Pateicamies par palīdzību tehnoloģiskiem uzlabojumiem 04. Mar (2019)

Pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atsaucībai un atbalstam, ManaBalss platforma ir izveidojusi centralizētu autentifikācijas serveri visiem organizācijas izstrādātajiem digitālajiem rīkiem.

Finansējums tika iegūts, piedaloties vēstniecības Mazo grantu programmā.

ManaBalss kopš 2011. gada ir izveidojusies par Latvijā plaši atpazīstamu zīmolu un arī par starptautiski izceltu digitālās demokrātijas piemēru. Interesantā kārtā tieši tālaika ASV prezidents Baraks Obama 2012. gadā bija starp pirmajiem, kas ManaBalss.lv dēļ izcēla Latviju kā vienu no labākajiem atvērtas valdības piemēriem. Tas notika starptautiskās iniciatīvas "Atvērtās valdības partnerība" (Open Government Partnership) atklāšanā.

Platformas ManaBalss operacionālā darbība cauri gadiem tiek segta no tās lietotāju brīvprātīgiem mikroziedojumiem. Par tiem ManaBalss komanda ir ļoti pateicīga. Mēs ar lepnumu izceļam faktu par 13,5 tūkstošiem unikālo ziedotāju 2018. gadā – tas ir apliecinājums, ka Latvijas iedzīvotāji nebūt nav tik kūtri, tā tas dažkārt izskan.

Tomēr mikroziedojumi nespēj segt ieguldījumus platformas pašas un citu ManaBalss attīstīto digitālās demokrātijas rīku izstrādē un attīstībā. Tāpēc ManaBalss pastāvīgi piedalās dažādos konkursos, iepirkumos un uzrunā sponsorus, lai Latvijas digitālās demokrātijas veiksmes stāsts nebūtu īslaicīgs un aizvien nostiprinātos.

Līdztekus populārajai pilsonisko iniciatīvu platformai ManaBalss ir izstrādājusi un sekmīgi ievieš apritē parlamentārā darba monitorēšanas platformu ParVaiPret.lv. Desmit tūkstošu atbalsta parakstu savākšana un iniciatīvu tapšana par kolektīvajiem iesniegumiem Saeimā prasa pat gadus, bet ParVaiPret.lv dod iespēju pastāvīgai pilsoniskajai līdzdalībai likumdošanas procesā.

Sabiedrībai tas nozīmē iespēju nedēļas pirmajā pusē balsot par izraudzītiem likumprojektiem, par kuriem ceturtdienās parlaments balso plenārsēdē. Atgriezeniskā saite balsotājiem ParVaiPret.lv ir iespēja pēc tam salīdzināt, ar kuriem politiķiem un kurām frakcijām viņu politiskās nostājas sakrīt visvairāk. Esiet gatavi – rezultāti mēdz būt pārsteidzoši!

Savukārt likumdevējiem ParVaiPret.lv ir iespēja gan redzēt, ko par lemjamajiem jautājumiem jau domā tauta, gan arī šajos datos balstīt komunikāciju par savu darbu un argumentāciju par izdarītajām politiskajām izvēlēm. Atkarībā no turpmākās sadarbības ar partneriem un piesaistītajām investīcijām, ManaBalss plāns ir ParVaiPret.lv datus padarīt precīzāk analizējamus, kas būtu vērtīgs pienesums medijiem, politiķiem un partijām, publiskajai pārvaldei, NVO, domnīcām un akadēmiskajiem pētniekiem.

Bez ParVaiPret.lv organizācijas ManaBalss digitālo rīku portfelī vēl ir Lemejs.lv – koplemšanas un autorizētu balsojumu platforma, Slinkais.es – politiskā lobija vēstuļu sūtīšanas serviss, u.c.

Lai samazinātu šo un citu platformu attīstīšanas izdevumus nākotnē, ManaBalss ar Mazo grantu programmas finansējumu ir izveidojusi centralizētu autentifikācijas serveri visiem organizācijas izstrādātajiem digitālajiem rīkiem. Kopumā piesaistītais finansējums ir 6000 eiro, kas ir ieguldīti centralizētās autentifikācijas servera programmēšanā un tā integrācijā ar organizācijas ManaBalss esošajām platformām.

Avots: ManaBalss.lv