Ardievas ieročiem – neļausim radīšanai domāto izmantot nonāvēšanai 11. May (2022)

Krievijas slepkavnieciskais, fašistiskais režīms izmanto jebko, kas tam ir pie rokas, lai iemiesotu dzīvē savu mērķi – iznīcināt jebkuru citu gribu un varu, kas nav Krievijas griba vienādot ar lielkrievu fašismu visu un jebko, ko vien tā spēj aizsniegt. Un tam tiek izmantots jebkurš Krievijai pieejamais varas instruments.

Krievijas gadījumā nav tādas maigās varas (soft power). Katra tās varas instrumenta mērķis ir nonāvēt jebko, kas atšķiras no lielkrievu fašisma. Māksla, sports, zinātne, tirdzniecība, diplomātija un starptautiskās institūcijas, valoda, izglītība, vēstures pieminekļi – jebkas Krievijas rokās tiek izmantots kā ierocis, lai galējā konsekvencē nonāvētu jebko no tās atšķirīgo.

Attiecībā pret Krieviju mums, suverēnām Rietumu valstīm un sabiedrībām, pārskatāmā nākotnē nav citas izvēles, kā vien būt pret – pret mūsu pašu iznīcināšanu. Ja Krievija jebko izmanto kā ieroci pret mums, tad mūsu vienīgā atbildes rīcība ir pilnīga un konsekventa Krievijas atbruņošana – izņemt no tās rokām jebko, kas mums ir instrumenti radīt, bet Krievijai – nāves rīki. Tā ir vienīgā sakarīgā atbilde pret veponizāciju (weaponisation) jeb sākotnēji cita rakstura lietu pārvēršanu ieročos.

Šī ir mūsu dzīve, mūsu kultūra, mūsu skolas, mūsu vēsture un atmiņa ar tās pieminekļiem, mūsu demokrātija un tās centieni radīt aizvien jēdzīgāku, ilgtspējīgāku vidi un sabiedrību. Un Krievijai ar to nav nekādas daļas. Krievija pašlaik un pārskatāmā nākotnē tiek sankcionēta – tā tiek izslēgta no jebkā mūsējā.

Vai sankcijas darbojas? Ja ir vēl kāds, kurš uzdod šādu jautājumu, tad – jā, tās darbojas. Jo ir pats šāds jautātājs. Krievijas mērķis ir vai nu nozombēt, vai nogalināt ikvienu, jebkuru un visu, kur vien šāds sankciju jautājums kā savas suverēnās gribas un varas izpausme vispār spēj uzrasties.

Lai cik nepatīkama mums personīgi būtu apziņa par konstruktīvas, radošas sadzīvošanas neiespējamību, organizācijas ManaBalss komandas locekļi ir pārliecināti, ka vienīgā iespējamā rīcība pašlaik un pārskatāmā nākotnē ir liegt mūsu platformas pakalpojumus jebkuras idejas virzīšanai, ja tās ierosinātājs publiskajā telpā ir pieslējies Krievijas propagandas naratīvam. Lai runa būtu par karu un kara noziegumiem Ukrainā, krievu valodas lietojumu ārpus Krievijas, Krievijas sporta un kultūras panākumiem vai jebko citu, Krievijas naratīvs ir meli un mērķtiecīgs ļaunums. Mēs tam nepiekrītam; mēs tajā nepiedalāmies; un mēs liedzam tajā izmantot mūsu labās lietas un instrumentus, kas ir domāti radīšanai, nevis postīšanai.

Šā iemesla dēļ ManaBalss platformā publicējam arī iniciatīvu "Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības". Latvijas un Eiropas demokrātijas līdzekļus, sākot ar tiesībām uz politisko darbību, LKS izmanto kā ieročus pret pašu mūsu demokrātiju. Demokrātija nav visatļautība. Un demokrātijai ir tiesības un pienākums – pašaizsargāties.

Tāpēc ManaBalss.lv atzīst ne vien par leģitīmu, bet pat par nepieciešamu aizliegt LKS darbību Latvijā. Mēs kā organizācija paužam savu atbalstu un aicinām Latvijas sabiedrību parakstīt šo iniciatīvu, bet Saeimas politiķus – pievērst tai uzmanību un pārņemt to parlamenta dienaskārtībā.

Kamēr tas nav noticis, mēs no savas puses paziņojam, ka LKS un tās biedriem turpmāk ir liegts publicēt iniciatīvas mūsu platformā par jebkuru tēmu. Tas pats attiecas uz ikvienu citu Latvijā reģistrētu organizāciju vai privātpersonu, par kuru organizācijai ManaBalss būs pamats uzskatīt, ka tā atbalsta Kremļa lielkrievisko, pretdemokrātisko naratīvu jebkurās tā izpausmēs.

Kā Latvijas sabiedrībai un valstiskumam kaitīgas ManaBalss.lv aizvien gan nepublicēs iniciatīvas, kas vērstas pret mūsu sabiedrības grupām, piemēram, krieviem, un viņu leģitīmām tiesībām šeit uzturēt un kopt savu kultūru. Latvija ir un tai ir jābūt atvērtai ikvienam, kurš ar savu savdabību un individualitāti mūsu sabiedrību bagātina un stiprina Latvijas un Rietumu vērtības.

Tavai balsij ir nozīme! Rosini, balso un dari Latviju vēl labāku!


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 53 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!