Domē ir pieņemts atšķirīgs, tomēr idejai radniecīgs, lēmums

Pārstāvis: Zigmārs DzenisPublicēta: 28. Apr (2020)

PĀRDĒVĒT ANTONIJAS IELU PAR BORISA ŅEMCOVA IELU
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

2'000
484
Jau parakstījuši 484
1'516

Krievijas vēstniecība atrodas uz šīs ielas. Šādi mēs parādītu savu politisko nostāju pret to, kas notiek kaimiņvalstī un kas ietekmē arī Latviju.

Tāpēc lūdzam Rīgas domei pārdēvēt Antonijas ielu par Borisa Ņemcova ielu, lai parādītu iedzīvotāju un savu politisko nostāju.

Tā tiks stiprināta arī sabiedrības pašizpratne par cilvēktiesībām. Ar politiskām slepkavībām samierināties nedrīkst, un sava attieksme par to ir jāpauž - arī simboliski.

Iniciatīvas jaunumi

Rīgā ielas posmu, kur atrodas Krievijas vēstniecība, plāno pārdēvēt par Ukrainas neatkarības ielu04. Mar (2022)

Latvijā, pārdēvēs par Ukrainas neatkarības ielu, portālam LSM apstiprināja domē.

Par to vienojušās Rīgas domes koalīciju veidojošās frakcijas – "Par/Progresīvie", "Jaunā vienotība", frakcija "Nacionālā apvienība, Latvijas reģionu apvienība", "Konservatīvie" un "Latvijas attīstībai".

Frakciju pārstāvji kopīgā paziņojumā norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai paustu atbalstu Ukrainas suverenitātei, teritorijas nedalāmībai un virzībai uz Eiropas integrāciju, kā arī, lai izteiktu visstingrāko atbalstu Ukrainas tautas varonīgajai cīņai, pretojoties Krievijas Federācijas īstenotajam iebrukumam.

Pārdēvēt plānots Antonijas ielu posmā no Kalpaka bulvāra līdz Nikolaja Rēriha ielai.

Šādu lēmumprojektu plānots sagatavot un tuvākajā laikā virzīt apstiprināšanai Rīgas domes sēdē.

Attiecībā pret līdzīgo iniciatīvu "Pārdēvēt Antonijas ielu par Borisa Ņemcova ielu" secinām, ka ir pieņemts atšķirīgs, tomēr iniciatīvas idejai radniecīgs lēmums.

Avots: LSM; ManaBalss.lv

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldības dzīves iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Kāpēc Latvijas viesstrādnieks Glāzgovā nolēmis pārdēvēt ielu Rīgā par godu Borisam Ņemcovam08. May (2020)

Latvijas presē komentētāji rosīgi apspriež pārdēvēšanas perspektīvu. Daži pauž bažas, ka Krievija var pārcelt vēstniecību. Bet Rīgas ielas senais nosaukums - Antonijas, kas visā pasaulē pazīstama ar jūgendstila hrestomātiskajiem paraugiem, var tikt zaudēta.

Manabalss publicē daļu intervijas, kas ir publicēta portālā "Spektr" ar iniciatīvas autoru Zigmāru Dzeni.

Kas jūs mudināja pieteikt iniciatīvu?

Es mazliet uztraucos par to, kas notiek Krievijā. Pēdējā laikā es īpaši interesējos par dzīvi tur, jo no turienes nāk mana sieva.

Kāpēc Latvijā?

Es uzskatu, ka atmiņai par Ņemcovu ir jābūt visur, kur ir Krievijas vēstniecības. Tas ir nevis valsts, bet principa jautājums.

Vai jūs tik ļoti iedvesmo Borisa Ņemcova personība?

Jā, jo viņš cīnījās pret korupciju. No otras puses, man ļoti nepatīk, ka ir cilvēki, kuri domā, ka politiķus var vienkārši nogalināt. Par Borisu Nemcovu es tik daudz nezinu. Paskatījos dažus Youtube klipus par viņu.

Vai jums nav žēl vēsturiskā ielas nosaukuma?

Es pazīstu Antonijas ielu diezgan labi, esmu tur bijis vairākas reizes. Es lasīju Vikipēdijā, ka tā, izrādās, sākumā tika saukta par Ganību ielu. Un tikai pirms simt gadiem bija saņēmusi pašreizējo nosaukumu. Tad ielas nosaukums bija mainīts vēl dažas reizes. Izrādās, ka tam nav nekāda sakara ar kādu konkrētu Antoniju. Vienkārši šis vārds ir kalendārā, un tajā laikā Latvijā bija diezgan populārs. Man nav žēl vēsturiskā nosaukuma, jo tas nav saistīts ar cilvēku un viņa nopelniem. Tas nav tik svarīgi. Svarīgāk ir pamudināt citus cilvēkus domāt par politiku, par to, kas notiek pasaulē, tuvējās ārzemēs. Krievija ir tik tuvu!

Kā cilvēki reaģē uz jūsu iniciatīvu?

Kad es to publicēju, ar mani sazinājās Žanna Ņemcova un apvienība "Brīvā Krievija". Kopš tā laika mēs turam kontaktus, apmaināmies ar informāciju. Viņa man teica: "Tiksimies Borisa Ņemcova ielā Rīgā!" Es atbildēju: "Laiks parādīs." Vēl ir jāsavāc 1000 balsu.

Avots: ziņu kanāls "Spektr"

AUTORS: MANA BALSS