Iniciatīva par atteikšanos no kompensācijām ir iesniegta Saeimā 08. Apr (2019)

Pirmdienas rītā, 8. aprīlī, iniciatīvas „Par solidāru Saeimas deputātu atteikšanos no kompensācijām” autors to iesniedza Saeimā.

Šis nu jau par kolektīvo iesniegumu tapušais ierosinājums nepieciešamo atbalstītāju skaitu un vēl papildus parakstus platformā ManaBalss ir savācis kopš 2016. gada decembra vidus.

Sarunā ar ManaBalss iniciatīvas autors stāsta par kontekstu, kādā tā ir radusies. Proti, ideja par to izveidojusies laikā, kad Latvijā sāka ierobežot mikrouzņēmumus, jo tie ir tikuši izmantoti arī negodprātīgi. Tai pašā laikā plašsaziņā parādījās arī ziņas par Saeimas deputātu kompensāciju negodprātīgu izmantojumu. Lai novērstu situāciju, ka tautas priekšstāvji saņem ievērojamas transporta un dzīvesvietas kompensācijas par sava darba veikšanu, kamēr tauta tiek galā, kā nu prot, un lai novērstu parlamentāriešiem piešķiramo kompensāciju negodprātīgu izmantošanu, autors aicina no tām solidāri atteikties pavisam.

Viņš arī norāda, ka deputātu mēnešalga pēdējos pāris gados ir ievērojami pieaugusi – 2016. un 2017. gadā kopumā par 327 eiro, un šis pieaugums viņa vērtējumā jau pietiekami kompensē arī deputātu darba blakusizdevumus.

Nākamie soļi:
Kolektīvā iesnieguma „Par solidāru Saeimas deputātu atteikšanos no kompensācijām” elektronisko parakstu atbilstība tiks pārbaudīta Saeimas Prezidijā, un ne vēlāk kā mēneša laikā Mandātu, ētikas un iesniegumu komitejā notiks sēde par tā turpmāko virzību.

Avots: ManaBalss.lv