Autore atjauno parakstu vākšanu jautājumā par masku obligātumu sākumskolā 15. Jan (2021)

Ņemot vērā sabiedrības lielo interesi, tiek atjaunota parakstu vākšana jautājumā par masku obligātumu sākumskolā.

Šādu lēmumu iniciatīvas "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" autore ir pieņēmusi pēc saziņas ar ManaBalss un secinājuma, ka jau pēc šīs iniciatīvas iesniegšanas Saeimā sabiedrības atbalsts tai ir ievērojami turpinājies.

Pēc tam, kad 3. decembrī 17’322 Latvijas pilsoņu parakstītā iniciatīva tika iesniegta Saeimā, aizvien tika saņemti ļoti daudzi paraksti tās atbalstam, gandrīz sasniedzot nākamo 10’000 parakstu slieksni, kas likumā ir noteikts kolektīvā iesnieguma statusam.

Iniciatīvas autore vēlas izmantot šo faktu un panākt arī klāt nākušo balsu uzklausīšanu un politiķu atbildi tām. Tāpēc autore plāno savākt vēl vismaz 765 jaunus parakstus jau esošajai iniciatīvai un prasībai atcelt valdības lēmumu obligāti valkāt sejas maskas 1.-4. klašu skolēniem.

Savācamo parakstu skaits ir aplēsts pēc iepriekšējā iesnieguma statistikas. Proti, pēc parakstu analīzes iedzīvotāju reģistrā no iepriekš iesniegtajiem 18’119 parakstiem likumam atbilstīgi bija 17’322 jeb atbirums bija 4.4%. Jānorāda, ka Saeimas kārtības rullis nosaka sekojošo: kolektīvo iesniegumu var parakstīt Latvijas pilsoņi vecumā virs 16 gadiem.

Attiecīgās iniciatīvas gadījumā pirmšķietami ir tikuši līdzdalībai mobilizēti arī daudzi Latvijas nepilsoņi, tāpēc parakstu "atbirums" ir nedaudz lielāks nekā parasti – 4.4%.

Ņemot vērā šo atskaites punktu, atkārtotai iniciatīvas iesniegšanai Saeimā būtu lietderīgi nodrošināties ar 10'450 jaunu parakstu slieksni jeb 765 jauniem parakstiem pie jau esošās iniciatīvas.

Tas nozīmē, ka esošajai iniciatīvai ir jāsasniedz 28'569 parakstu rādītājs. Un tad to varētu jau paredzami droši iesniegt atkārtoti.

Šādam atkārtotam identiskas iniciatīvas iesniegumam Saeimā ir jau precedents. 2019. gada oktobrī ar jaunpienākušajiem parakstiem tika atkārtoti iesniegta iniciatīva "Par nekustāmā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam". Iznākumā šī iniciatīva no sava iepriekšējā statusa, ko varētu formulēt kā "iestrēgusi varas gaiteņos", ir ieguvusi ievērojamu virzību – tā visnotaļ ir uzskatāma par politikas veidošanas dienaskārtības aktuālu un pastāvīgi uzturētu jautājumu.

Jānorāda, ka pēc iepriekšējā iniciatīvas iesnieguma Saeima 21. decembrī deva uzdevumu Ministru kabinetam vēlreiz izvērtēt valdības lēmumu par masku valkāšanas obligātumu sākumskolās. Jau šā gada 12. janvārī Ministru kabinets savu lēmumu atstāja spēkā.

Ja Tu atbalsti iniciatīvu "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot", dalies ar to sociālajos tīklos!