Pārstāvis: Andrijeca TatjanaPublicēta: 11. Jun (2019)

ATCELT PVN BĒRNU PRECĒM UN PAKALPOJUMIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'454
Jau parakstījuši 4'454
5'546

Uzlabot demogrāfisko situāciju Latvijā.

Pieņemt likumu par PVN atcelšanu bērnu precēm un pakalpojumiem.

Latvijas iedzīvotāji strauji izmirst. 1989. gadā ik mēnesi piedzima 3600, bet mira 2500 cilvēku. 2019. gadā, saglabājoties mirstības līmenim 2500 cilvēku mēnesī, dzimstības līmenis ir tikai 1200 cilvēku. Tas nozīmē, ka tagad dzimst trīs reizes mazāk, nekā pirms trīsdesmit gadiem. Ja situācija nemainīsies, vēl pēc trīsdesmit gadiem Latvijas iedzīvotāju skaits samazināsies par 450 tūkstošiem cilvēku. Ņemot vērā prognozējamo migrāciju līdz 2050. gadam, Latvijas iedzīvotāju skaits būs mazāks par 1 milj. cilvēku. Nepieciešams nekavējoties rīkoties, lai dzimstības rādītāji valstī uzlabotos. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimenes atliek lēmumu par bērna laišanu pasaulē, ir dzīves līmeņa pazemināšanās pēc bērna piedzimšanas. Šobrīd esošā valsts materiālā atbalsta sistēma praktiski neietekmē situāciju. Ņemot vērā esošo demogrāfisko situāciju, ierosinu atcelt PVN par šādām precēm un pakalpojumiem: · Mazuļu pārtikai; · ēdināšanai bērnudārzos, skolās un vasaras atpūtas vietās; · bērnu higiēnas precēm; · bērnu apģērbam un apaviem, ieskaitot sporta un ortopēdisko; · bērnu un pusaudžu skolas mēbelēm; · bērnu automašīnas sēdekļiem un bērnu invalīdu krēsliem; · bērnu grāmatām, mācību grāmatām, skolas piederumiem; · bērnu dzirdes aparātiem; · bērnu brillēm; · bērnu biļetēm pilsētu un starppilsētu sabiedriskajā transportā; · bērnu zālēm un medikamentiem; · bērnu pulciņiem, bērnu sporta nodarbībām, vasaras atpūtas nometnēm, bērnudārziem un skolām, ieskaitot privātās; · augstskolu sagatavošanas kursiem un privātskolotāju pakalpojumiem.

Iniciatīvas jaunumi

Aicinām popularizēt iniciatīvu01. Jun (2020)

Paldies par šīs iniciatīvas parakstīšanu!

1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Aicinām dalīties ar šo Tevis parakstīto iniciatīvu sociālajos tīklos, lai par to uzzinātu vēl vairāk cilvēku.

Apsver savu atbalstu arī citām tematiski saistītām iniciatīvām, uz kurām ir norādīts šai Facebook publikācijā.

Varbūt Tu varētu dalīties arī ar to?

Paldies par Tavu aktivitāti!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

Vai atcelt PVN bērnu precēm un pakalpojumiem? Diskutējam RīgaTV24! 01. Jul (2019)

Vai atcelt PVN bērnu precēm un pakalpojumiem? Par to diskutēsim RīgaTV24 raidījumā "Mana Balss".

Ieraksts notiks 2. jūlijā plkst. 10:30 TV24 studijā Rīgā, Blaumaņa ielā 32, un ierakstu studijā var apmeklēt ikviens interesents! Nāc uz ierakstu no plkst. 10:15.

Uzmanību – vasaras kārtība! Raidījumu ieraksti vasarā notiks otrdienu rītos. Sekojiet ziņām!

Šīs diskusijas dalībnieki:
- Ilmārs Mežs, demogrāfs
- Inna Djeri, iniciatīvas līdzautore
- Mārtiņš Bondars, 13. Saeimas deputāts, Budžeta un finanšu komisijas vadītājs
- Inga Akmentiņa-Smildziņa, portāla MammamUnTetiem vadītāja

Raidījums TV24 ēterā būs skatāms svētdien, 7. jūlijā, plkst. 20:00.

Raidījums "Mana balss" ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Mana balss" saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS