Iniciatīva iesniegta Saeimā!

Pārstāvis: Jānis GavarsPublicēta: 23. Aug (2011)

PAR DEPUTĀTU ATSAUKŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
10'904
Jau parakstījuši 10'904

Ar šo iniciatīvu vēlos dot sabiedrībai iespēju ietekmēt sabiedriskos un politiskos procesus valstī, atsaukt deputātus arī par antikonstitucionālu darbību. Dotajā sasaukumā atsauktos deputātus nav lietderīgi aizstāt ar jauniem deputātiem, ja līdz sasaukuma beigām ir palikuši daži mēneši.

Ierosinu, grozot konstitūciju un citus likumus, dot iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un apturēt uz laiku to deputātu pilnvaras, kuriem ierosinātas krimināllietas.Piemēram: Satversmes 14.panta otro daļu izteikt šādā redakcijā: vēlētāji var atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus šajā sasaukumā, nepapildinot Saeimas sastāvu līdz simts tautas priekšstāvjiem.

Iniciatīva svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu.

Iniciatīvas jaunumi

Diskusiju raidījumā "Mana Balss" aplūkosim iniciatīvu „Par deputātu atsaukšanu!” - piedalīties var ikviens01. Oct (2018)

RīgaTV 24 diskusiju raidījumā "Mana Balss" nākamajā publiskajā ierakstā aplūkosim iniciatīvu „Par deputātu atsaukšanu”. Raidījuma ierakstus RīgaTV 24 studijā var apmeklēt ikviens interesents.

Diskusijas dalībnieki:
-Moderators Arnis Blodons
Pārējie diskusijas dalībnieki tiks izziņoti vēlāk

Īniciatīvai „Par deputātu atsaukšanu!” patlaban ir izdevies savākt 10 457 parakstu. Iniciatīva aicina, grozot konstitūciju un citus likumus, dodot iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un apturēt uz laiku to deputātu pilnvaras, kuriem ierosinātas krimināllietas.

Iniciatīva svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu.

Lai nodrošinātu vispusīgu un informējošu diskusiju, aicināsim dažādo iesaistīto pušu pārstāvjus uz publiskām debatēm, kurās aplūkosim iniciatīvu, kā arī spriedīsim par tās ietekmi Latvijā. Diskusijas laikā arī publika varēs izteikt savu viedokli un uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem!

Nāc, klausies un izsakies diskusijā! Tiekamies ceturtdien, 4. oktobrī plkst. 19:30 Rīgā, Blaumaņa ielā 32. Vai skaties raidījumu RīgaTV 24 kanālā 7. oktobrī plkst. 19:00.

Raidījums "Mana balss" ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Mana balss" saturu atbild RīgaTV 24.

Atzīmējies, ka nāksi, spiežot šeit!

AUTORS: ZIŅAS MB

Saeimas komisija vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par deputātu atsaukšanu05. Sep (2018)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien plkst.12 vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu, kas paredz iespēju atsaukt Eiropas Parlamenta, Saeimas un pašvaldību deputātus.

Pērn sabiedrības iniciatīvu platformā "Manabalss.lv" tika savākti 10 000 parakstu par šo vēl 2011.gadā iesniegto iniciatīvu.

Parakstus par iniciatīvu bija sācis vākt Jānis Gavars. Viņš toreiz norādīja, ka ar šo iniciatīvu vēlas dot sabiedrībai iespēju ietekmēt sabiedriskos un politiskos procesus valstī, atsaucot deputātus, tostarp par antikonstitucionālu darbību.

Gavars rosināja paredzēt iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un uz laiku apturēt to deputātu pilnvaras, pret kuriem ierosinātas krimināllietas.

Iniciatīvas pieteikumā uzsvērts, ka šāda iespēja svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas, un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu.

Gavars arī rosināja, ka atsauktos deputātus, ja Saeimas sasaukuma termiņš tuvojas beigām, nav nepieciešams aizstāt ar jauniem.

