Uzvara iniciatīvai!

Pārstāvis: Apvienība "Pilsēta cilvēkiem"Publicēta: 15. Oct (2020)

NO VIP STĀVVIETĀM - UZ SABIEDRISKO TRANSPORTU!
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

3'300
8'484
Jau parakstījuši 8'484

Rīgas domes deputātiem šobrīd tiek izsniegtas īpašas “Rīgas satiksmes” (RS) autostāvvietu atļaujas, kas ļauj deputātiem jebkurā RS apsaimniekotajā maksas autostāvvietā bez maksas novietot savu automašīnu. Tāpat viņiem tiek izsniegtas atļaujas novietot automašīnu pie Rīgas domes. Šādu atļauju esamība nemotivē deputātus pārvietoties ar videi draudzīgākiem pārvietošanas veidiem - sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām. Piešķirot deputātiem sabiedriskā transporta abonementus un motivējot deputātus izvēlēties sabiedrisko transportu privātā autotransporta vietā, viņi skaidrāk redzēs esošās sabiedriskā transporta problēmas un būs personīgi vairāk motivēti veicināt sabiedriskā transporta, velosipēdu un gājēju infrastruktūras attīstību.

Tāpēc ir jālemj par RS stāvvietu mēneša abonementu iegādes un stāvvietu pie Rīgas domes izsniegšanas apturēšanu Rīgas domes deputātiem un par RS sabiedriskā transporta mēneša abonementu iegādi vai mobilitātes pabalstu RS visu maršrutu un visu dienu mēnešbiļetes cenas apmērā.

Viena RS autostāvvietu atļauja mēnesī izmaksā 250 eiro. Katru mēnesi šādiem nolūkiem no domes budžeta tiek iztērēti līdz 15'000 eiro. Nomainot autostāvvietu atļaujas pret sabiedriskā transporta abonementiem, gadā tiks ietaupīti līdz pat 144'000 eiro nodokļu maksātāju naudas. Rīgas domes autostāvvietās varētu ierīkot RS vai cita operatora maksas stāvvietas, tā gūstot papildu ieņēmumus pilsētas budžetā, izņemot stāvvietas uz Kaļķu ielas ietvēm, kas būtu jāatdod atpakaļ gājējiem.

Iniciatīvas jaunumi

Atteikties no VIP stāvvietām domniekiem – ManaBalss autora iniciatīva ir veicinājusi lēmuma pieņemšanu19. Nov (2020)

"Tas, ka relatīvi ātrā laikā 3500 iedzīvotāju parakstījās par bezmaksas stāvvietu sistēmas atcelšanu, bija viens no iemesliem, kas veicināja vienošanos par to, ka nepieciešams rast alternatīvus veidus, kā nodrošināt likumā paredzētās deputātu mobilitātes iespējas," komentārā ManaBalss saka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (A/P).

"Jautājumu par atteikšanos no Rīgas domes deputātu bezmaksas stāvvietu abonementiem aktualizēju drīz pēc jaunievēlētā sasaukuma sanākšanas," komentē M. Staķis. "Toreiz frakciju pārstāvjiem par šo tēmu bija dažādi viedokļi."

Tagad līdz ar VARAM ministra Jura Pūces skandālu Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu atteiksies no autostāvvietu mēneša abonementiem deputātiem. Vienlaikus ar šo skandālu domei tika nosūtīts "Pilsēta cilvēkiem" kolektīvais iesniegums par šo jautājumu, kas visai strauji bija guvis atbalstu platformā ManaBalss.

Lēmums atteikties no "Rīgas satiksmes" stāvvietu abonementiem domes deputātiem stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Apsver savu atbalstu ManaBalss autoru jaunākajām iniciatīvām!

AUTORS: MANA BALSS

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldībai adresēto iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Precizējumu un domu apmaiņa pēc iniciatīvas publicēšanas22. Oct (2020)

Pēc iniciatīvas "No VIP stāvvietām – uz sabiedrisko transportu!" publicēšanas ManaBalss ir saņēmusi sekojošu "Rīgas satiksmes" (RS) komentāru.

Tas ir sniegts saistībā ar iniciatīvā teikto, ka Rīgas domes deputātiem šobrīd tiek izsniegtas īpašas RS autostāvvietu atļaujas.

"Ikviena fiziska vai juridiska persona var noslēgt līgumu ar RS par mēneša abonementa iegādi," precizējot raksta RS. "Mēneša abonements nodrošina tā lietotājam iespēju izmantot RS apsaimniekotās pašvaldības maksas autostāvvietas visās tarifu zonās. Abonementa maksa noteikta atbilstoši Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 206 nosacījumiem un ir 250 EUR (tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis) mēnesī. RS neizsniedz kādas īpašas atļaujas Rīgas domes deputātiem."

Par šo RS precizējumu savukārt iniciatīvas autors komentē, ka tieši par to arī ir runa – ka Rīgas dome izsniedz šādas RS atļaujas, kas, protams, tiek pirktas. Katra – par jau norādītajiem 250 EUR. "Un šī prakse ir jau no "treknajiem gadiem"," uzsver iniciatīvas autors, norādot uz 2009. gada publikāciju laikrakstā "Diena".

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS