Rīgas dome ir pret motocikliem sabiedriskā transporta joslās 25. Feb (2019)

Iniciatīvu atļaut pa sabiedriskā transporta joslām pārvietoties mopēdiem un motocikliem atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), un Saeimā tā ir guvusi apstiprinājumu otrajā lasījumā, bet Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments ir citās domās, lasāms pašvaldības portālā Riga.lv.

Saeima otrajā lasījumā ir atbalstījusi izmaiņu ieviešanu Ceļu satiksmes likumā, kas paredz izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, lai atļautu pa sabiedriskā transporta joslu pārvietoties mopēdiem un motocikliem.

RD Satiksmes departaments iestājas pret šo izmaiņu ieviešanu likumā. „Šīs izmaiņas būtībā skar tieši Rīgu, jo absolūtais vairākums sabiedriskā transporta joslu atrodas tieši galvaspilsētā, tāpēc esam neizpratnē, ka, lemjot par tik būtiskām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, uz diskusijām par to netika aicināti Rīgas pašvaldības pārstāvji,” uzsver Satiksmes departamentā.

Tāpat Satiksmes departaments izsaka šaubas par to, ka ir analizēti un vērā ņemti visi satiksmes drošības faktori. Tā, piemēram, par to, kurš uzņemsies atbildību par traumām, kuras var gūt sabiedriskā transporta pasažieri straujas bremzēšanas gadījumā, ja uz sabiedriskā transporta joslas pēkšņi izbrauc motocikls. Tāpat vajadzētu izpētīt arī citu valstu pieredzi šajā jautājumā.

Satiksmes departaments uzsver: ja plānotās izmaiņas stāsies spēkā, neņemot vērā Rīgas pašvaldības iebildumus, departaments atradīs likumīgu veidu, kā nodrošināt to, ka sabiedriskā transporta joslas tiek izmantotas tikai tam paredzētajam mērķim, proti – sabiedriskā transporta kustībai.

Avots: Riga.lv