OCTA polisi varēs pirkt uz 30 dienām, un ģimenēm, kas aprūpē bērnu ar invaliditāti, polise būs lētāka 21. Dec (2020)

Saeima galējā lasījumā ir lēmusi, ka obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) polisi varēs iegādāties uz 30 dienām, savukārt ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti, polisi varēs iegādāties lētāk.

Par saīsinātu obligātās civiltiesiskās atbildības iepriekš paredzēja garas diskusijas, tomēr galējais lēmums ir pieņemts drīz. Līdz ar to ir izpildīta arī iniciatīvas "OCTA mototransportam, sākot ar 1 mēnesi" prasība.

Attiecīgā likumprojekta ierosinātājs un virzītājs Saeimā Kaspars Ģirģens (KPV LV) saziņā ar ManaBalss pauda, ka diemžēl nav zinājis par attiecīgo iniciatīvu. Tāpēc ManaBalss vērtē, ka iniciatīvas prasība ir izpildīta neatkarīgi no tās.

Galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā nosaka, ka no nākamā gada 1. jūlija standartlīgumu par OCTA polises iegādi transportlīdzeklim varēs slēgt arī par periodu uz 30 dienām. Uz šādu periodu līgumu varēs slēgt arī par transportlīdzekli, kuram ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss. Līdz šim līgumu par OCTA polises iegādi slēdza uz trim, sešiem, deviņiem vai 12 mēnešiem.

Izmaiņas veiktas, lai transportlīdzekļu īpašnieki OCTA polisi varētu iegādāties par periodu, kad, piemēram, automobilis vai motocikls reāli piedalās ceļu satiksmē, nevis, kad tas netiek izmantots. Tāpat iespēja polisi iegādāties uz mazāku termiņu risinās situācijas, kad īpašniekiem apdrošināšanas iegāde ir apgrūtināta naudas līdzekļu trūkuma dēļ, norādījuši ierosinājuma autori.

Tāpat grozījumi noteic, ka no nākamā gada jūlija OCTA polisi par 40% lētāk varēs iegādāties viens no bērna vecākiem, aizbildnis vai viena persona no audžuģimenes, ja aprūpē bērnu ar invaliditāti. Polisi lētāk varēs iegādāties par vienu vieglo transportlīdzekli, kura pilna masa ir līdz 3,5 tonnām.

Iespēja iegādāties OCTA polisi ar atlaidi ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti, sniegs būtisku papildu atbalstu, jo transportlīdzeklis šādās ģimenēs ir ikdienas nepieciešamība, nevis luksusa lieta, pauduši priekšlikuma autori.

Avots: Saeimas Preses dienests; ManaBalss


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!