Par autoskolu darbu lems jau tuvākajā iespējamā ārkārtas sēdē 24. Mar (2021)

Attēlā: Pauls Timrots ManaBalss birojā 2020. gada augustā.

Jautājums par autoskolu darba atvieglojumu Covid-19 krīzes laikā parlamentā ir jāizskata jau tuvākajā iespējamā ārkārtas sēdē. Tā trešdien, 24. martā, vienbalsīgi nolēma Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Iniciatīvas "Atļaut braukšanas apmācības un eksāmenus autoskolās" autors uz sēdi ierasties nevarēja, bet iniciatīvu pārstāvēt uzņēmās un to sekmīgi arī paveica auto eksperts un raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots.

Iniciatīvas pārstāvja argumenti par labu apmācībām autoskolās arī Covid-19 laikā ir sekojoši.

Līdz ar šo grozījumu autovadītāja apliecības iegūšana būs atvieglota apmēram 10’000 cilvēku gadā, un ievērojama daļa no tiem šīs tiesības izmantos, lai labāk iekļautos darba tirgū.

Tas ir sevišķi aktuāli Covid-19 krīzes laikā, kad e-komercijas uzplaukuma dēļ darba tirgū ir liels pieprasījums pēc darbiniekiem ar autovadītāja apliecību.

Tas normalizēs arī autoskolās nodarbināto instruktoru un citu darbu.

Līdz ar pārsēšanos savā privātajā transportā mazināsies epidemioloģiskie riski jau tā pieblīvētajā sabiedriskajā transportā.

Līdz ar mācību automašīnās ieviestajām aizsargsienām jau pašlaik braukšanas apmācības epidemioloģiski šķiet itin drošas, un, iestājoties siltam laikam, papildus vēdināšanai būs iespējams arī turēt vaļā automašīnu logus.

Kā papildus noteikumu varētu noteikt masku valkāšanu apmācāmajiem un instruktoriem, kā arī pauzes ievērošanu, vēdināšanu un dezinfekciju starp apmācības sesijām. Līdzīga prakse pašlaik ir zobārstniecības kabinetos.

Turklāt mācību auto uz ielām ir labi redzami, un sabiedrība varēs viegli ievērot, ja piesardzības pasākumi tiek pārkāpti, to fiksēt un par to ziņot, piemetināja P. Timrots.


Apsver savu atbalstu iniciatīvai "Maksā agrāk, maksā 2x mazāk"! Pauls Timrots tajā aicina, lai turpmāk tie, kas samaksā sodu par ceļu satiksmes pārkāpumu pirmajās 15 dienās, varētu maksāt divreiz mazāku sodu.


Seko mums Facebook un arī Intagram!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!