Gudra līdzdalība ‒ pret viltus ziņām! 20. Mar (2019)

Lai nodrošinātu aizvien augstāku sabiedrības līdzdalības un politiskā dialoga standartu Latvijā, ManaBalss komandas aktualitāte ir pastiprināts uzsvars uz mūsu kopējā darba kvalitāti. Tāpēc esam iesaistījušies arī aktivitātēs par to, kā atpazīt un kā rīkoties ar dezinformāciju un viltus ziņām. Jo patiesa, caurskatāma informācija un arī mediju pratība ir kvalitatīva dialoga pamatā.

Aicinām uz vienas dienas darbnīcu "Gudra līdzdalība pret viltus ziņām!", kas 30. aprīlī norosināsies Cēsīs!

Īpaši digitālajā laikmetā pieaugošais viltus ziņu un dezinformācijas fenomens ir kļuvis par lielu izaicinājumu Latvijā, Eiropā un citur pasaulē. Iespējams, visvairāk atpazīstam nepatiesas un maldinošas ziņas tieši tad, kad tuvojas vēlēšanas vai norisinās kāds cits sevišķi svarīgs politiskais process. Tomēr maldinoša informācija ietekmē pilsoņa spriestspēju dienu no dienas, visbiežāk ar to sastopoties ziņu portālos un dažādās platformās.

Iedzīvotāju spēja atšķirt patiesu informāciju no maldinošas ietekmē politiskos procesus un līdz ar to ‒ arī mūsu kopīgo nākotni. Viena lieta ir skaidra ‒ informētiem un gudriem pilsoņiem ir svarīga loma kvalitatīva pilsoniskā dialoga veicināšanā.

Darbnīca "Gudra līdzdalība pret viltus ziņām!" norisināsies 30. aprīlī “Skola6” radošajās telpās Cēsīs. Pasākuma laiks ir no 10:00 līdz 17:30.

Aicinām piedalīties visus interesentus, it īpaši reģionālos medijus, NVO pārstāvjus, kā arī pilsoņus, kas strādā ar jauniešiem un citām sabiedrības grupām!


Ko tu iegūsi?
- Uzzināsi, kā ar E.S.C.A.P.E. metodes palīdzību kritiski izvērtēt informāciju
- Kļūsi par prasmīgāku informācijas lietotāju un radītāju
- Uzzināsi veidus un metodes, kā sev un apkārtējiem palīdzēt gudri piedalīties pilsoniskajos procesos, neietekmējoties no dezinformācijas mums apkārt!

Mūsu tiešās intereses un konkrētie uzdevumi kā aktīvas sabiedrības dalībniekiem ikdienā var būt atšķirīgi, tomēr nepieciešamība pēc kvalitatīva dialoga un uzticamas informācijas mūs vieno. Demokrātija, valsts un likumība nepastāv, ja sabiedrībā zūd uzticama un patiesa informācija.

"Troļļošana" un viltus ziņu saceltais fona troksnis ir ar potenciālu pārmākt sakarīgās, konstruktīvās sabiedriskās diskusijas. Mūsu intereses šai ziņā ir vienādas, un arī risinājumus efektīvāk mēs radīsim kopā.

Dalība pasākumā bez maksas!

Piesakies līdz 16. aprīlim, spiežot šeit.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc nekavējies!

Pasākums tiek īstenots Eiropas Komisijas atbalstīta starptautiska projekta "Smart eDemocracy Against Fake News (SMARTeD)" ietvaros.