Pārstāvis: Roberts DimiņšPublicēta: 31. Aug (2016)

SAVU ZEMI BĒRNU SLIMNĪCAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
322
Jau parakstījuši 322
9'678

Rosināt VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes "Gaiļezers" vajadzībām nepieciešamās un privātpersonām piederošās zemes atsavināšanu par labu valstij. Labot zemes privatizācijas/denacionalizācijas procesā pieļauto kļūdu, piešķirot sabiedriski nozīmīgam objektam nepieciešamo zemi privātpersonu īpašumā, nevis kompensējot Slimnīcai nepieciešamo zemi ar citu valstij piederošu zemi.

Iesniegt LR Saeimā kolektīvo iesniegumu par VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes "Gaiļezers" vajdzībām pieguļošās zemes atsavināšanu valsts/pašvaldības vajadzībām un piešķiršanu VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes "Gaiļezers" vajadzībām. Iegūstot Slimnīcai nepieciešamo zemi valsts īpašumā un nododot to Slimnīcas lietošanā, Slimnīcai būs iespēja noteikt saviem pacientiem un to vecākiem draudzīgu transporta novietošanas režīmu. Tiks novērsta iespēja trešajām personām-komersantiem, neētiski iedzīvoties uz slimu bērnu vecāku rēķina. Slimnīcai nepieciešamā zemes platība aptver aptuveni 40 000 kvadrātmetrus, kadastrālā vērtība aptuveni 450 000 EUR. Tirgus vērtības izpēte šobrīd nav veikta. Šīs iniciatīvas ilgtermiņa mērķis ir rosināt valdību izvērtēt arī citu slimnīcu un sabiedriski nozīmīgu objektu zemes piederību un nodrošināt, ka sabiedrībai nozīmīgu objektu zeme ir valsts, nevis privātu personu īpašumā. Seko līdzi iniciatīvas jaunumiem mūsu https://www.facebook.com/BKUSG/?fref=ts lapā!

1. Iespēju VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes "Gaiļezers" pašai lemt par klientu-pacientu transportlīdzekļu novietošanas režīmu, būt noteicējiem pār Slimnīcai piegulošo teritoriju, tajā skaitā, veikt tās labiekārtošanu un piemērošanu bērnu vajadzībām. 2. Novērsīs šobrīd pastāvošo kārtību, kad VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes "Gaiļezers" klienti (slimo bērnu vecāki) ir spiesti maksāt komersantam nesamērīgi augstu stundas likmi par transporta novietošanu pie slimnīcas.

Iniciatīvas jaunumi

Aicinām popularizēt iniciatīvu01. Jun (2020)

Paldies par šīs iniciatīvas parakstīšanu!

1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Aicinām dalīties ar šo Tevis parakstīto iniciatīvu sociālajos tīklos, lai par to uzzinātu vēl vairāk cilvēku.

Apsver savu atbalstu arī citām tematiski saistītām iniciatīvām, uz kurām ir norādīts šai Facebook publikācijā.

Varbūt Tu varētu dalīties arī ar to?

Paldies par Tavu aktivitāti!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

Pie BKUS Gaiļezerā turpmāk maksas autostāvvieta; vecāki un tiesībsargs nemierā03. Oct (2016)

No pirmdienas, 26.septembra, pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes Gaiļezers par automašīnas novietošanu turpmāk būs jāmaksā. Ar šo jauninājumu nemierā ir vecāki un tiesībsargs Juris Jansons, kuri aicina slimnīcu tomēr padarīt pieejamāku.

Autostāvvietu pārvaldīšanas uzņēmuma „City Park” valdes loceklis Māris Priednieks sarunā ar Latvijas Radio raidījumu „Pēcpusdiena” paskaidroja, ka stāvvieta atrodas uz privātās zemes. Tās īpašniekiem ir jārūpējas par zemes sakopšanu, piemēram, sniega novākšanu un nopļaušanu, kas prasa līdzekļus.

Turklāt bezmaksas stāvvietā mašīnas bija paraduši nolikt iedzīvotāji, kuri devās uz tuvējām daudzdzīvokļu mājām, nevis apraudzīt pacientus slimnīcā. Samaksa par stāvvietu atsijās tieši šādus iedzīvotājus, sacīja Priednieks.

Ar šo novitāti gan neapmierināti ir vecāki un tiesībsargs. Vecāku biedrības „Blastiņš” pārstāve Guna Sietiņa norādīja, ka „tas ir visvienkāršākais veids, kā iekasēt naudu”. Viņa sacīja, ka nereti vecākiem pie slimnīcas vajag nokļūt ātri un tuvu, tāpēc iespējai novietot mašīnu pie slimnīcas ir jābūt nekavētai. Turklāt maksājumu vajadzētu diferencēt, jo ir starpība, vai mašīna pie slimnīcas tiek atstāta neilgu laiku vai vairākas dienas.

Savukārt Jansons pieļāva, ka visiem pieņemamu risinājumu iespējams atrast visām pusēm – slimnīcai, pašvaldībai un autostāvvietas apsaimniekotājiem –, vienojoties par privāto publisko partnerību.

Ziņas avots: lsm.lv

AUTORS: ANNIJA EMERSONE