Ņujorkā legalizē marihuānas lietošanu 31. Mar (2021)

ASV Ņujorkas štata likumdevēji šonedēļ ir pieņēmuši likumprojektu, kas paredz legalizēt marihuānu rekreācijas mērķiem, savukārt štata gubernators Endrū Kuomo jau apsolījis, ka likumprojektu parakstīs, ziņo Delfi.

Ņujorka pievienosies 14 ASV štatiem un Kolumbijas apgabalam, kur atļauta marihuānas lietošana.

Likumdevēju sapulcē, kur E. Kuomo demokrātiem ir pārliecinošs vairākums, priekšlikumu atbalstīja abas palātas.

"Pārāk ilgi ar marihuānas aizliegumu notikusi neproporcionāla vēršanās pret krāsaino kopienām, piespriežot bargus cietumsodus," paziņojumā norādīja E. Kuomo.

"Šis nozīmīgais likumdošanas akts nodrošina taisnīgumu ilgu laiku marginalizētajām kopienām, tas atbalsta jaunu industriju, kas sekmēs ekonomikas augšanu, un rada būtiskas drošības garantijas sabiedrībai," skaidroja gubernators.

Pateicoties izmaiņām, nodokļu ieņēmumu apjoms gadā varētu pieaugt par 350 miljoniem dolāru, turklāt tiks radīti tūkstošiem jaunu darba vietu, norādīja E. Kuomo birojs.

Ar jauno likumu 21 gadu vecumu sasniegušie varēs iegādāties marihuānu un audzēt mājās marihuānas stādus. Paredzēts, ka daļa finanšu tiks novirzīta atkarību ārstēšanai un izglītībai par narkotiku jomas tēmām.

Ņujorkas štats automātiski dzēsīs sodāmību cilvēkiem, kuri notiesāti par pārkāpumiem, kas saistīti ar marihuānu.

Jau līdz šim pastāvējusī medicīniskās marihuānas programma tiks paplašināta.

Štats plāno marihuānas tirdzniecībai noteikt 9% nodokli. Vēl 4% nodoklis tiks sadalīts starp vietējām un apgabalu administrācijām.

Avots: Delfi


Apsver savu atbalstu tematiski saistītām iniciatīvām – "Medicīniskās marihuānas legalizācija" un "Marihuānas dekriminalizēšana".


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!