Iniciatīva ir atbalstīta pirms tās iesniegšanas

Pārstāvis: Ēriks Gustavs TipānsPublicēta: 18. May (2021)

PASAULES ČEMPIONĀTS HOKEJĀ — AR SKATĪTĀJIEM TRIBĪNĒS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'624
Jau parakstījuši 1'624
8'376

Pasaules čempionāts hokejā ir ļoti svarīgs notikums Latvijas dzīvē. Tai pat laikā Latvijas sabiedrība ir nogurusi no ilgstošajiem ierobežojumiem un vēlas piedalīties šajā lielajā, sabiedrību saliedējošajā notikumā, kurš apvieno Latvijā dzīvojošās tautības, dažāda vecuma un visu Latvijas reģionu iedzīvotājus. Šis aicinājums nav diskriminējošs, bet gan atbalsta tos, kas jau ir pārcietuši slimību vai arī parādījuši pilsonisko drosmi un apzinīgumu vakcinējoties. Ir nepieciešams spēcīgs motivējošs iemesls, lai Latvijas iedzīvotāji daudz aktīvāk izšķirtos par vakcināciju. Tiem, kas pārcietuši Covid-19, iespēja klātienē vērot čempionāta spēles būtu maza kompensācija par pārciesto un lielisks rosinājums atgūt dzīvesprieku.

Tāpēc atļausim Pasaules čempionāta hokejā spēles klātienē vērot tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas jau ir vakcinējušies vai pārcietuši Covid-19.

Līdz ar šādu lēmumu sabiedrība kaut daļēji, bet atgūs dzīvesprieku un pārliecību, ka Latvija tiek galā ar vīrusu — ka atsākas normāla dzīve. Pēdējais Pasaules čempionāts hokejā Rīgā norisinājās pirms 15 gadiem. Latvija nav lutināta ar pasaules mēroga notikumiem. Iespēja just līdzi Latvijas izlasei ir lielisks nācijas saliedēšanās faktors un Latvijas valsts tēla uzlabošanas pasākums globālā mērogā.

Iniciatīvas jaunumi

Vakcinētie čempionātu varēs apmeklēt klātienē21. May (2021)

Saeima ir uzdevusi Ministru kabinetam izstrādāt kārtību, kādā pasaules čempionātu hokejā klātienē var apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas personas, lasāms parlamenta mājaslapā.

Šī ziņa sasaucas ar vairāk nekā 1500 parakstītāju atbalstīto iniciatīvu "Pasaules čempionāts hokejā – ar skatītājiem tribīnēs", kas pirms pāris dienām ir publicēta ManaBalss.lv platformā.

Izskatītā un apstiprinātā lēmuma projekta "Par 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi ar skatītājiem klātienē" autori ir Jaunās konservatīvās partijas deputāti. Viens no tiem – Reinis Znotiņš – ManaBalss komentē, ka savā motivācijā rosināt uz šādu lēmumu politiķi ir minējuši arī sabiedrības noskaņojumu. Tas ir izteikts arī strauju atbalstu guvušajā iniciatīvā.

"Mūsu piegājiens ir vadīt riskus, nevis no tiem bēgt," komentē politiķis, sakot, ka lēmumā attiecīgais sabiedrības noskaņojums ir salāgots ar epidemioloģiskajām prasībām.

To, ka iniciatīva bija viens no "fona faktoriem", apstiprina arī deputāts Gatis Eglītis (JKP). Jānorāda, ka parakstus Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanai JKP savāca kopā ar parlamenta kolēģiem no Zaļo un zemnieku savienības, "Saskaņas" un "KPV LV".

Attiecīgi tiek papildināts to pilsoņu iniciatīvu loks, kuru prasības politiķi savā dienaskārtībā ir iekļāvuši proaktīvi – pirms likumā noteiktā parakstu skaita savākšanas. Jānorāda, ka šādas iniciatīvas ir vairākums – nu jau 20 no kopumā 37 pilsoņu iniciatīvām, kas ir panākušas likumdošanas vai regulējumu maiņu kopš 2011. gada.

Ceturtdien, 20. maijā, Saeima steidzamības kārtībā pieņēma lēmumu, ar kuru uzdod Ministru kabinetam nekavējoties izstrādāt kārtību, kādā 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem spēles klātienē drīkst apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas personas.

Ministru kabinetam ir jāizstrādā kārtība, kādā čempionātu drīkst apmeklēt tās pret Covid-19 vakcinētās personas, kurām pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai.

Tāpat kārtībai jāattiecas uz personām 22 līdz 90 dienas pēc vakcīnas "Vaxzevria" pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc "Vaxzevria" otrās devas saņemšanas, kā arī personām, kas var dokumentāri pierādīt Covid-19 inficēšanās epizodi – no brīža, kad ārsts ir pārtraucis personas izolāciju, līdz 180. dienai pēc parauga noņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, teikts lēmumā.

Lēmumā atzīmēts, ka, ievērojot ļoti stingrus drošības noteikumus, 2021. gada pasaules čempionātā hokejā spēles iespējams atļaut skatītājiem vērot arī klātienē, neradot papildu Covid-19 infekcijas riskus.

Pasaules čempionāts hokejā vīriešiem Rīgā norisināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam.

Jāņem vērā, ka paies vairākas dienas, līdz fani varēs atbalstīt mājinieku valstsvienību klātienē, piektdien Latvijas Radio teica Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis. Viņš sagaida, ka Latvijas hokeja fani varētu rēķināties ar došanos uz spēli ceturtdien, 27. maijā, pret ASV valstsvienību.

Avots: Saeimas Preses dienests; Latvijas Radio

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS