Pārstāvis: Jānis BērziņšPublicēta: 03. Jan (2017)

PIROTEHNIKAS LIETOŠANAS IEROBEŽOŠANA
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
786
Jau parakstījuši 786
9'214

Pirotehnikas lietošanas kārtību, kam tā tiek pārdota un noteikt laiku, kad drīkst to lietot. Šāds regulējums palīdzētu izvairīties no nevēlamām traumām, kas pēdējā laikā ir aktuāla tēma, un vēl aktuālāka būtu mājdzīvnieku sagatavošana, lai salūta laikā tie neaizbēgtu un nerīkotos neadekvāti.

Pieņemt likumu, kas ierobežo salūta un cita veida pirotehnikas izmantošanas laiku. To varētu atļaut darīt tikai valsts svētkos, un jaunajā gadā 2 stundas pirms un 2 stundes pēc pusnakts. Papildus tam aizliegt pārdot pirotehniku, vai daļu no tās, cilvēkiem, kam nav teorētiskas un praktiskas priekšzināšanas šajā jautājumā, lai netiktu nodarīts kaitējums savai un apkārtējo veselība. Lai pierādītu savas zināšanas būtu jānokārto atļauja to darīt. Viens no variantiem varētu būt apmācības kurss interneta vidē ar pamatzināšanu testu beigās.

1. Pamatieguvēji būs iedzīvotāji ar mājdzīvniekiem, jo neregulāra salūta lietošana ļoti ietekmē mājdzīvnieku uzvedību. Tieši salūta laikā noklīst visvairāk dzīvnieku. 2. Arī autovadītājiem no tā būs ieguvums, jo jau ikdienā ir iespējams novērot, ka lielākā daļa ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti meža zvēri, notiek tieši pēc medību dienām, kad tie ir iztramdīti. Līdzīgi ir arī šajā gadījumā. 3. Lauksaimnieki, kuru audzējamajiem dzīvniekiem netiek radīts lieks stress. 4. Sabiedrība kopumā, jo tiks samazināts risks pret apkārtējiem cilvēkiem.

Iniciatīvas jaunumi

Par gaisa kvalitāti Rīgā un Eiropā – iesaisties!13. Jan (2022)

Tā kā esi parakstījis šo iniciatīvu un Tev visdrīzāk rūp sakoptas, atbildīgas un veselīgas vides jautājumi, lūdzam pievērst uzmanību šai organizācijas ManaBalss ziņai un aicinājumam līdzdarboties!

Proti, Rīga ir viena no piecām Eiropas pilsētām, kur iedzīvotāji šogad kopīgi meklēs risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai savas pilsētas un Eiropas līmenī.

Kā viena no piecām pilsētām Rīga ir izvēlēta dalībai starptautiskajā projektā "CODE Europe". Šis projekts ir mēģinājums kopīgi radīt risinājumus Eiropas gaisa kvalitātes jomā, ļaujot sabiedrībai norādīt uz konkrētām problēmām un piedāvāt savas idejas to risināšanai. Projekta iznākums būs lokāla, nacionāla un Eiropas līmeņa likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu gaisa piesārņojuma problēmas un ikvienam nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti.

Projektā savu artavu var sniegt ikviens, kuram ir viedoklis par Rīgas gaisa kvalitāti un ir vēlme iesaistīties šīs problēmas reālā risināšanā. Projekta mājaslapā aicinām aizpildīt īsu anketu un raksturot problēmas, ar kurām nācies saskarties galvaspilsētas gaisa kvalitātes dēļ. Tas paredzami neprasīs vairāk par piecām minūtēm.

Katra pieredze un paustais viedoklis ir vērtība, kas palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti visiem Rīgas, Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem!

Gaisa kvalitātes tēma kļūst arvien aktuālāka tās pārrobežu rakstura un ar to saistīto problēmu dēļ. Tiek lēsts, ka katru gadu apmēram 400’000 priekšlaicīgas nāves gadījumu Eiropā izraisa tieši gaisa piesārņojuma radītās problēmas. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, jāmeklē visaptveroši un problēmas mērogam piemēroti risinājumi. Tāpēc šī projekta ietvaros tiks izmēģināts Eiropā vēl nebijuša mēroga ideju pūļa iesaistes metode jeb crowdsourcing.

Projekta gaitā savāktās idejas un ieteikumi tiks mērogoti. Projekta sākumā tie aptvers tikai vietējo (pilsētas) līmeni, bet projekta noslēgumā tie sasniegs Eiropas Savienības līmeni.

Tas notiks sekojoši:

- Vispirms iedzīvotāji iezīmēs tās gaisa kvalitātes radītās problēmas, ar kurām viņi savā galvaspilsētā saskaras ikdienā.

- Tad iedzīvotāji piedāvās risinājumus izceltajām gaisa kvalitātes problēmām.

- Iedzīvotāji atlasīs idejas un prioritātes, kas būtu aktuālas ne vien Rīgā, bet arī plašākā mērogā.

- Pamatojoties uz iepriekš apkopoto informāciju, iedzīvotāji kopā ar ekspertiem – Eiropas Vides Biroju – formulēs politikas priekšlikumus par gaisa kvalitāti.

Rīgā projektu vada organizācija ManaBalss un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Projekta aktualitātēm un vērtīgai informācijai par pilsētas gaisa kvalitātes jautājumiem var sekot "Par tīru gaisu Rīgā" Facebook kontā!

***

Projekts CODE Europe 2022. gada garumā norisināsies piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā norisinās arī pētnieciskā darbība par digitālo līdzdalību un tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija tās izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

AUTORS: MANA BALSS