Parakstus PVN mazināšanai pārtikas produktiem vāc arī veikalos 16. Sep (2020)

Iniciatīvas "Samazinām PVN pārtikas produktiem" virzītāja "Maxima Latvija" ir sākusi pilsoņu parakstu vākšanas kampaņas arī savos lielveikalos.

Otrdien, 15. septembrī, paraksti tika vākti Rīgā pie "Maxima XXX" veikala t/c "Akropole". Pāris stundu laikā savu atbalstu PVN samazināšanai snieguši vairāk nekā 400 Latvijas iedzīvotāji, ziņo kompānija. ManaBalss vērtējumā šis ir augsts atsaucības rādītājs, kas atbilst straujākajiem parakstu vākšanas piemēriem ManaBalss platformā.

Pirms nepilna gada "Maxima" veiktā aptaujā teju 83% Latvijas iedzīvotāju ir atzinuši, ka izdevumi par pārtiku viņiem ir auguši. Tāpat iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore Irina Pilvere ir norādījusi, ka PVN samazinātā likme pārtikas produktiem jau ilgus gadus darbojas lielākajā daļā Eiropas valstu. "Tāda netiek pielietota tikai četrās ES dalībvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Bulgārijā un Dānijā. Jau šobrīd PVN likmes samazināšana Latvijas raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir veicinājusi, ka Latvijā ir zemākās cenas šajās produktu grupās salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm. PVN samazināšana ir likumsakarīgs solis, lai uzlabotu iedzīvotāju labklājību, jo, izvērtējot pētījuma datus, Latvijā procentuāli ir viens no zemākajiem sociālās aizsardzības līmeņiem – rēķinot no IKP, tikai 15% apmērā, bet ES dalībvalstīs tas ir vidēji 27%. PVN samazināšana veicinātu ne tikai iedzīvotāju labklājību un rocību iegādāties dažādus svaigas pārtikas produktus, bet rosinātu veselīga, daudzveidīga un kvalitatīva uztura patēriņu, veicinātu nodarbinātību lauku teritorijā, un radītu iespējas vietējo ražošanas uzņēmuma attīstībai."

Pirmā notikusī parakstu vākšana liecina par lielu sabiedrības interesi un vēlmi mainīt līdzšinējo nodokļu praksi, spriež "Maxima Latvija" korporatīvais vadītājs Jānis Vanags. "Pēc parakstu vākšanas veikalu vidē ir redzams, ka  PVN samazināšana rūp visiem sabiedrības locekļiem – kā gados jaunākiem cilvēkiem, tā arī senioriem – visi ir gatavi iesaistīties, lai samazinātu pārtikas produktiem atvēlēto izdevumu apjomu un veicinātu savu labklājību, tāpēc aicinām sasparoties sabiedrību, lai savāktu vēl atlikušo pusi parakstu."

Avots: Maxima Latvija

Apsver arī savu atbalstu šai iniciatīvai! Ja atbalsti šo ierosinājumu, dalies ar to sociālajos tīklos!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!