Iepakojuma depozīta jautājums tiek virzīts Saeimā 17. Oct (2018)

Iniciatīvas autors Jānis Brizga sava priekšlikuma pieteikumā ManaBalss.lv atsaucas uz Baltijas kaimiņu – Igaunijas un Lietuvas – piemēriem, kur dzērienu iepakojumu depozītu sistēma ir ieviesta. Tā paredz, ka iedzīvotāji saņem atlīdzību, ja nodod izlietotās stikla pudeles, PET pudeles un skārdenes.
«Latvijā šādas sistēmas nav, līdz ar to mūsu apkārtne tiek pastāvīgi degradēta, jo būsim godīgi paši pret sevi – ne visiem iedzīvotājiem šķiet būtiski uzturēt tīru apkārtējo vidi un Latvijas dabu,» argumentē autors.
Pirms iesniegšanas Saeimā šī iniciatīva portālā pārsniedza minimālo nepieciešamo parakstītāju skaitu – desmit tūkstošus, gūstot 11730 tās atbalstītājus.
Par pēdējo 12. Saeimas nedēļu aktivitātēm plašsaziņā izskan komentāri, ka šādi tiek steigts paveikt virkni likumdošanas darbu, kas iepriekš ir buksējuši politisko cīņu dēļ.
Patlaban Latvijā spēkā ir dalīta atkritumu šķirošanas, ko jau gadiem iecerēts papildināt ar iepakojuma depozītu sistēmu. Valdība ilgstoši nespēj vienoties par depozītu sistēmas ieviešanu Latvijā, un pašreizējā valdībā to bremzēja Jāņa Dūklava (ZZS) vadītā Zemkopības ministrija.
Strupceļā nonākušo jautājumu septembrī valdība nodeva izskatīšanai Saeimā. Galējo lēmumu par PET depozītu 12. Saeima pieņemt nepagūs, tomēr konceptuāls atbalsts likumprojektam ir saņemts. Jautājuma izskatīšanu pārņems jau nākamais deputātu sasaukums 13. Saeimā.