ManaBalss lasa 15. May (2020)

Turpmāk piektdienās dalīsimies ar mūsu komandas biedru stāstiem par grāmatām, kuras lasām.

Šie nelielie grāmatu apskati un ieskati ir draudzīgi viedokļi un mēģinājumi domāt par aktuālo. Ceram šādi nedaudz personalizēt ManaBalss komandas un mūsu plašās kopienas attiecības.

Protams, pie reizes arī pamudināt jūs izlasīt kaut ko vērtīgu savai labsajūtai un profesionālajai izaugsmei.


Annija, vecākā projektu vadītāja

Trīs grāmatas ir manā šobrīd aktuālo grāmatu sarakstā; katra ar savu vēstījumu.

1) Neatņemama sastāvdaļa katra šausmu literatūras karaļa Stīvena Kinga fana grāmatplauktā! Romānam "Tas" ("It", 1986) salīdzinoši nesen iznākusi arī ekranizācija, kas ļauj izdzīvot šausmu stāstu arī uz ekrāniem.

2) Ja pielāgošanās ārkārtas situācijas jaunajiem apstākļiem kārtīgi sajaukusi Tavu miega režīmu, tad iesaku izlasīt Kalifornijas universitātes miega pētnieka Metjū Vokera grāmatu "Kādēļ mēs guļam" ("Why We Sleep", 2017), kurā tas skaidro pilnvērtīga miega nozīmi un dod padomus tā kvalitātes celšanai! P.S. Ieteikums gan ir nelasīt šo grāmatu tieši pirms gulētiešanas ;)

3) Īsi un konkrēti - Timotija Snaidera grāmatai "Asinszemes" ("Blood Lands", 2010) būtu jābūt iekļautai obligātās vēstures literatūras sarakstā skolēniem un studentiem. Lai gan šo grāmatu reti kurš spēs izlasīt vienā piegājienā, tā noteikti paliks Tavā grāmatu plauktā uz mūžu.