Kā iedzīvotājiem padarīt dzīvi vieglāku ārkārtas situācijas laikā? Ir varianti 13. May (2020)

Francijā tika atcelta īres maksa un komunālo pakalpojumu apmaksa karantīnas laikā. Tikmēr Kijevā tiek piedāvāts atbrīvot uzņēmumus no nodokļiem karantīnas laikā.

Idejas par to ir arī Latvijā.


Pirmais piemērs - Francija

No 18. marta Francijā ir ieviesti papildu karantīnas pasākumi Covid-19 izplatības dēļ. Sakarā ar to kopš aprīļa ir apturēta rēķinu izrakstīšana par gāzi, elektroenerģiju, kā arī netiks izrakstīti īres rēķini.

"Tiks apturēti norēķini par ūdeni, elektrību un gāzi, kā arī īres maksu, lai neviens nepaliktu bez naudas," vēl martā norādīja Francijas prezidents Emanuels Makrons, ziņo BBC.

"Mēs esam kara apstākļos," viņš piebilda. Tāpat Makrons atzīmēja, ka mazie un vidējie uzņēmumi būs atbrīvoti no nodokļiem un nodevām par kopējo summu līdz 300 miljardiem eiro.


Otrais piemērs - Ukraina

Kijeva mērs Vitālijs Kļičko paziņoja, ka valdība gatavo projektu par galvaspilsētā strādājošo uzņēmēju un uzņēmumu pagaidu atbrīvošanu no vietējiem nodokļiem un nodevu maksāšanas.

"Mēs vēršamies Augstākajā Radā par nepieciešamību pieņemt lēmumu par darba devēju atbrīvošanu no vienotas sociālās iemaksas. Un iespēju uzņēmumiem piešķirt papildu atvaļinājumus darbiniekiem un aprēķināt un izmaksāt atalgojumu darbiniekiem, kuri tagad nevar strādāt," teica Kļičko.

Tāpat galvaspilsētas valdība vērsās pie valdības un nodokļu dienesta ar iniciatīvu par nodokļu brīvdienām darbam uz 2 mēnešiem.


Latvijas risinājums

ManaBalss iniciatīvas autors piedāvā ieviest apsaimniekošanas maksas atcelšanu daudzdzīvokļu mājās Covid-19 laikā. Vai tu gribi atdot savu balsi par šo iniciatīvu – "Par apsaimniekošanas maksas atcelšanu daudzīvokļu namos Covid-19 laikā"?

Avots: Interneta žurnāls par pilsētas kultūru "Vairāk Dzīves" ("Больше Жизни")