Pārstāvis: Arnis BlodonsPublicēta: 03. Oct

ATĻAUT LIETOT SABIEDRISKĀ TRANSPORTA JOSLU PILSĒTVIDĒ MOPĒDIEM UN MOTOCIKLIEM
Iniciatīva tiks iesniegta LR Saeimā, Satiksmes ministrijā

10'000
2'451
Jau parakstījuši 2'451
7'549

Drošāku, ērtāku, ekoloģiskāku transporta plūsmu uzlabojumu pilsētvidē iedzīvotājiem un transporta lietotājiem.

Izmaiņas CSN trīs noteikumu punktos – 92., 276.4 un 276.6, kā arī MK noteikumos Nr.279. (skat.pielikumu).

Drošāku, ērtāku, ekoloģiskāku un mazāk stresainu transporta plūsmu pilsētā, atslogotu ceļu infrastruktūru. “Latvijas Motoklubu asociācija” (turpmāk – MCA) vēršas pie Latvijas iedzīvotājiem ar iniciatīvu un piedāvājumu veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi”, paredzot tajos divriteņu mopēdiem un motocikliem pārvietošanās iespējas satiksmē joslā, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem. Iniciatīva balstās un ir saistīta ar praksi, kas piemērota daudzās Eiropas valstu pilsētās un kas ievērojami palielina mopēdu un motociklu kā mazāko un dinamiskāko satiksmē izmantojamo transportlīdzekļu vadītāju drošību, tai skaitā samazina vides piesārņojuma risku gan to, kuru motocikli un mopēdi rada, gan arī tās emisijas, kuras stāvot sastrēgumos mopēdu un motociklu vadītājiem diemžēl nākas arī ieelpot. Veicot šādas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos Nr.279 un ņemot vērā divriteņu mopēdu un motociklu gabarītus un to elastīgo un dinamisko manevrēšanas spēju, satiksmes plūsma joslā, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, nekādā veidā netiks ietekmēta. Minētais priekšlikuma īstenošanai ir nepieciešamas izmaiņas trīs noteikumu punktos

Pievienots dokuments

mca_manabalss.pdf 100 KB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 2'451

Iniciatīvas jaunumi

CSDD eksperts ir pozitīvs par iniciatīvu12. Oct

Ceļu satiksmes drošības direkcijai principiālu iebilžu pret mototransporta ielaišanu sabiedriskā transporta joslā nav. Tā, atsaucoties uz CSDD, par ManaBalss.lv platformā virzīto iniciatīvu raksta portāls nra.lv.

Iniciatīvas „Atļaut lietot sabiedriskā transporta joslu pilsētvidē mopēdiem un motocikliem” virzītāja ir Latvijas Motoklubu asociācija. Pirms nedēļas rosinātā iniciatīva ManaBalss.lv patlaban ir savākusi 1077 balsis.

Iecerei gan ir nepieciešams arī politisks atbalsts, NRA norāda CSDD. Pēc nepieciešamo desmit tūkstošu balsu savākšanas iniciatīva „ietu” uz Saeimu un Satiksmes ministriju.

CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris apstiprina, ka ideja ļaut motociklu vadītājiem izmantot sabiedriskā transporta joslas varētu būt atbalstāma. «Lai to izdarītu, būtu jāveic grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos,» laikrakstam komentē J. Teteris. «Tas varētu tikt atļauts ar nosacījumu, ka tiek izvērtētas vietas, kur tas ir droši un lietderīgi, kā arī uzstādot attiecīgās ceļa zīmes. Šāda prakse, ļaujot motocikla vadītājiem izmantot sabiedriskā transporta joslas, ir sastopama arī citās valstīs.»

Uz sabiedriskā transporta joslu labprāt pretendētu arī velosipēdisti. Šāda iniciatīva arī ir rosināta platformā ManaBalss.lv, un kopš 2017. gada jūnija to atbalstījuši 883 parakstītāji.

„Pašlaik, ja brauc pēc noteikumiem, sanāk, ka riteņbraucējam jāatrodas starp divām joslām, un mūsu satiksmē tas nav ne droši, ne patīkami,» NRA vērtē J. Teteris. «Tomēr velosipēdistu palaišanai sabiedriskā transporta joslā ir pretarguments - pārāk lēni, un tas traucē autobusiem un trolejbusiem. Īpaši, kad jāiebrauc vai jāizbrauc no pieturām. Tātad vienīgais saprātīgais risinājums ir veloceļu būvēšana un velojoslu nodalīšana.»

AUTORS: ZIņAS MB