Igaunijā paplašina nododamā PET iepakojuma sortimentu 09. Apr (2019)

Igaunijas lielveikalos „Prisma” sāks bez atlīdzības pieņemt arī tādus PET iepakojumus, kas neietilpst depozīta sistēmā.

Tā ziņo kaimiņvalsts raidsabiedrība ERR.

Jaunā kārtība attieksies uz dzērienu metāla un plastmasas iepakojumu, kas nav iekļauts oficiālajā un apmaksājamajā PET depozīta sistēmā, bet kuru atpazīt iepakojuma pieņemšanas automāti ir „iemācīti”, raksta ERR. Tas iedzīvotājiem pieejamo PET depozīta sistēmu paplašinās un padarīs efektīvāku.

Kaimiņvalsts depozīta sistēmas „Eesti Pandipakend” vadītājs Kaupo Karba ERR komentē, ka Igaunijā katru gadu nonāk miljoniem dzērienu vienību plastmasas un metāla iepakojumā, kas nav aprobēts taras nodošanas automātos, tāpēc tam ir tendence vai nu nonākt nešķirotajos atkritumos un izgāztuvēs, vai kļūt par nekontrolētu vides piesārņojumu. Pērn Igaunijā tika ievesti 100 miljoni šādu dzērienu pudeļu.

Martā PET depozīta sistēmas operators un „Prisma Peremarket” pilotprojekts uzrādīja labus rezultātus – ka klienti ļoti novērtē iespēju nodot arī nemarķēto un ārpus nacionālās depozīta sistēmas esošo iepakojumu bez maksas. Tas papildinās „Prisma” jau esošo atkritumu pieņemšanas klāstu, kas ietver izlietotās baterijas, sīkās elektropreces un, protams, marķēto PET depozīta taru.

Depozīta sistēmas operators plāno, ka līdz ar pieņemamās taras diapazona paplašināšanu no aiziešanas neceļos un vides piesārņojumā tiks novirzīti līdz pat 200 tūkstošiem metāla un plastmasas pudeļu mēnesī.

Izlietoto stikla pudeļu pieņemšanas aparātu darbības specifikas dēļ pagaidām Igaunijā nebūs iespējams tās nodot savākšanas automātos, bet darbs notiek arī šai virzienā, raksta ERR.

Avots: ERR.ee