ManaBalss lasa #2 29. May (2020)

Kā jau piektdienā, dalāmies ar mūsu komandas biedru stāstiem par grāmatām, kuras lasām.

Šie nelielie grāmatu apskati un ieskati ir draudzīgi viedokļi un mēģinājumi domāt par aktuālo. Ceram šādi nedaudz personalizēt ManaBalss komandas un mūsu plašās kopienas attiecības.

Protams, pie reizes arī pamudināt jūs izlasīt kaut ko vērtīgu savai labsajūtai un profesionālajai izaugsmei.


Līna, vizuālā satura radīšana

Grūti izgudrot velosipēdu no jauna, sakot, kāpēc lasu. Lai izkustinātu ierūsējušo empātiju, mākslīgi pakļaujot sevi svešam emocionālajam pārdzīvojumam, novilcinātu laiku starp darba dienas beigām un gulētiešanu, kā arī inteliģenti izskatītos sabiedriskajā transportā. Kas gan nenovērtē no rudens plašķa kabatas spīdošu Dostojevska grāmatu mīkstajos vākos?

1. Runājot par Fjodoru Dostojevski, viena no pēdējām izlasītajām grāmatām ir "Velni". Stāsts par krievu aristokrātiem, kas zirga pajūgā brauc viens uz otra villām, periodiski noģībst un pēdējās lappusēs ņem nelabu galu. Dostojevskis ir tas draugs, kam nekad neaptrūkst izdomātu makšķernieku stāstu, kas ievelkas 600 lappušu garumā, un kulmināciju sasniedz 598 lappusē. Tomēr mēs turpinām klausīties un mīlēt šos stāstus.

2. Ar Frīdrihu Nīči kopš pazīšanās sākuma esam bijuši saspīlētās attiecībās, vismaz no manas puses. Tieši savai nepatikai par spīti izlēmu lasīt "Tā runāja Zaratustra". Tagad esmu pievienojusies to cilvēku klubam, kas var teikt, ka ir izlasījuši šo grāmatu, noklusējot faktu, ka praktiski neko nesaprata. Pusceļā gan ieguglēju grāmatas pamatideju skaidrojumu cilvēcīgā valodā. Tagad ar Nīči esam uz Tu.

3. Ernesta Hemingveja "Uzvarētājs neiegūst neko" šobrīd ir nākamais lasīšanas rindā. Pēc "Dzelzs papēža" izlasīšanas man vienmēr ir pietrūcis Ernesta. Šo grāmatu gan izvēlējos, jo tā mīkstajos vākos iegādājama par smieklīgi mazu cenu, kā arī pēc filozofijas smagsvara izlēmu pievērsties vieglākai literatūrai - īsajiem stāstiem par īstiem vīriešiem ar sirmiem rugājiem, kuru seju sarkanu aprāvis vējš, dzerot viskiju saules apspīdētā darbistabā un domājot par savu jaunības dienu mīlestību lina kleitā. Ceru uz labāko.

Visu nenopietno pie malas - lasiet, tas ir skaisti.