Parakstu vākšana iniciatīvai par ugunsdrošiem mājokļiem tiek pārtraukta 13. Dec (2019)

Parakstu vākšana iniciatīvai "Par ugunsdrošiem mājokļiem", platformā iesniegta 12. novembrī, tiek pārtraukta, jo ir atklājusies neatbilstība starp prasību aizliegt ēku siltināšanā izmantot putuplastu un iniciatīvā lietoto argumentāciju par esošajiem ugunsnedrošo mājokļu precedentiem, kā arī izmantoto attēlu.

Iniciatīvas "Par ugunsdrošiem mājokļiem" prasība ir ēku siltināšanā aizliegt putuplastu jeb putupolistirolu (EPS), bet atsauce par ugunsnedrošiem mājokļiem un ēkas izolācijas dēļ notikušu traģisku ugunsgrēku ir uz Londonas Grenfell Tower, kurā tika izmantots cits izolācijas materiāls – putu poliizocianurāts (PIR). Šie ir atšķirīgi izolācijas materiāli, bet iniciatīvas teksts un ilustrācija tos neizšķir.

Publiskai balsošanai nodotās iniciatīvas labot nedrīkst, jo nav korekti mainīt saturu, par kuru cilvēki ir jau nodevuši savas balsis, to nomainot pret citu un iepriekšējos parakstus attiecinot uz teksta jauno redakciju.

Kopš 2019. gada platformā ir izveidots jauns kvalitātes kritērija punkts, kas nosaka, ka "iniciatīvā paustajiem apgalvojumiem jābūt patiesiem un pierādāmiem, tās saturs nedrīkst būt maldinošs." Mums ir svarīgi, lai mūsu parakstītāji netiek maldināti un Saeimā nonākošo iniciatīvu saturs ir kvalitatīvs.

Esam norādījuši autoram uz iniciatīvas satura pretrunīgumu un lūguši apsvērt izveidot jaunu iniciatīvu – fokusētāku un precīzi formulētu.

ManaBalss.lv komanda