Digitālās Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanas! 08. May (2019)

Tas brīdis ir klāt!

Šodien, 8. maijā, nepilngadīgie jaunieši no sešām dažādām skolām piedalās Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanās! Viņiem ir iespēja izteikt savu viedokli par 16 politiskajiem spēkiem, kas pretendē uz astoņām vietām šajās vēlēšanās.


Pirmo reizi Latvijā šādas simulāciju vēlēšanas notiek digitāli, izmantojot platformu lemejs.lv.

Vairāk nekā 1000 jauniešiem ir iespēja iegūt savu pirmo vēlēšanu pieredzi, lai, sasniedzot pilngadību, viņi jau spētu izmantot savas prasmes kritiski izvērtēt pieejamos kandidātus un atbildīgi nodotu savu balsi!

Šādas pirmsvēlēšanas Ziemeļvalstīs ‒ Somijā, Norvēģijā ‒ notiek jau vairākus gadu desmitus, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību un stiprinātu demokrātiskas valsts struktūru.

Līdzdalības platforma ManaBalss.lv sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā īsteno vēl nebijušu projektu “Digitālās pirmsvēlēšanas ‒ pilotprojekts Latvijas skolās” ar mērķi iesaistīt topošos vēlētājus politiskajos procesos valstī.

Bieži vien tieši jaunieši, kas patiešām ir Latvijas nākotne, no politisko spēku puses aģitācijas laikā tiek aizmirsti, jo netiek vērtēti kā pietiekami liels elektorāts. Projekta mērķis ir parādīt, ka jaunieši, kas drīz sasniegs pilngadību, zina savas pilsoņu tiesības un ir gatavi tās izmantot – gan iesniedzot dažādas iniciatīvas likumu grozījumiem, gan izdarot savu pilsoņa pienākumu ‒ piedaloties vēlēšanās!

Pilotprojekta skolas: Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Ogres tehnikums, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Rīgas Teikas vidusskola, Mārupes vidusskola.

Ar nepacietību gaidām rezultātus, kas būs zināmi jau rīt!