Nepiedzimt pusceļā 24. Sep (2020)

90% grūtnieču, kuras stājas uzskaitē Kuldīgā, izvēlas Kuldīgas slimnīcu kā dzemdību vietu. Tā publikācijā Kuldīgas slimnīcas mājaslapā saka Dzemdību nodaļas vecmāte Gundega Kugelane.

"Šajā laikā starp speciālistu un pacienti ir izveidojusies uzticēšanās un paļaušanās saikne. Pārzinām katras māmiņas medicīnisko pusi, viņas vēlmes un sociālo situāciju," saka mediķe. "Pretēji būs, ja Kuldīgas slimnīcā Dzemdību nodaļas vairs nebūs. Mēs vadīsim grūtniecību, bet pazudīs noslēguma mirklis – mazuļa sagaidīšana."

Tāpat viņu uztrauc papildus laiks, kas dzemdību nodaļas slēgšanas gadījumā māmiņai būs jāpavada ceļā, kad sākies dzemdības. Šobrīd Kuldīgas slimnīcā gadā vidēji piedzimst 580 mazuļi.

"Dzemdniecībā diemžēl ir daudz akūtu situāciju, kad var būt apdraudēta bērniņa vai mammas dzīvība. Kvalitatīva reanimācija mazulim jāsniedz četrās minūtēs pēc viņa dzimšanas. Un ne vēlāk," saka G. Kugelane. "Tieši laiks ir izšķirošs, lai mazulis izdzīvotu un būtu pilnvērtīgs cilvēks. Ja šādas situācijas rodas, tad Kuldīgas slimnīcā stabilizē mammas un mazuļa stāvokli un, ja nepieciešams, stacionē mazuli uz kādu no perinatālās aprūpes centriem. Bet, kā būtu, ja šeit nebūtu nodaļas un komplikāciju gadījumā mazulis dzimtu mašīnā, kur nav iespējama stabilizēšana?"

Šobrīd Veselības ministrija pārskata reģionālo slimnīcu darbu, un pastāv iespēja, ka tas skars arī Kuldīgas slimnīcu. Kuldīgas slimnīcai tas nozīmētu pakalpojumu samazināšanu, tai skaitā dzemdību palīdzības sniegšanas pārtraukšanu jeb Dzemdību nodaļas slēgšanu. Mediķu vērtējumā zaudējums būs akūtas palīdzības sniegšanas iespēja jebkurai paaudzei – gan bērniem, gan senioriem un jebkuram citam cilvēkam. Viņi tiks stacionēti Liepājas, Ventspils vai kādā citā slimnīcā.

Apsver savu atbalstu iniciatīvai "Nelikvidēt dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās"!

Avots: Kuldīgas slimnīca

Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu, tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!