas to risināšanai. Projekta iznākums būs lokāla, nacionāla un Eiropas līmeņa likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu gaisa piesārņojuma problēmas un ikvienam nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti.

Projektā savu artavu var sniegt ikviens, kuram ir viedoklis par Rīgas gaisa kvalitāti un ir vēlme iesaistīties šīs problēmas reālā risināšanā. Projekta mājaslapā aicinām aizpildīt īsu anketu un raksturot problēmas, ar kurām nācies saskarties galvaspilsētas gaisa kvalitātes dēļ. Tas paredzami neprasīs vairāk par piecām minūtēm.

Katra pieredze un paustais viedoklis ir vērtība, kas palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti visiem Rīgas, Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem!

Gaisa kvalitātes tēma kļūst arvien aktuālāka tās pārrobežu rakstura un ar to saistīto problēmu dēļ. Tiek lēsts, ka katru gadu apmēram 400’000 priekšlaicīgas nāves gadījumu Eiropā izraisa tieši gaisa piesārņojuma radītās problēmas. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, jāmeklē visaptveroši un problēmas mērogam piemēroti risinājumi. Tāpēc šī projekta ietvaros tiks izmēģināts Eiropā vēl nebijuša mēroga ideju pūļa iesaistes metode jeb crowdsourcing.

Projekta gaitā savāktās idejas un ieteikumi tiks mērogoti. Projekta sākumā tie aptvers tikai vietējo (pilsētas) līmeni, bet projekta noslēgumā tie sasniegs Eiropas Savienības līmeni.

Tas notiks sekojoši:

- Vispirms iedzīvotāji iezīmēs tās gaisa kvalitātes radītās problēmas, ar kurām viņi savā galvaspilsētā saskaras ikdienā.

- Tad iedzīvotāji piedāvās risinājumus izceltajām gaisa kvalitātes problēmām.

- Iedzīvotāji atlasīs idejas un prioritātes, kas būtu aktuālas ne vien Rīgā, bet arī plašākā mērogā.

- Pamatojoties uz iepriekš apkopoto informāciju, iedzīvotāji kopā ar ekspertiem – Eiropas Vides Biroju – formulēs politikas priekšlikumus par gaisa kvalitāti.

Rīgā projektu vada organizācija ManaBalss un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Projekta aktualitātēm un vērtīgai informācijai par pilsētas gaisa kvalitātes jautājumiem var sekot "Par tīru gaisu Rīgā" Facebook kontā!

***

Projekts CODE Europe 2022. gada garumā norisināsies piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā norisinās arī pētnieciskā darbība par digitālo līdzdalību un tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija tās izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

AUTORS: MANA BALSS

Papildus kokus dome stādīt neplāno14. Jul (2021)

Pēc kolektīvā iesnieguma "Par koku stādīšanu Bruņinieku ielas posmā Valmieras-Čaka iela" izskatīšanas Rīgas domes Satiksmes departaments ManaBalss/Sabiedrības Līdzdalības Fonds adresētā atbildes vēstulē informē, ka uz Bruņinieku ielas pēc jau veiktajiem darbiem papildus kokus departaments neplāno iestādīt.

Projektā "Seguma atjaunošana Bruņinieku ielā posmā no Valmieras ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai" jau ir tikušas iestādītas 27 Holandes liepas (Tilia europeae), ziņo departaments.

Tomēr papildus koki, kā prasa iniciatīva un tajā balstītais iesniegums, stādīti netiks. Līdz ar to secinām, ka iniciatīvu Rīgas dome ir izskatījusi un tās prasību noraidījusi.

AUTORS: MANA BALSS

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldībai adresēto iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS