Arī Skrundas televīzija pievērš uzmanību plānam slēgt dzemdību nodaļas 21. Sep (2020)

Negaidīt, kad Veselības ministrija tomēr paziņotu, ka dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās no nākamā gada jāslēdz, bet gan jau ātrāk pievērst vairāk sabiedrības uzmanību šā brīža slimnīcu līmeņa pārskatīšanas procesam – tāda bija ārsta palīga Saldus medicīnas centrā Sanda Miļauska motivācija, rosinot portālā ManaBalss vākt parakstus par nodaļu saglabāšanu.

Iniciatīvas turpinošo aktualitāti un mērķi šo prasību iesniegt izskatīšanai Saeimā LSM portālā izceļ arī Skrundas televīzija.

Kuldīgas slimnīcā atzīst, ka sarunas ar ministriju jau bijušas, un statistika par rādītājiem dzemdību nodaļā ir izskaidrota. Tā, piemēram, viens no efektivitātes kritērijiem, lai dzemdību nodaļu saglabātu, ir 500 dzemdības gadā. Pērn Kuldīgā to bija mazāk, jo mēnesi nodaļa bija slēgta. Līdz ar to līdz noteiktajam skaitam pietrūka septiņu dzemdību. Tomēr balstīties tikai uz viena gada rādītājiem nevar, ir uzsvērts diskusijā starp slimnīcu un ministriju.

"Šis laikmets, kurā mēs šobrīd dzīvojam saistībā ar Covid-19... Masu medijos ik pa brīdim izskan informācija, ka kādas slimnīcas nodaļa tiek slēgta uz kaut kādu laiku. Ja mēs samazinām šo dzemdību nodaļu skaitu, tad tas varētu radīt vēl lielākas problēmas savlaicīgi sniegt  palīdzību, ja tā ir nepieciešama," atzīst Kuldīgas slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne.

Veselības ministrijā skaidro, ka vēl nekas nav izlemts, jo nav noslēdzies visu slimnīcu darbības izvērtējums. Pašlaik portālā "ManaBalss.lv" savāti vairāk nekā 6000 parakstu. Ja sasniegs 10 000, tad iniciatīva tiks iesniegta Saeimā.

Avots: LSM

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to Facebook u.c. soctīklos!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!