Ziņas avots: LETA

AUTORS: ZIŅAS MB

Autora pateicība un lūgums parakstītājiem!13. Jun (2018)

Sirsnīgi pateicos 10397 personām, kuras atbalstīja portālā “Mana balss” iesniegto iniciatīvu “Par deputātu atsaukšanu”. 17.maijā 2018.g. kolektīvais iesniegums tika iesniegts Saeimā, Prezidijs iniciatīvu nodeva izskatīšanai “Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai”, kura turpina izskatīt iniciatīvu un lēmumu vēl nav pieņēmusi. Paldies Imantam Vilkam, Markam Tarasovam, Pēterim Bumbierim, Laurim Romislovam, Lilitai Malvesai un Sabiedrības līdzdalības fonda valdes loceklei Annijai Emersonei par atsaucību un priekšlikumiem.

Satversmes 14.pants paredz Saeimas atsaukšanu, bet vēlētāji nevar atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus, lai gan deputātu atsaukšana ir demokrātijas apliecinājums. Vairums deputātu savu darbu pilda ļoti apzinīgi, ar lielu atbildību. Tomēr ir deputāti, kuriem deputātu amats kļuvis par ienesīgu, labi atalgotu darbu, bez atbildības sabiedrības labā. Analoģiska situācija ir ar valsts amatpersonām. Likumdevējs šādu personu atstādināšanu nav izmantojis. Arī Latvijas ļaudīm nav iespējams ietekmēt dažu nekvalitatīvu deputātu un valsts ierēdņu darbu, ja viņi zaudējuši sabiedrības uzticību un nepilda dotos solījumus. Saikne starp ievēlētajiem deputātiem un sabiedrību ir vāja un traucē valsts sekmīgu attīstību. Tas, ka Latvijas iedzīvotāji pamet valsti, norāda uz valsts pārvaldes bezatbildību. Likumdošanā agrāk pastāvēja norma, ka uzticību zaudējušie deputāti vai amatpersonas tiek atstādinātas no amata. Nedrīkst zust kristīgās vērtības un uz akmens plāksnēm ierakstītie likumi – mīlēt savus ļaudis kā sevi pašu.

Lauku ļaudis neatbalsta lauku skolu likvidāciju, pietrūkst atbalsta darba vietu veidošanai, ceļu kvalitāte daudzviet ir sliktāka par sliktu u.t.t. Jāatrod līdzekļi un jāpieaicina jaunas ģimenes ar bērniem, lai ikvienu lauku skolu saglabātu. Ja noteiktā termiņā valsts pārvalde neko nav darījusi, tad Saeima jāsamazina par trim deputātiem, valsts pārvaldes katra ministrija jāsamazina arī par trim ierēdņiem. Nepieciešamības gadījumā jāsamazina pašvaldības deputāti vai Eiropas parlamenta deputāts, lai līdzekļus novirzītu jaunu ģimeņu piesaistīšanai teritorijai, kur trūkst skolēnu un akūtas ir citas laužu problēmas.
Latvijā ir auglīga zeme un čakli ļaudis, tomēr valsts pārvaldes mehānisms nav labvēlīgs un pozitīvi darbojas tikai uz papīra. Piemēram, tomāti uz lauku veikaliem tiek vesti no Polijas.
Auto vadītāji nav apmierināti ar neregulētām gājēju pārejām, kuras pārvērtušās par nāves pārējām. Mūsdienu tehnikas apstākļos gandrīz visām gājēju pārejām jābūt aprīkotām ar luksofora signāliem, lai autovadītājs un gājējs, ieraugot gaismas signālu, savlaicīgi paspētu sagatavoties kustībai. Jānosaka vienmērīgs braukšanas ātrums 60 km/h tur, kur ik pēc dažiem simts metriem mainās ceļa zīme no 50 km/h uz 70 km/h.
Starppilsētu autoceļi netiek pietiekoši asfaltēti. Putekļu mākoņi sagandē dabu un tur dzīvojošo iedzīvotāju veselību. Piemēram, autoceļš Rīga – Ērgļi pāri Kangaru kalniem.

