Retorika ap vīrusu uzjunda kaislības arī par homeopātijas regulēšanu 16. Mar (2020)

""PIERĀDĪJUSI" my ass!" – tik sakāpināta ir profesora, fiziķa Vjačeslava Kaščejeva reakcija uz homeopātes Ingunas Vecvagares aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem vietnē Twitter Covid-19 epidēmijas laikā sevi sargāt ar homeopātijas palīdzību.

"Homeopātija ir sevi pierādījusi kā efektīva medicīna epidēmiju apkarošanā profilaktiski un akūti šo saslimšanu ārstēšanā," ierakstā apgalvo I. Vecvagare.

Apgalvojums par "pierādījumu" izraisīja gan V. Kaščejeva publiski pausto sašutumu, gan profesora un ārsta Gustava Latkovska komentāru turpat mikroblogu vietnē: "Šis manai iecietībai laikam arī liek punktu. Tomēr jāsāk izskatīt jautājumu, vai homeopātijai ir jāturpina būt kā atsevišķai ārsta specialitātei. COVID-19 ārstēšana ar homeopātiju nav pieļaujama."

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, Uga Dumpis par homeopātisko preparātu ieteikšanu cīņai ar koronavīrusu arī ir tiešs. "Tās ir viltus ziņas. Tie nav medikamenti. Šobrīd šādas ziņas nedrīkstētu izskanēt, tam būtu jāpievērš uzmanība attiecīgajiem dienestiem. Tā ir ļoti nopietna dezinformācija, to nevar pieļaut, tas jākontrolē," profesoru U. Dumpi citē LTV ziņu dienests.

Tvītā V. Kaščejevs atsaucas uz savu partijas biedru, ārstu un Saeimas deputātu Andri Skridi (A/P), rakstos, ka "beigsies krīze, virzīs iniciatīvu nodalīt homepātus no ārstiem, bet šobrīd katrs var parakstīt", un tālāk seko norāde uz ManaBalss autora iniciatīvu "Par medicīnu bez šarlatāniem".

Avots: Twitter, LTV