Iniciatīva ir iesniegta Saeimā

Pārstāvis: Apvienība "Pilsēta cilvēkiem"Publicēta: 15. Oct (2020)

PAR SAEIMAS DEPUTĀTU TRANSPORTA KOMPENSĀCIJU AIZSTĀŠANU AR SABIEDRISKĀ TRANSPORTA BIĻETĒM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
24'941
Jau parakstījuši 24'941

Saeimas deputātiem šobrīd iespējams saņemt lielas transporta kompensācijas, kas deputātus nemotivē pārvietoties ekonomiski, videi un sabiedrībai draudzīgi. Vidēji mēnesī deputātiem transporta kompensācijās 2020. gada pirmajos 8 mēnešos tika izmaksāti 9968 eiro. Lielākais viena mēneša kompensācijas rekords šogad kādam deputātam bija februārī - 732,20 eiro.

Tāpēc ir jālemj par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļešu kompensācijām.

Šādi tiks ietaupīta nodokļu maksātāju nauda, jo pat dārgākās sabiedriskā transporta biļetes radīs mazākus izdevumus nekā kompensācijas par privāto autotransportu tādiem pašiem attālumiem. Deputāti tiks arī motivēti Saeimā virzīt esošo sabiedriskā transporta problēmu risināšanu.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvu virza izskatīšanai Juridiskajā komisijā18. Feb (2021)

Iniciatīva "Par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļetēm" ir izskatīta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā un nodota visas Saeimas balsojumam tuvākajā plenārsēdē.

Iniciatīvas turpmākajai izskatīšanai nolēma rekomendēt Juridisko komisiju.

Jānorāda, ka iniciatīva izraisīja diskusijas, ieskaitot aicinājumus to noraidīt. Pret tās turpmāko virzību bija trīs komisijas locekļi, vēl trīs atturējās, un astoņi bija par.

Ja arī iniciatīva tās izskatīšanas gaitā panāks kādus grozījumus likumdošanā, tad paredzami tie stātos spēkā vien nākamajā Saeimas sasaukumā. Kā argumentēja Vitālijs Orlovs (S), sasaukuma vidū mainīt "spēles noteikumus" nebūtu korekti, un vairums pārējo kolēģu viņam piekrita.

Skaties arī TV3 sižetu par iniciatīvas izskatīšanu!

Seko mums Facebook un arī Intagram!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS