Platforma ManaBalss.lv Briselē saņem Eiropas Pilsoņu balvu un virza Latvijas pieredzes pārnesi ES līmenī 09. Nov (2021)

2020. gada Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balva nu arī burtiski ir nonākusi organizācijas ManaBalss komandas rokās – to ManaBalss vadītājs Imants Breidaks saņēma Eiropas Parlamentā Briselē.

Pandēmijas dēļ atliktā balvas ceremonija notika 9. novembrī. ManaBalss komandas vērtējumā tas ir visas Latvijas sabiedrības sasniegums. Tāpēc, priecājoties kopā, aicinām neapstāties pie jau sasniegtā!

Balvas žūrija pieteikto projektu "ManaBalss" vērtēja kā spēcīgu pilsonisko iniciatīvu, kas reprezentē Eiropas vērtības un
- ir ilgtspējīgs un sistemātiski darbojas jau desmit gadus,
- veicina sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā,
- mazina sabiedrības plaisu ar lēmumu pieņēmējiem un nodrošinot demokrātiju.

Platforma ManaBalss.lv arī raksturota kā lielisks piemērs digitālo tehnoloģiju izmantošanai pilsoniskajiem mērķiem. Turklāt tā ir pirmā līdzdalības platforma, kurā aktīvi iesaistās jaunatne.

Kopš 2011. gada no 79 pilsoņu iniciatīvām, kas ir izskatītas Saeimā un ministrijās, 46 iniciatīvas ir mainījušas esošo likumdošanu un praksi. 36 iniciatīvas jeb kolektīvie iesniegumi pašlaik ir izskatīšanas procesā Saeimā.

Līdz ar jauno Pašvaldību likumu paredzami no 2022. gada pieaugs ManaBalss.lv loma arī pilsoniskajai līdzdalībai pašvaldībās. Jaunajā likumā beidzot būs juridiski atrunāts kolektīvo iesniegumu statuss arī pašvaldībās. Tā ir apsveicama rīcībpolitikas virzība Latvijai ļoti nepieciešamā virzienā uz līdzdalīgu sabiedrību.

Aizvien izvērstākai un dziļākai sabiedrības līdzdalībai likumdošanā un lēmumu pieņemšanas procesos organizācija ManaBalss turpina attīstīt citus digitālās līdzdalības rīkus. Piemēram, platformu Open2Vote.eu Saeimas darba un citu tiesisko aktu tapšanas monitoringam.

Ar mērķi pārnest Latvijā attīstīto sabiedrības līdzdalības pieredzi un tehnoloģiju ES līmenī, piemēram, uz EP, šai platformai ir izvēlēts starptautiski atpazīstams nosaukums – Open2Vote.eu. Tāpēc Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanu ManaBalss komanda novērtē arī kā iespēju pievērst EP uzmanību Latvijas pilsoniskās sabiedrības sasniegumiem ne vien kā lokāliem risinājumiem, bet kā starptautiski pārnesamai pieredzei.

Savukārt ar 2021. gada Eiropas Pilsoņu balvas iegūšanu ManaBalss komanda sveic iniciatīvas "Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem" autori, Latvijas Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu. Iniciatīva pašlaik ir izskatīšanas procesā Saeimā, un tās prasītais finansējums ir paredzēts arī 2022. gada valsts budžetā.

Pašreizējā budžeta plāna redakcijā autiskā spektra diagnostikai bērniem un paplašinātas epidurālās anestēzijas pieejamībai dzemdībās nodrošināšanai kopā ir atvēlēti 2,2 miljoni eiro. Tāpat ap 600 onkoloģijas pacientes varēs saņemt krūts rekonstrukcijas pakalpojumu, kas ir vēl viena šogad Saeimā apstiprinājumu panākusī pilsoņu iniciatīva.


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.