Ja tev būtu burvju nūjiņa, ko valstī mainītu Tu? 27. Sep (2022)

Vai ir kāds izšķirīgs risinājums, kā Latviju padarīt vēl labāku?

Ar šādu motīvu jaunākajā raidierakstā "ManaBalss Bazārs" cita starpā apspēlējam arī burvju nūjiņu.

Labo nodomu laikam gan ir tik pat, cik šādas nūjiņas vicinātāju. Līdz pat tam, ka seksuālā izglītība skolās paredzami saistās ar sabiedrības politisko briedumu. Mjā… Laikam gan uz visiem mums kopā attiecināms risinājums ir un paredzami arī turpmāk būs parlamenta vēlēšanas. Ej un nobalso!

Problēma šai sakarā ir izplatītie un principā arī saprotamie iebildumi, ka "nav, par ko balso" un "tiem solījumiem jau pēc tam nevar izsekot". Tāpēc ManaBalss ir izveidojusi vēlēšanu kalkulatoru, kas atkāpjas no partiju pašpozicionēšanās tik tālu, cik vien iespējams.

Šai kalkulatorā deputātu kandidātiem esam uzdevuši skaidrus, tiešus jautājumus par reāliem likumprojektiem ļoti dažādās jomās, kas 13. Saeimā ir izskatīti un pieņemti. Kad Tu šai kalkulatorā nobalso par tiem pašiem jautājumiem, Tev attiecīgi veidojas sakritības rādītājs nevis par vispārīgiem ideāliem un labiem nodomiem, bet par konkrētiem darbiem, kurus "tie politiķi" dara.

Nobalso un salīdzini! Tavs personīgais kalkulatora rezultāts noteikti būs pārdomu un turpmākās uzmanības vērts, pat ja savu balsi beigu beigās atdosi par citu politisko partiju, nevis par to, ar kuru Tev izrādīsies vislielākā sakritība.

Aicinām arī turpmāk sekot platformas Open2Vote aktualitātēm, piemēram, ērtības labad piesekojoties tai Facebook, un balsot gan par jaunākajiem, gan arī par jau izskatītajiem likumprojektiem. Jo vairāk Tu nobalsosi "par" vai "pret", jo precīzāki būs Tava profila dati par Tavu un Saeimas konkrēto deputātu politiskajām attieksmēm – konkrētiem lēmumiem, reāliem likumiem, nevis solījumiem.

Platformu Open2Vote esam izveidojuši, lai dotu Tev savlaicīgu pieeju savas attieksmes paušanai par likumiem, kamēr tie vēl ir tikai tapšanas gaitā. Pašlaik šīs platformas lietotāju skaits ir apmēram 30’000. Salīdzinot ar ManaBalss.lv pāri par 400’000 unikālo lietotāju kopienu, tas nav daudz, tomēr, arī Open2Vote lietotāju kopienai augot, tā paredzami var kļūt par spēku, kas ietekmē politiķu gala lēmumus vai vismaz liek pienācīgi par tiem komunicēt.

Pagaidām – tas cita starpā ir arī vienkārši interesanti: redzēt, cik lielā mērā Tavi ieskati par ļoti konkrētiem politiskajiem lēmumiem atbilst Saeimas deputātu balsojumiem. To redzēt un izsekot Saeimas deputātu darbam Tu attiecīgi vari praktiski katru nedēļu, jo Open2Vote jautājumi tiek pastāvīgi atjaunoti.

Un, protams, aicinām Tevi aizvien sekot arī pilsoņu iniciatīvām un balsot par Tev tuvajām tēmām un ieteiktajiem risinājumiem. Ja Open2Vote dod iespēju izsekot daļai no Saeimā notiekošās likumdošanas, tad ManaBalss.lv ir jau praksē pārbaudīta un efektīva iespēja pilsoņiem pašiem noteikt šīs likumdošanas dienaskārtību.

No 2011. gada līdz 2022. gada septembra beigām valsts līmenī spēkā ir stājušies 56 (!) pilsoņu iniciēti likumu grozījumi. Tas ir digitālās līdzdalības pasaules rekords – noturīgs un iespaidīgs rekords.

Tiesa, labām idejām patīk stiept gumiju. Tāpēc aicinām arī Tevi atbalstīt ManaBalss.lv ikdienas darbu, lai labas idejas kļūtu par īstenību, kad nu to laiks ir pienācis.

Kopā mēs darām Latviju vēl labāku.