Premjers: "Nesaprotu, kāpēc autovadītāja apliecība nevarētu būt par dokumentu Covid‑19 sertifikāta īpašnieka apliecināšanai" 13. Dec (2021)

Nav saprotams, kāpēc autovadītāju apliecība nevarētu būt par dokumentu Covid-19 sertifikāta īpašnieka apliecināšanai, tā intervijā TV3 Ziņu raidījumam atzinis premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kā norādījām iepriekš, pašlaik Saeimā un valdībā notiekošā diskusija par autovadītāja apliecības izmantojuma paplašināšanu varētu būt solis uz tās atzīšanu par personu apliecinošu dokumentu vispār.

Tas savukārt sasaucas ar ManaBalss.lv autora iniciatīvu "Lai autovadītāja apliecība ir personu apliecinošs dokuments". Kā ir norādīts iniciatīvas tekstā, pašreizējais autovadītāja apliecības derīguma ierobežojums ir tikai tāpēc, ka pēc šā dokumenta nevar noteikt personas tiesisko statusu jeb praktiski – pilsonību. Tas savukārt absolūti lielākajā vairumā dzīves situāciju, kurās ir nepieciešams identificēt savu personu, nav nepieciešams.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to sociālajos tīklos!

Iepriekš ir izskanējis, ka Saeimas politiķi aicinās valdību Covid-19 sertifikāta īpašnieka identifikācijai izmantot arī transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Arī premjers sarunā ar "900 sekundēm" norāda, ka šis ir jautājums, par ko diskutēt. "Pēc būtības es pats nesaprotu, kāpēc tā nevarētu būt. Tur mums strādā cilvēki, kas drusku labāk saprot juridiskās nianses, bet man pašam šķiet, ka tas ir diezgan pašsaprotami. Valsts izdod šo dokumentu, tur ir vārds, uzvārds, personas kods, fotogrāfija."

Avots: TV3; ManaBalss.lv


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.