10 miljardi eiro uzņēmumu nodokļa atlaidēs – daļa no Francijas atbildes Covid-19 07. Sep (2020)

Līdz ar Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu atkārtotu pieaugumu valstī Francijas prezidents ir paredzējis 100 miljardus eiro atbalsta pasākumiem, ieskaitot nodokļu atlaides biznesam, raksta ziņu portāla "The Local" Francijas redakcija.

Šī ziņa sasaucas ar iniciatīvu "Par nodokļu izmaiņu atlikšanu līdz 2022. gadam". Tās autori argumentē, ka ekonomiskās krīzes laikā, kāda tā šobrīd ir Latvijā, nodokļus celt nav pareizi.

Francijas valdības atbalsts ar dažādiem finanšu instrumentiem, paredzot gan nodokļu atlaides, gan jauniešu iesaisti darba tirgū, gan zaļās ekonomikas veicināšanu, ir papildus ES līmeņa 750 miljardu eiro krīzes risinājumu finansējumam, par ko tika panākta vienošanās jūlijā. Francijas valdības šiem mērķiem plānotie tēriņi četrkārt pārsniedz 2008. gada finanšu krīzes amortizācijai iztērēto.

Valdības pārstāvji argumentē, ka šoreiz nav runa tikai par krīzi, bet par tālejošu stimulu ekonomikas izaugsmei jau pēc tā. Proti, ka mērķis nav valsts parāda iegrožošana, bet gan investīciju, proti, biznesa un uzņēmīguma vispār, veicināšana jau tūlīt un vidējā termiņā.

Stimula pakete konkrēti uzņēmumu nodokļu atlaidēs nākamajos divos gados paredz nodokļu atlaidi 10 miljardu eiro vērtībā. Savukārt jauniešu iekļaušanai darba tirgū tiks veltīti 6,5 miljardi eiro. Citas stimula sadaļas, kas sniedzas jau pāri Covid-19 krīzes risinājumiem, ir paredzētas investīcijām zaļajās tehnoloģijās un arī atsevišķu ekonomikas sektoru, piemēram, veselības aprūpes, konkurētspējas celšanai.

Šā gada otrā ceturkšņa 13,8% lielais ekonomikas kritums Francijā ir lielākais pēc Otrā pasaules kara. Šogad kopumā kritums ir paredzēts 11%.

Latvijā šogad otrajā ceturksnī ekonomika saruka par par 9,8%, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu (IKP dinamika), ziņo Centrālā statistikas pārvalde. Latvijas Banka lēš, ka 2020. gadā kopumā Latvijas IKP samazināsies par 6,5%.

Avots: "The Local" Francijas redakcija; CSP; Latvijas Banka


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!