Latvija ir ES līdere slīkšanas negadījumu skaita ziņā 06. Jul (2021)

2020. gada vasarā Latvijā noslīka septiņi bērni – viņi visi bija jaunāki par četriem gadiem. 21 noslīkušais 2020. gadā bija jaunāks par 24 gadu vecumu, bet pandēmijas gadā ūdens kļuva par galveno bērnu nāves gadījumu cēloni, apsteidzot ceļu satiksmes negadījumu statistiku, raksta Delfi.

Šī ziņa sasaucas ar iniciatīvu "Par valsts līdzfinansētu bērnu peldētapmācību". Tās prasība ir ieviest valsts līdzfinansētu un uzraudzītu bērnu peldētapmācības un drošības uz ūdens apmācības programmu.

Kādēļ Latvijas valsts iestādes spītīgi "gremdē" finansējumu, ko varētu novirzīt kvalitatīvām peldēšanas apmācību programmām, un vai ir iespējams nepieļaut traģēdijas ūdenī? Par to lasi publikāciju portālā Delfi!

Pieaugušo statistika par noslīkušajiem Latvijā neizskatās labāk. Pagājušogad vien noslīkuši 128 cilvēki, kas ir par 24% vairāk nekā gadu iepriekš. Rādītājs ir piecreiz augstāks par Eiropas vidējo. Un runa ir tikai par tiem gadījumiem, kad VUGD glābēji paši ir bijuši klāt nāves iestāšanās brīdī, tas ir, gandrīz divreiz mazāk, salīdzinot ar reālo gadījumu skaitu. "Šis negadījumu skaita pieaugums ir daļēji izskaidrojams ar to, ka vasara bija ļoti karsta, bet Covid-19"pandēmijas gadā vairākumam cilvēku nebija iespējas aizbraukt nopeldēties uz ārvalstīm," stāsta Latvijas Peldēšanas federācijas galva Aivars Platonovs, "baseini ilgi bija slēgti, bet dabiskās ūdenstilpnes mums pārsvarā ir nedrošas. Mēs redzam, ka statistika katrus trīs līdz četrus gadus pazeminās, bet pēc tam atkal pieaug. Tas norāda, ka pie mums nav sistemātiskas pieejas problēmai."

Avots: Delfi


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.