Sabiedrība šaubās par valsts pārvaldes un likumdevēja attieksmes maiņu tās interesēs. Par to liecina desmitiem jaunu iniciatīvu portālā Mana balss. Saeima ignorēja sabiedrības viedokli pārstāt grozīt laiku, kas ir DABAS kompetences jautājums, jo pati Daba liek turpināt celties un iet gulēt pēc Dabas pulksteņa. Latvijas ļaudis spiesti vairākas dienas pārregulēt pulksteņus gāzes iekārtām, automašīnām u.t.t. Paiet vairāki mēneši, lai no radītā haosa atgrieztos normālā dzīves un darba ritmā.

Pensionāri un invalīdi ir sašutuši par pensijām, kuras zemākas par iztikas minimumu. Iniciatīvas atbalstītāji asi kritizē likumu par zemes īri zem dzīvojamām mājām. Iniciatīvas parakstītāji uzskata, ka deputāti ievēlēti un darbojas elektorāta vārdā un ir izvēlējušies kalpot tautas labā un viņiem piemērojami tie paši noteikumi, kas pārējiem cilvēkiem. Iniciatīvas parakstītāji pieprasa no deputātiem materiālu atbildību par saviem lēmumiem, arī par balsojumiem pretēji vēlētāju interesēm. Vēlētājiem jābūt tiesīgiem lemt, vai deputāti ir godīgi.

Pieprasot atbildību no visu līmeņu deputātiem un valsts amatpersonām var panākt sabiedrības interešu ievērošanu. Priekšlikumus lūdzu sūtīt portālam ManaBalss.lv uz e-pastu: [email protected]

Ar pateicību atbalstītājiem un cerot uz turpmāko atbalstu iniciatīvas autors - Jānis Gavars

AUTORS: ANNIJA EMERSONE

Jau šonedēļ Saeimā skatīs inicaitīvu par deputātu atsaukšanu - Palīdzi autoram sagatavoties, iesūti savus komentārus!04. Jun (2018)

Jau šo trešdien, 6. jūnijā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīs iniciatīvu par deputātu atsaukšanu.
Iniciatīvas autors Jānis Gavars dosies uz sēdi iniciatīvu aizstāvēt un lūdz palīdzību visiem iniciatīvas parakstītājiem iesūtīt savus komentārus un argumentus, kas palīdzētu aizstāvēt iniciatīvas ideju!

Sūti tos līdz trešdienai uz epastu: [email protected]

AUTORS: ANNIJA EMERSONE

Iniciatīva "Par deputātu atsaukšanu" ar vairāk nekā 10 tūkstošiem parakstu šodien iesniegta Saeimā! Gaidām tās izskatīšanas uzsākšanu!17. May (2018)

Dalies ar jaunumiem savos sociālajos tīklos un seko līdzi iniciatīvas attīstībai!

AUTORS: ZIŅAS MB

Izdevies savākt nepieciešamos parakstus iniciatīvas iesniegšanai, tiek meklēts jaunais pārstāvis!02. May (2018)

Šai iniciatīvai beidzot ir izdevies savākt nepieciešamos 10 000 parakstu, lai to varētu iesniegt Saeimā! Iniciatīvu "Par deputātu atsaukšanu" platformā ManaBalss.lv 2011. gadā iesniedza Jānis Gavars - šobrīd tiek meklēts jaunais pārstāvis, kas varētu uzņemties tās iesniegšanu Saeimā.

Aicinām atsaukties iniciatīvas atbalstītājus un pieteikties būt par tās pārstāvi, lai jau tuvākajā laikā iniciatīva nonāktu deputātiem uz galda!

Ja esi gatavs/-va palīdzēt - raksti mums uz [email protected]

AUTORS: ZIŅAS MB