Pārstāvis: Litovska TatjanaPublicēta: 13. Apr (2016)

PAR MĀJAS DARBU ATCELŠANU SKOLNIEKIEM UZ PIRMDIENAS DIENU!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
950
Jau parakstījuši 950
9'050

Ar šo iniciatīvu ierosinu atcelt mājas darbu un jebkādu sagatavošanās darbu veikšanu uz pirmdienas dienu skolēniem no 1. klases līdz 12. klasei,jo uzskatu,ka brīvais laiks ir nepieciešams ne tikai skolniekiem, bet arī viņu vecākiem un pedagogiem. Pie esošās izglītības sistēmas,tiek noslogoti kā skolnieki, tā arī viņu vecāki, kas bieži vien ir nesaskaņu cēlonis ģimenēs.Ne visi cilvēki ir pietiekami zinoši,kompetenti un ar brīvo laiku apveltīti cilvēki , tādēļ uzskatu, ka izglītošanas darbi ir jāveic pedagogiem viņu darba dienu laikā. Latvijai būtu jāņem pozitīvais piemērs no ES dalībvalstīm, kur jebkādu mājas darbu veikšana uz pirmdienas dienu un brīvlaiku nepastāv jau vairakus gadus, neietekmējot izglītības kvalitāti un skolnieku zināšanas rezultātus. Vienmēr tiek runāts par to, ka bērni ir mūsu valsts nākotne un prioritāte.Tad kādēļ tiek pārkāptas bērnu tiesības?! Ņemot vērā bērnu pārmērīgo slodzi nedēļas garumā,tas tikai būtu pašsaprotami,kā atslodzes brīdi izmantot viņam pienākošās brīvdienas. Kā mēs vecāki bērnam pozicionējam” tavs darbiņš ir iet uz skolu”, bet vecāku uz “darbu”. Tad kādēļ pieaugušie neņem savu darbu uz mājām savās brīvdienās , bet bērnie tas IR jādara?!

Ieviešot Izglītības programmā aizliegumu pedagogiem uzdot mājas darbus un jebkādus sagatavošās darbus uz pirmdienas dienu, kā īstenošanas iespēju redzu mācību gada pagarināšanu uz 2 nedēļām, kā rezultāt tiks samazināt mācību slodze gan skolniekiem, gan pedagogiem, kā arī vecākiem tiktu atrisināta “ galvas sāpe “ par bērna nodarbināšanu vasaras laikā.

Ieviešot manis piedāvāto priekšlikmu-tiktu īstenotas bērna tiesības uz brīvo laiku, privāto un ģimenes dzīvi, pilnvertīgu attīstību (atslodze vajadzīga jebkuram cilvēkam) ne tikai likuma noteiktās normās, bet gan realitātē!Arī skatoties no veselības viedokļa, tas nāktu tikai par labu bērna attīstībai

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Izglītības ministrs aicina nemocīt bērnus ar mājasdarbiem sestdienās un svētdienās! PALĪDZI INICIATĪVAI GŪT TAUTAS ATBALSTU!05. Sep (2016)

Vēlot pedagogiem laimīgu jauno mācību gadu, Šadurskis vēlēja būt radošiem, kā arī nemocīt bērnus ar mājasdarbiem - vismaz sestdienās un svētdienās.

Arī tiesībsargs Juris Jansons atzīst, ka ideja par mājasdarbu apjoma ierobežošanu ir pareiza!

Jansons stāstīja, ka Tiesībsarga birojs ir saņēmis sūdzības no vairākiem vecākiem par to, ka bērniem arī sestdienas un svētdienas pilnībā paiet, pildot mājasdarbus. Pagājušā mācību gada beigās birojs jau sagatavojis vēstuli par šo jautājumu atbildīgajām iestādēm, taču to nav nosūtījis.

Tiesībsargs ir pārliecināts, ka pārmērīga bērnu noslogošana ar mājasdarbiem nav pareiza, jo bērniem ir jāpaliek brīvajam laikam un pulciņu iespējām. Tāpat mājasdarbi neizriet ne no viena normatīvā akta.

PALĪDZI TAI SAVĀKT VĒL BALSIS! DALIES AR TO SOCIĀLAJOS TĪKLOS, AICINI PARAKSTĪT DRAUGUS, PAZIŅAS UN LĪDZĪGI DOMĀJOŠOS!

Ziņu avots: LETA

AUTORS: ANNIJA EMERSONE