Iniciatīva ir iesniegta Jūrmalas pilsētas domē

Pārstāvis: Uldis KronblūmsPublicēta: 15. Apr (2019)

SAGLABĀSIM VĀRNUKROGA BALTĀS KĀPAS MEŽU NĀKAMAJĀM PAAUDZĒM!
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas pilsētas domē.

2'000
2'758
Jau parakstījuši 2'758

Iedzīvotāju lūgumi un aicinājumi nav līdzējuši. Jūrmalas dome turpina virzīt apbūves ieceri lielākajā daļā 234 000 m2 lielai dabas teritorijai meža īpaši aizsargājama dabas objekta “Baltā kāpa” tuvumā. Tā ir nodevusi publiskajai apspriešanai lokālplānojumu zemesgabalam Vārnukrogs 1801 (kadastra nr. 13000011801). Šī ir vairāk nekā dīvaina rīcība no deputātu puses, jo pilsētas stratēģijā tā ir iezīmēta kā zaļā teritorija, turklāt šobrīd Jūrmalā ir iespējams iegādāties gandrīz tūkstoti dzīvokļu, simtiem māju un zemesgabalu. Nav arī pamata uzskatīt, ka uzņēmēju ļoti lēti iegādātā meža zeme būs par pamatu cenas ziņā pieejamākām savrupmājām.

Parakstoties jūs piekrītat Jūrmalas pilsētas domei adresētajam Jūrmalas aizsardzības biedrības 14.04.2019 iesniegumam Nr. 2/2019 “Par iebildumiem lokālplānojumam zemesgabalam Vārnukrogs 1801”. Detalizētāku aprakstu jūs varat atrast www.jab.lv, bet pats iesniegums ir pielikumā. Aicinām parakstīties par meža saglabāšanu ne tikai Jūrmalas, bet visas Latvijas iedzīvotājus. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam nosargāt tās dabas vērtības, kas nav novērtējamas naudā un ir saglabājamas visas Latvijas iedzīvotājiem un nākamajām paaudzēm.

Mums ir dziļa pārliecība, ka ilgtermiņā dabas un kultūrvides vērtību saglabāšana ir arī ekonomiski izdevīga un palielinās kopējo kūrorta vērtību. Tieši šīs vērtības uzrunā pilsētas viesus, kuru vajadzības nodrošina darbu Jūrmalas iedzīvotājiem. Jūsu paraksts ir svarīgs! Mēs ticam, ka kopā mums izdosies!

Pievienots dokuments

JAB_02_2019_JD_Varnukrogs_1801.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīva par meža saglabāšanu Jūrmalā pie Baltās kāpas ir savākusi nepieciešamo atbalstu16. May (2019)

Nepilna mēneša laikā noteikto 2000 parakstu slieksni ir pārsniegusi Jūrmalas Aizsardzības biedrības iniciatīva par Vārnukroga Baltās kāpas saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Iniciatīvas kolektīvais iesniegums pirmdien, 20. maijā, tiks iesniegts Jūrmalas domē.

Par atbalstu veiksmīgi savākušo iniciatīvu un tās uzstādīto problemātiku ziņo arī Latvijas Radio un LSM.

Problēmas būtība ir tāda, ka sabiedrības izvērtēšanai Jūrmalas dome ir nodevusi ieceri vairāk nekā 23 hektāros Lielupes krastā un Baltās kāpas tuvumā pašreizējā meža vietā atļaut tapt privātmāju ciematam.

Jūrmalas Aizsardzības biedrība par to ceļ trauksmi, jo šī zeme pilsētas stratēģijā iezīmēta kā zaļā teritorija, turklāt Jūrmalā pārdošanā ir tūkstotis dzīvokļu, simtiem māju un zemesgabalu.

Biedrības vadītājs un domes opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms no saraksta “Tev, Jūrmala” Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl “vismaz pustūkstotis parakstu ir arī fiziskā veidā”.

Sabiedriskā apspriešana plānota līdz 20. maijam, tāpēc Kronblūms pieļauj, ka parakstu skaits vēl varētu pieaugs.

Trešdien, 15.maijā, notika arī formāla sabiedriskā apspriešana Jūrmalas domē.

U. Kronblūms pirms tās pieļāva, ka šis “būs tāds kā tests” vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, jo Kronblūms nedomā, ka Jūrmalas domes valdošā koalīcija no saviem plāniem atkāpsies.

“Šoreiz ir ļoti racionāls pamats, kāpēc Pūces kungs varētu arī atcelt šādu lēmumu, jo šis lēmums ir pretēji stratēģijai, ka šī teritorija ir zaļā teritorija,” uzskata U. Kronblūms.

Atbalstītāju parakstu skaits, pēc Kronblūma domām, ir “būtisks indikators par sabiedrības noskaņojumu”.

Avots: LSM.lv

AUTORS: MANA BALSS