Papildināta: Ārkārtas stāvokļa izsludināšana saistībā ar COVID-19 12. Mar (2020)

Attēlam ir tikai ilustratīva nozīme.

Ministru kabinets ārkārtas sēdē nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju.

Lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatību, Latvijā no piektdienas, 13. marta, būs slēgtas mācību iestādes, kā arī būs aizliegti lielie masu pasākumi, ziņo LSM.

Valdība noteica:

- lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem 13. martā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši vīrusa skartās valstis un nav bijuši kontaktā saslimušajiem;

- pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs, nodrošinot no 13. marta mācības attālināti;

- pārtraukt visu interešu izglītības programmu mācību procesu;

- ar 13. martu aizliegt visus publiskos pasākumus virs 200 cilvēkiem;

- iestādēm nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti;

- tūrisma pakalpojumu sniedzējiem pārcelt un neplānot tūrisma braucienus uz vīrusa skartajām valstīm; no tām atgriežoties, ir jāveic piesardzības pasākumi atbilstīgi Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajai informācijai;

- pārcelt un neplānot komandējumus uz vīrusa skartajām valstīm.

Jānorāda, ka 18 stundu laikā kopš iniciatīvas "Ārkārtas stāvokļa izsludināšana saistībā ar Covid-19" publicēšanas ManaBalss platformā, to parakstīja vairāk par 850 iedzīvotājiem, kas ir ievērojams atbalsts šādai rīcībai.

Iniciatīvas autore aicināja palēnināt vai pilnībā izskaust vīrusa COVID-19 izplatību Latvijā.

Tam noteikums ir izsludināt valstī ārkārtas situāciju un veikt karantīnas pasākumus, tai skaitā noteikt moratoriju ceļošanai uz vīrusa skartajām teritorijām, noteikt moratoriju masu pasākumu organizēšanai, pārcelt mācības attālinātā režīmā, kā arī veikt citus visaptverošus prevencijas pasākumus.

Iniciatīvas autori un atbalstītāji ir – Inese Valdheima, "O fonds" valdes priekšsēdētāja: Vilnis Sosārs, RAKUS Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes vadītājs; Signe Subatniece, RSU Onkoloģijas institūta Pārmantotā vēža pētniecības nodaļas pētniece, Stradiņa KUS Pārmantotā vēža konsultatīvā kabineta veselības veicināšanas koordinatore; Viktorija Lismane, "O fonds" padomes locekle; Voldemārs Lejiņš, ārsts.

Avots: LSM; ManaBalss